Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz sekli #3729 üzenetére

    Hát ha melós beírogatni, használhatsz Dreamweavert vagy valami ehhez hasonló grafikus alapú, WYSIWYG-szerkesztőt (vannak ingyenes megoldások is, pl. KompoZer, személy szerint még nem használtam, de elvileg népszerű). Mindenesetre olyat használj, ami nem gányolja össze a kódot (előbbi kivételesen egész tűrhető kódot generál, utóbbit nem vágom).
    Admin-felületekre szoktak pakolni JS-alapú WYSIWYG-szerkesztőket, mint pl. a TinyMCE (funkciógazdag, könnyen testreszabható, egész jó dokumentáció van hozzá, meg mivel elég elterjedt, elég sok fórumos segítség is található róla - én is egész elégedetten használom két admin-felületen).
    NetBeans amúgy elég komoly ilyen szempontból, eleve van egy autocomplete lista, aminek segítségével Ctrl+Space-szel felkínál egy listát az adott karakterrel (karakterekkel) kezdődő CSS-tulajdonságokkal, meg még előnézeti képet is megpróbál adni róla, hogyan fog kinézni adott elem a kódbeli módosítások hatására. Ettől függetlenül ez nem igazán WYSIWYG-szerkesztő, de én mégis nagyon komálom webfejlesztésre.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák