Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RaptorzZZ

    újonc

    Hello,
    Vagy egy garanciális notebook-om, amihez vettem egy SSD-t és hogy ne veszítsem el garanciát, megkértem a márkaszervizet, hogy szereljék be, amit meg is tettek. Ezek után bár a BIOS látta gond nélkül az eszközt, hiába telepítettem rá oprendszert (UEFI, GPT CSM off, stb.) nem volt képes többet bootolni sem az SSD-ről, sem pedig a HDD-ről. Visszavittem azzal, hogy az eddig működő gépem most már nem működik, erre kaptam egy olyan üzenetet, hogy a HDD rosszul volt formázva és ezért nem sikerült bootolnia. Ezt pedig nem nagyon akarom elhinni. Találkoztatok már olyannal, hogy a Win Setup rosszul formázza meg a disk-et? Vagy, hogy ha a HDD ne adj isten rosszul van formázva (vagy egyáltalán nincs) akkor az SSD-re sem hajlandó felrakni rendesen a rendszert vagy fordítva?

  • RaptorzZZ

    újonc

    válasz vegyszer #120983 üzenetére

    Ami még érdekes, hogy a win setup formázta a lemezt és gond nélkül fel is másolta a win fájlait. Ezek után újraindult és ha lehúztam az USB kulcsot akkor csak fekete kép fogadott vagy hogy nem talál bootolható médiát a disk-en. Gondolom, ha rosszul formázta volna a disk-et akkor azt már a telepítő jelezte volna és meg sem próbált volna rá másolni.
    Ezzel az indokkal pedig ugye ez szoftveres javítás amit ugye nem fedez a garancia, tehát fizethetek még egyszer x ezres órabért.

  • RaptorzZZ

    újonc

    válasz vegyszer #120987 üzenetére

    Még nem hoztam el a gépet, annyit írtak, hogy x pénz és szoftveres a hiba ami nem garanciális, erre vissza írtam, hogy ezt nem hiszem el, bizonyítsák, hogy a gép megbontása nélkül valóban szoftveresen tudták orvosolni a problémát. Gondolom sikerült megoldani, de nem hiszem, hogy egy rosszul formázott lemez volt a probléma.

  • RaptorzZZ

    újonc

    válasz Doky586 #120989 üzenetére

    Hogy hogy minek? Nyilván azért vittem vissza mert a hardveres hibát nem tudom orvosolni anélkül, hogy szét ne szedném a gépet.
    Köszönöm a tutorial-t, pár tucat windows feltettem már életemben xp-től kezdve, nem hiszem, hogy egy "next, next" bonyolultságú telepítésben hibát vétenék, viszont azt el tudom képzelni, hogyha több háttértár van a gépben az megzavarhatja az egyébként jól feltelepített rendszert, amit pedig a gép szétbontása nélkül nem tudok megoldani. Egyébként mint írtam, beépítés előtt végig ugyanúgy formázott lemez esetén hibátlanul bootolt a gép.
    Emellett leírtam, hogy a telepítő rendben felmásolta a fileokat a gépre és újraindítás után szállt el a rendszer, mivel a telepítő (gondolom én) hibásan formázott lemez esetén el sem indítja a folyamatot így ezért kérdezem, hogy valaki találkozott-e már ilyen problémával. Mivel nem hiszem el, hogy ez user error lenne.

  • RaptorzZZ

    újonc

    válasz King Unique #120998 üzenetére

    A kulcsot a rufus által ajánlott beállításokkal készítettem (GPT, FAT32), de próbáltam mindenféle más beállítással is (természetesen BIOS beállításokat hozzá igazítva), mindegyik verzióval ugyanaz volt a hiba. Meglévő gyári HDD mellé telepítettek SSD-t, a HDD-n eredetileg endless volt, azt töröltem és felraktam egy Windows-t (az akkori egyetlen drive-ot töröltem majd újra létrehoztam a win setup-ban) , beépítették az SSD-t, BIOS rendben látta mindkét meghajtót és indításnál a feltelepített "régi" rendszer rendben bootolt. USB be -> win setup -> töröltem a HDD-t (ez a telepítés közben unallocated maradt) majd az SSD-t létrehoztam, ekkor a telepítő 4 particiót készített és gondolom NTFS-re formázta. Kiválasztottam a rendszer meghajtót, a setup továbbengedett majd felmásolta a szükséges file-okat és újraindult. Ekkor betöltötte újra a win setup-ot. Innentől újraindítottam, kiszedtem a kulcsot, manuálisan választottam ki a megfelelő drive-ot, de semmi, csak fekete kép vagy attól függően melyik drive-ra milyen windows-t telepítettem hibaüzenet, hogy nem talál bootolható médiát.

    Azért nem klónozni akartam mert egy Pro volt rajta, de szerintem a LTSC(Enterprise) egy fokkal kevesebb felesleges programot telepít fel rá.

    Btw, most hívott a szerviz és azt állítják, hogy igenis számít hogyan van megformázva a másik lemez a gépben, de a konkrét technikai adatokat csak akkor fogják felfedni amennyiben elfogadom az ajánlatukat.

    Szerk.: A másik disk-et (jelen esetben a HDD-t) azért hagytam unallocated mert a setup 4 particióra szedte volna szét amit nem akarta. Ugyanez, amikor HDD-re raktam az SSD unallocated volt.

    [ Szerkesztve ]

  • RaptorzZZ

    újonc

    válasz King Unique #121005 üzenetére

    M.2-es foglalatba ment a drive (Asus x542un, hp s700 250gb). Ha kézzel választottam ki, ha a boot prioritást állítottam megfelelően, ugyanaz volt az eredmény.

    Gondolom itt mindenkinek vegytiszta Windows-a van, de én kérek bocsánatot amiért nem egy erőforrás zabáló pro verziót akartam használni. Emellett van legálisan kb. 5 db. kulcsom különböző verziókra, szerintem nem hal bele a MS, hogy nem azokat a verziókat használom. Egyébként ki mondta, hogy nem a magánvállalkozásomhoz használom a gépet?

    Nekem sem tiszta, hogy a szervizben mit sikerült alkotniuk, tudom, hogy nem előírás, hogy hogyan legyen formázva a másik drive, de b@szhatom és nem tudok mit csinálni, ha szerintük az. Fogyaszóvédelemhez meg nem érné meg ennyi pénzért fordulni.

Új hozzászólás Aktív témák