Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz Véreshurka #503 üzenetére

    NordVPN egy darab szar sajnos, annyira lassú a legtöbb szervere - olyan időszakban, amikor sokan neteznek, simán a használhatatlan kategória.

    a windows-os kliens bugos, felzabálja a memóriát és nem takarít maga után, véletlenszerűen "elfelejti" a kill switch-et idővel (ami arra hivatott, hogy kilője az alkalmazást, ha megszakad a vpn).

    ez a cikk amúgy jól leírja, mit (nem) tud

    én elhiszem hogy biztonságos, de kb a magyar és az osztrák szerver használható, minden távolabbi országban lévő szerver alkalmatlan a hosszútávú használatra (még németország is, ami egyszerűen röhej). na most ennek meg sok értelme nincs, ha egyszer letiltják azt az ip-t valahonnan, cseszheted.

    szóval én nem ajánlom. meg lehet szokni, hogy a weboldalak betöltődése még holland (!!!) szervereken keresztül is olyan lassú, amilyen a modemes időkben volt. egy origós cikk letöltése több perc... a speedtest pl. most néztem, egyik holland szerveren keresztül sem képes mérni, mert már a ping tesztje timeoutol.

    én már bánom, hogy 1 évre fizettem ki náluk. mindegy, tanulópénz volt, 10e ft nem vészes.

Új hozzászólás Aktív témák