Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Doky586

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz acsati #113913 üzenetére

    Én inkább a tiszta telepítésre szavaznék! (főleg mivel a win7 valószínű legacy, a win10 meg uefi módban jobban érezné magát)

    Nagyon el van túlozva ez a jogosultsági kérdés. Inkább csak akkor jelentkezik ha ki tiltogattál más felhasználókat szándékosan mint hozzáértő. Ha alapon használtad akkor nem.

    Ha mégis felmerül akkor meg könnyen javítható. Akár biztonsági mentést is készíthetsz live linux alól ami már eleve egy másik OS más felhasználóval..

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz acsati #113913 üzenetére

    Legalábbis akkor, ha nem akarod egy újratelepítés miatt a programokat is mind újból feltelepíteni, szükség esetén az NTFS biztonsági engedélyeket újból beállítani, stb. Ha igen és nem gond, akkor mehet nyilván a clean install is. ;] Ha mégis maradsz az előbbinél, akkor a már linkelt hozzászólás 2. felében le van írva hogyan lehet megvalósítani, az MCT használatát is szemlélteti az ott linkelt leírás.

    A "szemét" eltakarításához előtte / utána meg ott van a lemezkarbantartó (+ W10-nél a tárterületsegéd is) és egyéb módszerek. Valamint szükség esetén és saját felelősségre olyan spéci programok, mint pl. a DriverStore Explorer és a PatchCleaner. Továbbá szükség esetére a biztonsági mentés a jelenlegi W7-ről, ha esetleg mégsem jönne össze az upgrade, de normál esetben menni fog. Feltéve, hogy nincsen zavaró tényező, mint pl. egyes 3rd party antivírus szoftverek, amelyeket ilyenkor nyilván célszerű eltávolítani (uninstall) az upgrade előtt.

    [ Szerkesztve ]

  • Zoz

    őstag

    válasz acsati #113913 üzenetére

    Ha amúgy hibátlanul működik a rendszer, akkor én nem állnék neki nulláról mindent újra rakni. Túl rövid az élet, értelmesebb dolgokkal is el lehet tölteni az időt :)
    Én úgy szeretem csinálni, hogy készítek egy telepítő pendrive-ot, innen az eszköz letöltésével letöltöd az MCT-t (Media Creation Tool), azzal tudsz telepítő pendriveot vagy DVD-t készíteni, vagy csak pusztán ISO-t letölteni. (Én eleve félévente amikor kijön az aktuális Win10, csinálok egy pendrive-ot, és aztán azt használom mindig)
    Ha meg van a telepítő, SETUP.EXE-vel indítod és értelemszerűn mész tovább, hogy frissíteni akarsz, maradjanak meg az adatok és alkalmazások, stb. Ha esetleg valami inkompatibilis programot talál a rendszerben, akkor szól, hogy azt el fogja távolítani, vagy esetleg neked kell manuálisan uninstallálni a frissítés előtt.
    Egy SSD-s gépen max 1 óra alatt meg van a dolog.
    Be is fogja magát aktiválni a Win7 alapján. Ha esetleg, hmmm, nem teljesen legális volt a 7-esed, és észreveszi, akkor is működni fog, csak kiírja, hogy nincs aktiválva, ekkor veszel egy Win10 kulcsot, és beírod neki.

    Ha meg volt a driverek telepítése, meg a frissítések letöltése, után menj a lemezkarbantartóra, és ott a Rendszerfájlok törlése módban kitakarítani. Itt tudod törölni az elmentett Win7-et (WINDOWS.OLD-ba kerül a frissítés során), ha már nem akarsz visszaállni rá. Ahogy már korábban is említettem egy ilyen Win7-Win10 átállás kb 20 giga helymegtakarítást szokott hozni. (Egy csomó 60 gigás SSD-vel szerelt gépen jól jött ez már :) )
    Az említett AMD könyvtárat már most is nyugodt szívvel törölheted.

    Ha netán valami mégse működne megfelelően, még mindig neki lehet állni a tiszta telepítésnek. De ez elég ritka dolog, sőt inkább sokszor a már betegeskedő rendszerek is megjavulnak a frissítéskor.

    Pár száz gép frissítésén már túl vagyok (sokszor teljes hardver cserével egybekötve), én egyáltalán nem tartok tőle.

Új hozzászólás Aktív témák