Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz martonx #11751 üzenetére

    "az embernek semmi oka tovább játszani a pár éve még menő és jogos IE hatert"
    Azzal egyetértek, hogy a régi IE-utálat így a 11-es verzió tájékán immár jóval kevésbé indokolt webfejlesztői szempontból (hacsak valaki nem akar plugint írni IE-hez, amihez az API durván nehézkes, ahogy korábban írtam), sőt, inkább már lejárt poén. Szerencsére már az is jóval kevésbé jellemző, hogy valami minden böngészőben megy, csak IE-ben nem. Mondjuk IE-k közül is csak a 9-esnél magasabb számút (min. 10-es) lehet komolyan venni.
    Viszont felhasználói szemszögből még mindig igen butuska szegény IE, és kevés addon van hozzá (itt ezt a szót szokták elvileg használni, nem a plugint/extensiont), az ilyeneknek, mint a Ghostery, DoNotTrackMe, nem is találtam alternatíváját; az AdBlocknak csak az AdBlock Plushoz kötődő EasyList-alternatíváját találtam, AdBlock Plust meg azóta elvből nem használok, mióta aljas féreg módon statisztikákat adogatott el cégeknek a felhasználóiról; a Quick JavaScript Switcher is jól tud jönni fejlesztéshez, és még elég sokáig sorolhatnám az olyan extensionöket, amik mondjuk Chrome-ra, az új, Blink-motoros Operára, Firefoxra elérhetők, de IE-re nem.
    Megértem, ha valaki nem akarja testreszabni a böngészési élményét, de esetemben azért a mindennapi böngészéshez nem mindegy, milyen használni a böngészőt, meg mit tudok vele csinálni pluszban. A Google Chrome UI is buta, rohadtul nem testreszabható, de legalább bőven találni hozzá bővítményeket, meg ahhoz még van is kedvem írni saját extensiont néhány oldal átszabására. Igazából testreszabhatóságban eddig egyedül a Presto-motoros, régi Opera volt verhetetlen; de a Firefox mostani verzióinak legalább már átrendezhetőek a beépített dolgai is, így az legalább viszonylag testreszabható. Igaz, utóbbit a GUI relatív lassúsága miatt lehet picit kritizálni, de ehhez is aztán bőven találni kiegészítőket.
    Meg hát az IE-nek zavarnak az őskövületre emlékeztető dolgai, amiket az előző hsz.-emben is írtam.

    "De, hogy konkrét példákat is hozzak: knockoutjs observable-ök egyedül Chrome-on tudnak különösen viselkedni (mondjuk a js modellben megjelennek, de nem renderelődnek ki).
    IE-nek toronymagasan jobb az érintőképernyő támogatása.
    Manapság már simán lehet szopni Chrome-al is néhány CSS implementációval, bár ebben a leggányabb a Safari (modern korunk Internet Explorere). És igen, az IE11 sem tökéletes e téren."

    Igen, az utóbbi mondat asszem jól összefoglalja, hogy hasonló szopásokat lehet tapasztalni mindegyik böngészővel. :) Meg hát írod is, hogy "sajnos az IE még mindig kevés HTML5-ös új API-t támogat", ezzel is többször találkoztam már, és akkor el is jutottunk oda, hogy a JavaScriptes library-ket még mindig nem lehet kidobni a francba az IE miatt.

    Azzal egyetértek, hogy IE-ben a görgetés kellemesebb, mint pl. Chrome-ban, ebben a Chrome szerintem elég gyenge. Firefoxban is úgy rémlik, jóval kellemesebb a görgetés.
    Az érintőképernyős támogatottságot pedig simán elhiszem, hogy IE-ben jobb, én nem nagyon élek ilyenekkel az okostelón kívül, úgyhogy erről nem tudok nyilatkozni. :)

    Nálam abszolút favorit nincs, Chrome-ot és Operát (mármint a Blink-motorosat, mióta a Presto-motoroshoz nem fejlesztenek (csak biztonsági frissítéseket max., de egyébként már az áthúzott projektek közt van a cégnél, és azóta egy új, retardált fejlesztői attitűd jött a képbe), és mióta a Presto-motoros már scriptekkel agyontűzdelt oldalakon sajnos haldoklik) használok többségében, Firefoxot alkalomadtán vagy fejlesztői szempontból, vagy a nagyon jó és egyelőre páratlan Video DownloadHelper és DownThemAll! böngészőbővítmények miatt, IE-t meg csak nagyon ritkán, inkább tesztelési célból, egyszerűen azért, mert egyelőre felhasználói szempontból számomra kevés.

    ======================================================

    (#11753) jocomen :

    "Szerk: Ja most nézem, nekem még az IE8 van :D Lehet ez volt a baj."
    Ééééés ezzel igazából komolytalanná is tetted a korábbi IE-fikázást.
    Már rég másról beszélünk, az IE8-at és azalattiakat legfeljebb szitokszóként használjuk. :)

    ======================================================

    (#11755) trisztan94 :

    "Véleményem szerint az IE 10/11 motorja jelenleg a legkorszerűbb böngészőmotor."
    Jaj. Jajjaj. ;] A legeket talán kerüljük, tartottam tőle, hogy valaki elragadtatja magát, és elkezd fals, nehezen alátámasztható véleményeket terjeszteni a böngészővita kapcsán. :D Szóval ezt talán hagyjuk, egyszerűen ez hülyeség, már bocsi.
    Ha az lenne, akkor minden olyan "korszerű" újítást támogatna, amit a többi böngésző már támogat, nem pedig ez a böngésző lenne a kivétel még mindig jópár dologban (pl. HTML5-ös újítások, ahogy az előbb említettük).

    Amúgy a böngészőmotorok tényleg nagy állatok, az általad említett WebKit is az (nyilván az IE-ben lévő Trident is az), de nem tudom, azt vágod-e, van a Blink is, ez épp a WebKit egyik forkja, eredeti cél elvileg némi kódegyszerűsítés is volt tudtommal, ez pöfög a Chrome-ban és az új Operában. De sajnos mint minden böngészőmotor, nyilván tele van bullshittel, és folyamatosan elkövetik a WebKit és Blink fejlesztői is azt a hibát, hogy a régi IE-nél lévő trendhez hasonlóan bevezetnek motorspecifikus újításokat, amivel nem tesznek túl jót az egységességnek. Ettől függetlenül az ilyen "legkorszerűbb böngészőmotor" kijelentések ugyanúgy hibásak, nem húzható rá egyikre sem, mindegyiknek megvan a maga jósága és hülyesége.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák