Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RaptorzZZ

    újonc

    válasz King Unique #120998 üzenetére

    A kulcsot a rufus által ajánlott beállításokkal készítettem (GPT, FAT32), de próbáltam mindenféle más beállítással is (természetesen BIOS beállításokat hozzá igazítva), mindegyik verzióval ugyanaz volt a hiba. Meglévő gyári HDD mellé telepítettek SSD-t, a HDD-n eredetileg endless volt, azt töröltem és felraktam egy Windows-t (az akkori egyetlen drive-ot töröltem majd újra létrehoztam a win setup-ban) , beépítették az SSD-t, BIOS rendben látta mindkét meghajtót és indításnál a feltelepített "régi" rendszer rendben bootolt. USB be -> win setup -> töröltem a HDD-t (ez a telepítés közben unallocated maradt) majd az SSD-t létrehoztam, ekkor a telepítő 4 particiót készített és gondolom NTFS-re formázta. Kiválasztottam a rendszer meghajtót, a setup továbbengedett majd felmásolta a szükséges file-okat és újraindult. Ekkor betöltötte újra a win setup-ot. Innentől újraindítottam, kiszedtem a kulcsot, manuálisan választottam ki a megfelelő drive-ot, de semmi, csak fekete kép vagy attól függően melyik drive-ra milyen windows-t telepítettem hibaüzenet, hogy nem talál bootolható médiát.

    Azért nem klónozni akartam mert egy Pro volt rajta, de szerintem a LTSC(Enterprise) egy fokkal kevesebb felesleges programot telepít fel rá.

    Btw, most hívott a szerviz és azt állítják, hogy igenis számít hogyan van megformázva a másik lemez a gépben, de a konkrét technikai adatokat csak akkor fogják felfedni amennyiben elfogadom az ajánlatukat.

    Szerk.: A másik disk-et (jelen esetben a HDD-t) azért hagytam unallocated mert a setup 4 particióra szedte volna szét amit nem akarta. Ugyanez, amikor HDD-re raktam az SSD unallocated volt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák