Keresés

Aktív témák

  • Skyer

    senior tag

    válasz D4rkAv3ng3r #15722 üzenetére

    Helo all. Valaki esetleg hátha itt is tud segiteni. ODD hiányában kénytelen vagyok pendrive ról telepíteni a Windows 7 et. A microsoft egy aranyos kis tool-t bocsájtott ennek elkészészítésére, amivel 4 lépés alatt elkészíthető usb kulcsra is a telepítő. Nos a gond a következő. Hangsulyoznám hogy Satas ODD nél is ugyanez a helyzet. Elkezdem a windowst telepíteni, látszólag minden rendbe felmegy, majd jön egy restart, ok, és a "telepítés befejezése..." résznél kifagy a gép, de annyira hogy megmerevedik a rendszer, semmi előre se hátra. Lehet újra inditaná magát lehet nem nem szoktam megvárni. Ez miatt nemtudok telepíteni operációs rendszert. Probáltam már többször is, van hogy felmegy gond nélkül egymás után 10x is, devan hogy egymás után 2x nem. Windows alatt eddig csak egyetlen egyszer fagytam még a legelején, de akkor a sata kábel kicserélését kellett végrehajtanom mivel a rendszer nem látta a HDD-t és elindulni sem tudott tőle a post screen. Hangsúlyoznám hogy egy XFX alaplapom van ami nem a bowli széria, ugyanakkor ő hozta magával ahogy betettem ezeket a fagyásokat. Annyit még érdemes tudni hogy a HDD-n van egy gyenge szektor, egy hibás szektor és egy ultra dma crc error count hiba is a SMART részlegbe aminek értéke hol kisebbre hol nagyobbra változik. Kérdés tehát a következő: ALAPLAP? (ez most jött vissza a szervizből ott nem tapasztalták a hibát, bár ők csak 2x telepítettek és mint mondottam van hogy nálam is 6-7x is felmegy jól egymás után) vagy HDD (samsung HD403LJ tipusu kb 2,5-3 éves) vagy mi lehet még??? Egy régebbi lapomon Asus P5K és a P5K SE is tökéletesen működik a telepítés többször is kiprobáltam, csak ezen nem. Aztán átraktam AHCI be a vezérlőt mert anélkül csak 4 sata portom van a 6 helyett. Feltettem a wint persze egy fagyás után és az illesztő szoftvereket is. MAJD megakartam nézni HD tune val a SMART értékeket, de sajnálatos modon ekkor egy BSOD fogadott (driver_irql_not_less_or_equal) felirattal. EZ vagy IRQ ütközés vagy rossz driver ha jól tudom. Most kiszedtem a gépből a HDD-t ittvan mellettem, pendrive rol fut a memtest ameddig átnem megy egy pass ot legalább, de így 3x gyorsabban post-olt a gép mint mikor bekötöttem ezt. Ti melyik hardverre gyanakodtok? Táp be és kimérve (multiméterrel is) minden érték helyes. Bár nemtudom telepités alatt melyik hardver játszik közre leginkább és melyikek nem. Szeretnék szűkiteni a körön ha lehetséges!!! :R

    Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

Aktív témák