Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabipro

    csendes tag

    Visszatérve kicsit az akku kérdésre...
    Végülis a 770-esé is cserélhető, csak csavarhúzó és páka kérdése... :U
    De nem hinném, hogy nagyon cserélni fog kelleni (általános használat esetén), esetleg kb. 2 év múlva, mikor már úgyis tönkremegy az akksi (többet nem valószínű, hogy bír), de hát addigra hol lesz ez a készülék már? (mikor kb. fél évente jönnek az új modellek...) Pl. öregapánk kocsijában fix szivargyújtóról a régi Ig*8-al még elketyeghet...
    Tehát szerintem is kicsit parasztvakításnak tűnik ez a cserélhető akksi... amely mondjuk valóban jó lehet pl. túrázáshoz, mikor nincs kéznél 220 vagy szivargyújtó... de hát akkor is ha már az ember pót (csere) akksiba gondolkodik, akkor már egy töltő (akksi-dokkoló) egységgel kéne, hogy ne csak a GPS-be lehessen tölteni. Így meg aztán a pótakksi+töltőegység (ha egyáltalán lesz hozzá) nem lesz túl olcsó mulatság.
    Én most azon gondolkozok, hogy sz*rok a cserélhető akksira...nem kell azt cserélgetni, lesz erre jobb (és nem mellékesen olcsóbb) megoldásom is!
    Természetesen gyalog, ill. bicikli túrázáshoz, mégpedig a következő:
    Szerzek egy kb. 4Ah-s 12V-os akksit (kisebb Ah nem jó, mert az tuti nem tölti fel a GPS-t, nagyobb meg azért nem jó, mert az több helyet foglal, és nehezebb...ergó felesleges)...szerelek rá egy szivargyújtó foglalatot és így az autós töltővel túrázás, biciklizés közben 1x fel tudok tölteni menet közben is, és így kibír már egy teljes napot is. (Éjszaka persze mindkettőt feltöltöm.)
    Természetesen nem cipelek még magammal egy kommersz akkutöltőt is a "külső" akksihoz, hanem arra jó lesz egy kis (12V-os 500-1000mA-es) adapter is, némi elektronikai átalakítással. Szerintem az akksi+a töltőadapter kb. 5000-6000 Ft-ból kijöhet.
    Ez még csak egy terv... lehet a 4Ah kicsit kevés lesz, lehet kéne inkább 6-7Ah...ezt még nem tudom, majd még kitalálom, kikísérletezem. Lehetne akár 6V-os akksival is ezt, de akkor kell gyártani elektronikát a GPS töltéséhez (ehhez a 12 V-os autós töltő értelemszerűen nem jó)...
    Hozzátartozik a dologhoz még az is, hogy ha azt mondjuk, hogy alapesetben (pl. a Wayteq 770-es) folyamatos Ig*8 navigációval kibír 3-4-5 órát (fényerőtől, útvonal bonyolultságától függően) a beépített akkumulátorral, viszont túrázásnál nem Ig*-t, hanem kimondottan "túrázós" programokat (pl. Russa, Navitel) használva, melyek jóval kevésbé terhelik a processzort (mint az Ig*, vagy video nézés), így hosszabb üzemidőt lehet elérni. Így még nem mértem, hogy mennyit bír, de lehet hogy akár 8-10 órát is. (na mindjárt kipróbálom... ;) )
    Egyik ismerősöm meg napelemmel próbálkozott, hátha azzal tud tölteni... de hát nem igazán... :( Az ő technikája az, hogy csak akkor kapcsolja be a GPS-t, ha elágazóhoz ér, vagy nem biztos az útban, egyébként sleep... végülis ez is egy megoldás.)
    Bocs, hogy kicsit hosszú lett... :))

