Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    Sziasztok!

    Képnéző probléma, alternatívát keresek. Van ugyebár ez a rakás szar Photos mint alapértelmezett, ami ha egy pár száz képes könyvtárat megnyitok, sihost.exe beterhel egy procimagot és ottragad, a taskot nem lehet kilőni, csak a restart segít - amíg megint meg nem nyitsz egy képes könyvtárat és kezdődik elölről... Ahogy látom évek óta known issue, egyik update-ben sem javították ki. Meg azt is utálom benne, hogy a raw képeket elkezdi buzerálni, sima megjelenítés helyett expót, színt állít át rajtuk, ami kurva zavaró, én az eredetit akarom látni. Na meg az, hogy nem lehet benne törölni.
    Régi Photo Viewer ugyan ott van a gépen raw és tiff fájlok megnyitására, de úgy olvasom, hogy csak registry piszkálással lehetne jpg-kre visszahozni, netről letöltött registry-fájlokat viszont nem vagyok hajlandó használni.
    Irfant szoktam használni, de erre nem a legjobb, mert pl. nem veszi figyelembe, ha mappában group by type csoportosítás van, hanem csakis abc szerint halad. Nézéshez túl sok a kezelőfelület, a fullscreen pedig belenagyításkor darabos
    Faststone: szintén nem veszi figyelembe a group by type-ot

    Tudtok valami alternatívát javasolni? Nem kell nagy tudás, Photo viewer szintje nagyjából elég is, gyorsan töltsön be, minimális kezelőfelület, változtatás nélkül jelenítse meg a fájlt, bal-jobb nyíllal léptethető, Del-re töröljön, tartsa a group by type-ot, kb ennyi. Ha görgetéssel tud zoomolni, van full-screen, illetve valahogy alap meta-adatokat is ki tud olvasni (mikor készült, melyik géppel, milyen beállításokkal), az nice to have.

    Köszi!

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • .mf

    veterán

    válasz King Unique #145844 üzenetére

    Köszi, de ott is csak azt a kettőt írják, amit már én is próbáltam.

    Liszi70, Movax: köszi! :R Így már valóban működik mindkettőnél, csak első körben máshol kerestem, Settings alatt.

    Twofatcat: nálam sajnos rendszeres a sihost.exe beragadása, már pár száz képes mappában is. Pedig aránylag friss rendszer, kevés program lett még csak rá telepítve, és auto-update is be van kapcsolva. De úgy olvastam, hogy ez a bug nem mindenkinél jön elő.

    [ Szerkesztve ]

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • .mf

    veterán

    Sziasztok!
    Egy pár hónapja ritkán ugyan, de újra és újra fura dolgokat művel a laptopom (HP Probook 645 G7 Aero, rajta W10):

    1. Néha lekapcsolódik a wifiről (a szolgáltatói routerre kapcsolódik közvetlenül) és nem hajlandó újra csatlakozni, amíg a szolgáltatói routert újra nem indítom. Pedig közben a többi eszköz gond nélkül működik tovább.

    Troubleshoot:
    Root cause:
    Windows cannot connect to "Vodafone-21E4"
    The wireless network security key is not correct.
    Detailed root cause:
    Layer 2 security key exchange using user-supplied key did not generate unicast keys before timeout
    Repair option:
    Verify the network security key for "Vodafone-21E4"
    View the security settings. You can then type the correct security key.

    Mivel az összes többi eszköz működik tovább, inkább windowsos gondnak gondolnám, de persze a router sem kizárt.

    2. Néha (ritkán, de párnaponta 1-2x előfordul) ha írni kezdek, vagy ha írok, majd hagyok pár másodperces szünetet és újra gépelni kezdek, random gombnyomásokat regisztrál. Amíg csak egy random betűt szúr be, addig még csak zavaró (kivéve, ha jelszónál csinálja), de amikor egy Del vagy Esc, na az már gáz.

    Köszi, ha van tipp! :R

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák