Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mumtaz

    senior tag

    Lenne egy kis gondom a 10-el. Win7-et frissítettem 10-re. 7 alatt el tudtam érni SMB-n a gépem meghajtóit Androidos telóról pl. Es File Explorer-el, de a frissítés óta semmi. Kilistázza a meghajtókat, de nem tudok tallózni, mert "A fiók nem rendelkezik a szükséges engedélyekkel" üzenetet kapok. Win7 óta nem változtattam a jogosultságokon. Win7-re frissítettem rá és nem változtattam semmin. Rendszergazdaként jelentketek be. Bejelentkezés nélkül a meghajtókat sem látnám. A Users mappábban a saját könyvtáramba be tudok lépni.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Érzésem szerint ez a Windows 10 nem sikerült valami jól. Persze szép és gyors, de vannak vele gondok. És nagyon alapvető problémák adódnak.

    Ez most csak példaképp.
    Pl. az MS Flight Simulator X nekem nem hajlandó teljes képernyőn futni. Bármit csinálok, ha más a felbontás, mint az asztalé, akkor egy keret nélküli ablakban jelenik meg "teljes képernyősként".
    Másik gond az, hogy bár a kompatibilitás ellenőrzése szerint az hardverem megfelel a követelményeknek, az alaplapi hangkütyühöz (VIA Hd Audio 1708A chip) nincsen gyári driver. Ugyan a Win10-ben van, de pl. nem lehet négy hangszórósra állítani a kimenetet kiterjesztve a sztereót a két hátsó hangfalra is. Csak a két front speaker szól. Ha megpróbálok valamilyen módon váltani, akkor volt olyan, hogy a gépem minden előzetes jel nélkül úgy indult újra, hogy még a BIOS beállítások is visszaálltak gyári alapértékre.

    Másik gond, hogy sokszor hiába adom meg az alapértelmezett alkalmazást egy fájkiterjesztéshez, 4-5 megnyitás után "elfelejti" és kérdezi, hogy mivel akarom megnyitni.

    Valahogy ezt a Windows 10-et túl korán dobták ki.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    üdv.

    Felraktam a legújabb Windows 10 PRO-t, bár előtte kicsit kitakarítottam MSMG toolkit-tel.
    A kész windowst először virtuális gépen teszteltem, majd utána raktam fel az asztali gépemre és a laptopomra is. Szerettem volna a LibreOffice-t telepíteni, de a képen látható ablak fogadott. Bármilyen Windows Installer (.msi) csomagot próbálok telepíteni, ugyanaz a helyzet.
    Mindhárom "gépen" a felrakás utáni frissítésben csak a KB4530684-et szedte le a windows-hoz.

    De most jött az érdekesség:
    A laptopomon frissítőcsomagok letöltése után - például - a LibreOffice-t nem lehet telepíteni a képen látható hibával. Ha a KB4530684 csomagot leszedtem, akkor utána a LibreOffice szépen felment.
    A virtuális gépen lévő windowsra gond nélkül felment úgy is, hogy a KB4530684 csomag fent van.

    Az asztali gépemre viszont sehogy nem tudok semmilyen MSI-ből telepíteni. Ha a KB4530684 csomagot letöröltem, akkor sem. Sőt, ha újraraktam a Windows-t, akkor sem.
    A poén az, hogy a virtuális gépen és az asztali gépemen is ugyanolyan stádiumban, közvetlenül a windows felrakása után próbáltam msi-ből telepíteni, tehát a két windows teljesen megegyezik, leszámítva ugye a drivereket. Mégis a virtuális gépen gond nélkül felment, az asztalin meg hibát dob.

    Hol keressem a hibát?

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Lauda #110919 üzenetére

    Azért érthetetlen, hogy mi köze is lenne hozzá, hogy melyik gépre lett felrakva. Mert, hogy hardverben eltérnek egymástól, annak azért nem kellene pont Windows Installert hazavágnia. Pont ezért furcsa, hogy az egyik gépen működik, a másikon nem. Az MSMG-vel meg eddig nem volt semmi bajom korábbi verzióknál és már egy állandó "check lista" alapján csinálom. Nem hiszem, hogy olyan dolgokat szedtem ki belőle, amiknek köze lenne ehhez a hibához. Tehát lehet szidni az MSMG-t és én is erősen gyanakodnék rá, ha mindhárom gépen ugyanaz lenne a hiba. De, hogy az egyiken egy javítócsomag leszedése után működik, a másikon, ha fent van, akkor is, a harmadikon meg sehogy se, az legalábbis fura. Persze mindezt úgy, hogy ugyanaz a "herélt" windows került fel mindháromra.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz UnSkilleD #110922 üzenetére

    Biztosan. Sőt, szinte biztos vagyok benne, hogy működne. De akkor meg mivel szedjem ki belőle a sok felesleges sz@rt, amire semmi szükség?

