Keresés

Aktív témák

  • BullZeye

    veterán

    válasz Ace Ventura #25704 üzenetére

    +2 Gigabájt Ram nem a 64 bites programok miatt kell.
    Csak egy példa All Points Bulletin gépigénye elméletileg 2 giga ram, 4 gigával használtam, tökéletesen futott, aztán bnőmnek behalt memóriája ezért míg gariztatott oda adtam neki 2 gigát. Maradék 2 gigabájt rammal a szó szoros értelmében játszhatatlan volt a játék.

    Pl nem töltöttek be elég hamar az objektumok, így láthatatlan falnak ütköztem állandóan, vagy egész egyszerűen futott 60FPSel, de meg-meg állt a játék állandóan (4-5 másodpercenként fél másodpercekre). Kínszenvedés volt ez az időszak, mert minden látványosan lelassult, nem tudtam zökkenő mentesen több programot futtatni, ami előtte sima ügy volt. Nem is hinné az ember mit jelent 4 giga minőségi ram!

    32 és 64 bites w7 között mezei felhasználóként semmi különbség nincs, mert nem hiszem, hogy Studio MAxoznál, vagy Photoshopot nyúznád, esetleg CADeznél. Viszont ha elfoglal egy játék 4 gigából 2 gigát, és böngésző is 500 megát meg még sok másik program. Akkor nagyon örülsz neki, hogy minden akadás mentesen fut, és nem kell másodperceket várni, hogy betöltsöm a Total Commander.
    Vagy hogy egy 4 gigás fájlt kitömörítsen 20 perc alatt, ha 5 perc alatt a memória miatt meg tudja csinálni.

Aktív témák