Új hozzászólás Aktív témák

  • Mike88

    senior tag

    válasz mexel #592 üzenetére

    Köszi, ma jön meg (elvileg) az új távirányító (az RC11 bírt 4 évet és még bírná is, de szanálni akarom a többi távirányítót is, meg hát egy kicsit megkopott) ezért végre rávettem magam és vettem egy Rii i13-at. Majd kipróbálom, ha ideért, bár szerintem is egyszerűbb az, amit Celtis mond, hogy az adott betűket hozzárendelni 1-1 gombhoz, ha jól értem, már amit mond, akkor a keyboard.xml-ben 1-2 funkció kivételével (pl. felvétel) nem is kell hozzárendelni funkciót, hisz eleve hozzá van rendelve, szóval esetleg, ami hiányzik, azt így is lehet pótolni. Pl. ahogy a T gomb is benne van abban a remote.conf-ban, ami a libreelec fórumból lett bemásolva. A T pedig a felirat ki-be kapcsolása.

    E - EPG
    T - felirat
    I - info
    O - médiainfó (TV-nél vételi információk is)
    A - hangeltolás
    S - leállítás menü
    H - csatornafal
    J - rádió
    K - felvételek
    Z - képarány módosítása
    X - stop
    C - csatornalista
    V - teletext
    B - időzítő hozzáadása
    F8 - némítás
    F9 - hangerő le
    F10 - hangerő fel

    Kíváncsi vagyok a Rii i13-ra, azért esett erre a választás, mert sok távval ellentétben ezen ki is kapcsolható az egér, nem csak bekapcsolható. Vannak olcsóbban is tanítható IR-résszel mini billentyűzetek, de ált. ezeken csak bekapcsolható az egér, s az csak akkor kapcsol ki, ha nyugalmi helyzetbe rakod a távirányítót, az meg nagyon idegesítő. Az is érdekel, hogy a beépített hangszórót (ami számomra tök felesleges) miként ismeri föl a LE, ha egyáltalán felismeri, mert ha igen, s megjelenik választható hangkimeneti eszközként, akkor szétpattintom, kiveszem, s kap egy jack aljzatot.

Új hozzászólás Aktív témák