    Próbálkoztam az utólagos debloater scriptekkel, de valahogy nem bízom bennük. Valahogy mindig volt velük valami probléma.

    NTLite jó lenne. Viszont az fizetősben meg nem ér annyit egy otthoni felhasználónak, amennyit kérnek érte, a free meg kábé semmire sem jó.

    Lauda: Lehet, hogy az én hülyeségem, de egyszerűen gyűlölöm a tök felesleges dolgokat, hogy feleslegesen helyet foglaljanak. Csak azt szeretem megtartani, amit tényleg használok is.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Korábban megosztottam egy problémát, hogy nem tudok MSI csomagokból semmit sem telepíteni. Akkor volt rugózás rajta, hogy azért, mert - említettem - MSMG Toolkit-el módosított windows lett telepítve.

    Most felraktam egy teljesen gyári Windows 1909 PRO-t. Az eredmény ugyanaz úgy, hogy már a windows felrakása után rögtön MSI-ből próbáltam telepíteni. Ráuszítottam az update-et is és frissítettem a windows-t. Az eredmény ugyanaz.
    Felraktam gyári ISO-ból 1809 LTSC-t, ugyanaz. Frissítettem az LTSC-t, ugyanaz.

    Akárhogy rakok fel windows-t, nem tudok MSI-ből semmit felrakni.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz mumtaz #111875 üzenetére

    Ez van logban:


    == Verbose logging started: 2020. 01. 09. 19:35:38 Build type: SHIP UNICODE 5.00.10011.00 Calling process: C:\Windows\system32\msiexec.exe ===
    MSI (c) (88:74) [19:35:38:021]: Font created. Charset: Req=238, Ret=238, Font: Req=MS Shell Dlg, Ret=MS Shell Dlg

    MSI (c) (88:74) [19:35:38:021]: Font created. Charset: Req=238, Ret=238, Font: Req=MS Shell Dlg, Ret=MS Shell Dlg

    MSI (c) (88:E0) [19:35:38:036]: Resetting cached policy values
    MSI (c) (88:E0) [19:35:38:036]: Machine policy value 'Debug' is 0
    MSI (c) (88:E0) [19:35:38:036]: ******* RunEngine:
    ******* Product: LibreOffice_6.3.4_Win_x64.msi
    ******* Action:
    ******* CommandLine: **********
    MSI (c) (88:E0) [19:35:38:036]: Machine policy value 'DisableUserInstalls' is 0
    MSI (c) (88:74) [19:35:38:036]: Font created. Charset: Req=0, Ret=0, Font: Req=, Ret=Arial

    MSI (c) (88:74) [19:35:38:036]: Font created. Charset: Req=0, Ret=0, Font: Req=, Ret=Arial

    MSI (c) (88:E0) [19:35:38:036]: Note: 1: 1402 2: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer 3: 2
    MSI (c) (88:E0) [19:35:38:036]: MainEngineThread is returning 2
    === Verbose logging stopped: 2020. 01. 09. 19:35:38 ===

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Doky586 #111878 üzenetére

    Csak ez pont nem az, mivel, mint mondtam, az akkor volt. Most viszont tök gyári iso-ból lett felrakva a win, nem mókoltból. Tehát itt semmiféle MSMG toolkit, meg hasonló nem játszik.

    Top cat: Sajnos onnan sem megy. :(

    Update: C: gyökérből megy

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Üdv.

    Korábban már írtam ide Windows Installer (.msi) problémával kapcsolatban.

    Most az a gondom vele Windows 10 alatt, hogy MSI-t csak a rendszer meghajtón (C partíció) tudok futtatni. Bármelyik másik partícióról futtatva az alábbi hibát dobja.

    Tud valaki segíteni, hogy javítsam?

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    ERRE esetleg valaki? Nagyon fontos lenne, van több gigás telepítőcsomag és nagyon rossz, hogy a rendszer SSD-re kell állandóan másolgatni minden MSI-t csak azért, hogy fel tudjam rakni.

    Köszönöm. :R

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz King Unique #115381 üzenetére

    Igen. Sejtettem, hogy valami ott lesz a hozzáférési engedélyek körül. Csak olyan sok beállítás van az engedélyeknél, hogy szerintem el is vesztem benne egy kissé. De kipróbálom a linkelteket.

    Köszönöm :R

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

Új hozzászólás Aktív témák