Keresés

Aktív témák

  • Drótszamár

    őstag

    Sziasztok!

    Adott egy régi P1-es gép, egy csodálatos via chipsetes tomato alaplappal, P1 233 mmx, 64 Mb EDO rammal.

    Eddig win98 volt a gépem, és működött rendesen, de elég instabil gép volt, ezért a 7végén feltettem rá egy magyar win2000-et. A kálváriám ekkor kezdődött. A realtech 8139-es hálókártyát gond nélkül felismerte a gép, és látszólag működött is rendesen. Egészen addig amíg a hálózaton keresztül át akartam másolni néhány file-t az XP-s gépemről. Az hálózati forgalom ekkor ugyanis elkezdett akadozni. 1-1 másodpercre beindult, de a win szerint a másolás sebessége 5-15 Kbyte/s között mozgott.

    Biztos szar a kártya, másik realtech elő, be a gépbe, de ezzel is hasonló a helyzet. Akkor lássuk, hátha egy smc kártyát jobban szeret. Ez egy kicsivel gyorsabban ment. Egyszer valamien csoda folytán egy 17 megás fájlt kb 2 perc alatt sikerült is átmásolni, de itt is nagyon szagatott volt a forgalom. Vissza az egyik realtech, win2000-es driver leszed, netről leszedett feltesz a helyzet változatlan.

    Ha elkezdem pingelni a router akkor amíg nincs más forgalom, addíg rendesen megjön minden csomag, de ha elkezdek netezni, letölteni, fájlt másolni, akkor az akadások alatt elvesznek a csomagok. Újabban a ping alatt ilyenkor hardver hiba felirat kezd el szaladni felfele, aztán hirtelen ismét megjönnek a csomagok.

    A routeres összeköttetést kipróbáltam sima, és kereszt kábellel, és kipróbáltam a 2 gép összekötését router nélkül. Az eredmény mindíg ugyan az.

    Kifogytam az ötletekből... Tanácstalan vagyok. Bármilyen ötletet szívesen veszek.

    Ezt a HSZ-t a szar gépről írom. Netezni még éppen hogy lehet vele, de ha le akarok tölreni egy 500 Kbyte-os képet, akkor az már nem sikerül.

    ( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

  • Drótszamár

    őstag

    válasz Drótszamár #1 üzenetére

    UP!

    Valakinek valami ötlet?

    Ha nincs este lezúzom a fenébe, és megy vissza a win98, ami 2 havonta megint össze fogja piszkítani magát :O

    ( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

  • Drótszamár

    őstag

    válasz lapa #3 üzenetére

    Az p1 tuti. Az összes módot végigpróbáltam 10-half, 10 full, 100- half, 100 full. Mind a 3 slotban kipróbáltam. IRQ ütközés sincs elvileg, bár ehez biost kelett túrnom. Mindenáron a 9-est akarta a dög, amin már volt más. Most a 11-esen figyel.

    Nincs másik kártya, hanem router van, és mind a 4 porton ugyan ezt csinálja. De kipróbáltam másik géppel összekötve, de itt is ugyan az volt :(

    ( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

  • Drótszamár

    őstag

    válasz lapa #5 üzenetére

    Bios Default volt már jó soxor. A csökkentett módot még nem próbáltam, de ha hazaérek megpróbálom még azt.

    IP ütközés nem volt. Akkor meg se moccant volna a háló. Nekem menni megy, de rohadt lassan. Egyre jobban az a gyanúm, hogy vmi hardveres ütközés lessz. Csak akkor dugul be, és omlik össze az egész, ha ''sok'' adatot akarok átpaszírozni a hálón. A ping elfut a köv áramszünetig hiba nélkül :(

    Még memtest is futott kb 3 órán át, és nem volt semmi hiba :(

    Az eseménynapló jó ötlet. Hol tudom előkaparni 2000 alatt ? Asszem 1x már elkezdetm kereseni ,de valami miatt abbahagytam.

    ( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

  • Drótszamár

    őstag

    válasz lapa #7 üzenetére

    Köszi. Este megnézem hátha okosabb leszek.

    Nem kell nekem ikon, elvagyok a gépelgetős megoldásokkal is :P

    ( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

Aktív témák