Aktív témák

  • bsh

    őstag

    sziasztok!
    (lehet, hogy ezt valami hangkártyás topikba kellene, de olyat nem találtam...)
    ki- és bemenethiány miatt bekapcsoltam az alaplapi realtek alc888 hangcuccot egy gigabyte alaplapon. erre kötöttem egy mikrofont és a tévékártya analóg line kimenetét (a line in-re nyilván), majd a realtek "kártya" line outja megy tovább egy x-fi-re és onnan még egy külső hangkártyára is.
    ez így szépen és jól működött is, de aztán kicseréltem az alaplapi és az x-fi közötti tyúkbelet egy optikai kábelre.
    a gond az, hogy a realtekből nem jön ki hang az optikai kimeneten, és nem találtam sehol beállítási lehetőséget, hogy ezt be lehessen kapcsolni. csak a line out-on jön ki hang.
    első kérdés az, hogy miért, és mit lehet ezzel kezdeni?
    megoldani úgy tudtam egyenlőre, hogy a realtek line in eszköznél beállítottam, hogy az eszköz hangjának lejátszása a realtek digital out eszközön történjen. ez még önmagában nem volt elég, be kellett pipálnom, hogy az "eszköz figyelése" (ez mi?), akkor jön a digitálison a hang szépen. ekkor viszont valami audiodlg.exe processz a 4 magos phenom II x4 940-es procit 25-30%-ban tekeri!!! ha a figyelést kikapcsolom, akkor ez megszűnik, de akkor a digitális hang is megszűnik...
    szóval tudnátok erre valami megoldást esetleg?
    (win7 home premium, 32bites)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák