Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz havri1 #34966 üzenetére

    Ez a windows8 egyik tulajdonsága, én hibának nevezném, sajnos hozzá kell szoknia annak, aki win8-t használ. Már épp kezdtem hozzászokni a Windows XP-ben megjelent, és azóta sokat finomított Cleartype-ot, amikor elkezdik kidobni :O
    Több fórumot végigolvasgattam, és nekem az a válasz jött le az egészből, hogy a cleartype-ot próbálják száműzni, ahonnan lehet, mert az elforgatható kijelzőkkel nem tud mit kezdeni a CT. Ez ugyanis színes pixelekkel operálva végzi a betűk élsimítását.
    A Win8-ban megjelenő (Metro felületen, Internet explorerben, Office2013-ban, illetve a windows intéző címsorában is) betű élsimítás viszont csak szürke pixeleket használ.
    A gond ezzel csak az, hogy nagy pixelsűrűségnél (ami mondjuk egy 10"-s tábla, 1366x768 felbontás, 150dpi körül) ez nem észrevehető, és szépnek néz ki. De egy 24" FullHD monitor csak 92dpi-t jelent, és ott már igencsak látszik.

    Sajnos ez is egy olyan dolog, hogy beáldozták az öszvér (táblagép+asztali) felület miatt a hagyományos asztalt.
    Azokban az alkalmazásokban, amik még nincsenek felkészítve a win8 új betű megjelenítésére, ott "még" olvashatóak a betűk.

Új hozzászólás Aktív témák