Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CoolMan

    MODERÁTOR

    válasz #01682176 #20053 üzenetére

    Rendben, ha te a 64 bitest akarod telepíteni, akkor nyugodtan telepítsed, nincs belőle gond. Legfeljebb, ha később bővíted a ramot, nem kell másik windows.

  • vlevi

    nagyúr

    válasz #01682176 #20053 üzenetére

    Ahogy korábban írták, nyugodtan mehet a 64 bites. Ha 2G RAM-od van csak, akkor meggondolandó, hogy lehet, hogy elég a 32-es is, mert talán több memóriát eszik alapból egy 64 bites rendszer (nekem is 2G van most, Win7x64 alatt, és néha mintha megszaladna, de pont most, amikor linkelni akartam 40% memórihasználatot mutat a task manager).
    Ha 4G RAM van a gépben, akkor már nem nagyon szabad gondolkodni, menjen a 64. Anélkül ugyanis csak 4G RAM-ot tud a windows megcímezni, de abban a 4-ben benne van a videókártya memóriától a perifériáknak kiosztott címterületig minden, és kb 3.2 - 3.5G memóriát lát a rendszer.
    Akkor nem javallott, ha valamiről előre tudod, hogy nem fog menni 64 biten. Mittudomén, van valami olyan hardvered, amiről mások már kiderítették, hogy gond van vele. De akkor szerintem már a 32 bites win7-el is baja van, és nem a 64 bit lesz a kizáró ok.

    Régen, még az XP idejében azért volt baj a 64 bittel, mert 64 bites XP nem létezett. A Windows Server 2003-at címkézték át 64 bites XP-nek, és ebből sok gond volt, de a Vista, a 7 és a 8 már rendesen, előre megtervezetten 64 bites, teljesen egyenértékű a 32 bitessel. Még az sem követelmény, hogy a driverek 64 bitesek legyenek, bár az nem hátrány. Nekem pl. az USB3-as kártyámhoz 32 bites driver van, de megy tökéletesen.
    Csak hát az elmúlt 8-10 év beidegződése, hogy jajj vigyázat a 64 bittel, az már megvan, ezért félnek az emberek tőle.
    Szoftverekből azonban egyenesen felesleges a 64 biteseket hajkurászni, még a Microsoft is inkább a 32 bites Office 2013 telepítését ajánlja 64 bites windowsra. Kivéve azok az alkalmazások, amik ténylegesen tudnak profitálni a sok memóriából. Mint pl. videóvágó szoftverek, képszerkesztők, satöbbi. De akkor már a gépbe is elkél a 8G, vagy több memória.

    De ez a szöveg, hogy "ne rakj fel 32 bitest, mert nem támogatott", ez kábé az autószerelőnél a dűzni belever a karterba kezdetű hablatyolással ér fel. :))

Új hozzászólás Aktív témák