Keresés

Aktív témák

  • KoRner™

    tag

    Sziasztok!

    Azzal a problémával fordulnék hozzátok, hogy szeretném megváltoztatni egy könyvtár, és annak egész tartalmának az írásvédelmét (ki akarom kapcsolni), de hiába okézom le, és végzi el a műveletet, ha bezárom a tulajdonságokat, és újra megnyitom, ismét írásvédett az egész.
    Keresgéltem Kuglin, eddig sehol nem találtam megoldást rá, a parancssorban is próbáltam már kikapcsolni az Attrib -r paranccsal, de azt írta, hogy "A hozzáférés megtagadva". :( Remélem Ti tudtok segíteni! :R

    A rendszerem pedig Windows 7 Ultimate Edition, magyar

    Előre is köszi! :))

    [ Szerkesztve ]

  • KoRner™

    tag

    válasz bobsys #43220 üzenetére

    Köszi a gyors válaszokat! :)

    Az a helyzet, hogy egyik se volt megfelelő. :(
    Biztos, hogy nem malware, vagy vírus, egy frissen telepített, eredeti CDről származó, bár régi (2000-es) játék könyvtáráról van szó. Már ezerszer volt fent, sose volt vele baj XP alatt régen.

    A Kompatibilitási okok már jobban tetszenek, tekintve, hogy xp alatt ez nem fordult elő, azonban jelentősége igenis van, hisz nem írtam volna ide, ha lehetne módosítani írni. :)

    A könyvtáron belül meg akartam változtatni egy szöveges file tartalmát, de mentéskor azt írta, hogy a hozzáférés megtagadva, ha pedig új file-t akartam létrehozni a "jobbklikk-menüvel", akkor csak mappát engedett (nem is volt ott más), és amellett is a Windows biztonsági központ logója volt.

    Szóval a probléma valahol máshol, vagy máshogy keresendő, kérlek titeket agyaljunk még egy kicsit a megoldhatóságán, fontos lenne módosítanom pár dolgot a könyvtáron belül, de így nem megy.

    Módosítás: Most vettem észre, hogy a merevlemezem minden mappája ilyen írásvédettség alatt áll. Bonuszinfo.

    Előre is köszönet! :R

    [ Szerkesztve ]

  • KoRner™

    tag

    válasz kraftxld #43228 üzenetére

    Köszi a tippet, megfogadom majd.
    Azonban bátyám kiderítette, hogy ez valamiféle Win 7-es védelem a béna felhasználók ellen, hogy mindenhez rendszergazdai jogosultság kell. Asztalra amúgy gond nélkül tudok bármit bárhogyan pakolni, létrehozni, módosítani, a merevlemezre másolni is tudok.
    A lényeg, hogy minden komolyabb művelethez (átnevezés, törlés, új dolog létrehozása) rendszergazdai jogosultság kell, ott van mindegyik mellett a biztonsági központ logója.

    Na ezt a védelmet hogyan tudom kiiktatni?
    Vagy van esetleg Win XP-hez hasonlóan egy rejtett Rendszergazda felhasználó, amivel beléphetek, és kedvemre "garázdálkodhatok"?

    Előre is köszönöm a válaszokat!

  • KoRner™

    tag

    válasz Воланд #43234 üzenetére

    Nos.
    Lefuttattam a Malware programot, semmit se talált a gépen (csökkentett módban).
    A fiókomnak pedig teljes mértékben rendszergazda jogosultságai vannak.
    Ennek ellenére még mindig nem tudom megszüntetni az írásvédelmet a Program Files-on, illetve azon belül semmin se.

    Egyéb ötlet?

    (Azért köszönöm. :) )

Aktív témák