  • Gabipro

    csendes tag

    válasz Fenyo12 #83 üzenetére

    Így van, nem is arra készült... de hát tudod milyenek vagyunk mi? ...szeretjük minél több mindenre használni. :DD
    Valóban jó, és a legegyszerűbb módszer a standby-ba küldés...és csak akkor használni mikor nagyon kell.
    De ha sikerülne megoldani a folyamatos üzemet (ill. viszonylag magas üzemidőt), akkor lehet vele frankó útvonalat (nyomvonalat) rögzíteni, amit aztán később lehet elemezni és örülni neki. (pl. magasság-út diagramot is lehet rajzolni :Y )
    Nyomvonal rögzítésnél persze a kijelző fényerejét minimálisra lehet venni (kár hogy általában nem lehet teljesen kikapcsolni), ezzel lehet spórolni az akksival, növelni az üzemidőt. :)
    De hát mint feljebb írtam (#71-es hsz.) rajta vagyok az ügyön. (És erősen szemezek a nagyobb kijelzős, nagy akksis BluePanther Azure-val... ;) )

    [ Szerkesztve ]

  • Gabipro

    csendes tag

    válasz FLeMiNG #94 üzenetére

    Én is nézegetem mostanában, hogy melyiket is érdemes venni... néhány hete még a válasz egyértelmű volt: WayteQ N770BT... :))
    A készülék azonban már kifutó, alig lehet kapni...és az utód az x820 meg még nem kapható, van néhány nyitott kérdés még vele kapcsolatban. :F
    Jó alternatíva lehet a BluePanther Diamond, ami majdnem ugyanaz mint a 770BT, csak nincs benne BT meg transzmitter se, viszont 2 helyett 4 Gb a beépített flash...
    Nekem viszont nagyon tetszik a BluePanther Azure a nagy (5''-os) kijelzője és a nagy (2500mAh) akksija miatt... :C A beépített flash ennél is 4Gb! (Az ára is némileg magasabb, mint a fent említett készülékeké... ~34-36.000) ...de erről van egy másik topic... :U

  • Gabipro

    csendes tag

    Sziasztok!

    Végigolvastam az összes hozzászólást! A többiek nevében is köszönet a sok hasznos információért! :C :R
    Régebben (de azért még most is kicsit) nekem is fontos szempont volt a multimédiás képesség... ezért is jók a régebbi winCE 5-ös készülékek (pl. 770BT, BP Azure, stb.), de komoly jövő állhat az új, 6-os winCE eszközök előtt is, ha (át v. meg)írnak nekik programokat... (Ettől mondjuk félek kicsit..., a jövő kiszámíthatatlan! :F ) De navigációra már most is jónak tűnik ez az új szériás WayteQ, +64M=128M RAM-al már egész ügyes. (a 920 +még a nagy kijelzőjével és csak +3-4e Ft ...de ez a másik topic tárgya)
    De most találtam egy "kütyü"-t, amit GPS képességekkel felruházva egész jó multimédia+GPS kombinációt alkothat, amellett, hogy lehet rajta internetezni is (pl. wifi-n) és fut rajt a world+excel, stb. (Mindezt 7'-os kijelzőn, 800x480-as felbontásban, 2Gb beépített flash+SD (SDHC) kártyaolvasó+USB port) Ja... és mindez kb. 40.000 Ft. :C Nem hangzik rosszul. Majd kicsit körbejárom a dolgot és ha tényleg működik, szólok! ;) (Biztos használja már ezt valaki így ...)
    Más. TMC... Néhányan felvetették régebben, hogy jó lenne valahogy a "fix" lezárásokat (pl. Margit híd) felvinni a navigációba TMC nélkül. Régebben olvastam erről (gúgli: offline TMC), most megint megnéztem...hááát... eléggé "fapados"...és nem az igazi... de tán a semminél több. Tulajdonképpen csak POI-kat rak ki a térképre (rossz esetben az útvonaladra) amit minden esetben manuálisan ellenőrizni kell. (Tervezésnél nyilván ezeket nem veszi figyelembe!)
    Itt a leírás hogy hogy működik: [link]
    Elég szerintem havonta 1x frissíteni a fájlt...
    Egyenlőre ennyi! Üdv.

  • Gabipro

    csendes tag

    válasz WindyJoe #6244 üzenetére

    Wolfskin (WindyJoe)... Ez a Navitel vs. Russa kérdés engem is érdekelne. Nekem eddig a Russa (majdnem) tökéletesen bevált. (770Bt-n néha ugyan fagy kilépéskor, ezen (x820/920) kicsit trükközni kell...) A Navitelt viszont a korábbi készüléken (770Bt) sem sikerült igazából működésre bírni. :W ...ezen meg se próbáltam (még). :F

Új hozzászólás Aktív témák