Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Antonio

    senior tag

    Sziasztok,

    Most vettem egy Dell Precision M4800 -at
    Alapbó win 7 professionnal telepitve jőtt, de adtak hozzá egy win 8.1 es telepítő lemezt. mindegyik 64 bites

    Érdemes átállni 8.1 re (van számottevő előnye?) és hagyni elveszni a különböző előre telepített programokat (még át se néztem mindet) DELL beckup recovery, Dell audio, Dell webcam.

    koszonom

    Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

  • Antonio

    senior tag

    válasz beleszólok #44431 üzenetére

    Időközben új kérdések is felmerültek,

    már beleraktam a Particiós topicba
    de talán ez a topik pörgősebb:
    "
    Elöljáróban annyit hogy mezei user vagyok nem informatikus én magam még sohasem telepítettem OS stb … :) tehát a partícionálás is jobbára csak hallomásból ismert

    A kérdésem:
    Win 7 prof. a merevlemez utólagos particionálása (felosztása több partícióra) technikailag ugyanazt eredményezi mintha telepítés során particionálnám?
    Bővebben:

    Tegnap este vettem kézbe az új Dell laptopomat amin gyárilag telepített Win 7 prof van, de csak egy C: partíció (1 Terra hybrid 16 GB ssd) aminél csak jobb lenne legalább 1-2 másik partíció (C-t meghagyni OS nek). Én csak egy kaspersky-t meg Firefoxot raktam rá még este miután rájöttem hogy lehet ezt így nem akarom …

    Kaptam hozzá 8.1-es telepítő DVD-t de a hozzáadott kód nem működött, jelenleg várom a válaszát az eladónak.

    A munkahelyi Infós kollégám elmagyarázta (nem tudom már vissza adni szó szerint :) ) hogy az utólagos particionálás nem ugyanaz mintha telepítéskor osztanánk meg a merevlemezt, a kívánt partíciók létrejönnek, de fizikailag az adatok még is szanaszét vannak a merevlemez és vagy valami ilyesmi 

    Bár én bízok benne de csak meghallgatnám a ti véleményeteket is

    Persze lehet élni egy C: partícióval + lehet az eladó is megoldja rövidtávon a 8.1 telepítéses problémámat, de jó lenne tudni azért.
    köszönöm"

    Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

  • Antonio

    senior tag

    válasz quailstorm #44437 üzenetére

    Szia ezt értem,

    De a kérdés az hogy ez a fajta utólagos particionálás, későbbiekben nem okoz fokozottabb lemez töredezést mittudomén. Tehát az utólagos particionálás megegyezik a telepítés során elvégzett particionálással.

    Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

  • Antonio

    senior tag

    válasz brd #44439 üzenetére

    őőő

    Azt hiszem nem ment át a kérdés, ;) épp az a lényeg hogy nincs telepítés mert telepítve kaptam az OS-t egy partícióval. és így az utólagos particionálás -C terület zsugorítása új partíciók kijelölése stb, ugyanolyan megbízható stb mint ha telepítés során particionálok? ...

    Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

Új hozzászólás Aktív témák