Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Ebben tudnátok segíteni, mert lehethogy Vmware lenne a legjobb megoldás hozzá: [link]

  • atesss

    addikt

    válasz Syl #614 üzenetére

    Igen, kipróbáltam, és tényleg iszonyat sokat tud, nagyon tetszik !
    Csak a funkciók kb. felét még nem tudom hogy mire jó, annyi mindent tud.
    USB kezelést még nem próbáltam.
    Végül Win7 lett telepítve a vmware-re, hogy kipróbáljuk, hogy fut-e a program; tökéletesen működik, semmi kompatibilitási üzemmód nem kellett.
    Itt van még pár tapasztalatom: [link]
    Van aki meg Stalkert futtatott VMware alatt használható sebességgel: [link] !

  • atesss

    addikt

    válasz Syl #620 üzenetére

    Hát az az érdekes, hogy nálam miért nem ment a hálózati térkép. :F
    De akkor legalább nagyjából tudom, mit kellett volna látni, köszi. :R

    Most már visszaadtam a notit, úgyhogy most egyenlőre nem tudom kipróbálni.
    Aztán pár nap múlva a saját gépemet is újratelepítem, aztán kipróbálhatom majd.
    Bár 1GB rammal 2db Win7-et nem nagyon fogok tudni futtatni...
    Asszem veszek még min. 512MB ramot. Csak baromi drágán adják már a DDR-t. :(

    Csak egérrel behúzod a vmware ablakába a cuccot és kész!
    Ezt nem is próbáltam, de nagyon jónak tűnik.

  • atesss

    addikt

    válasz Syl #614 üzenetére

    Közben lehetséges, hogy mégiscsak virtuális gépen kell majd futtatni ez a CAD programot.
    Ugyanis állítólag a program egy másik, kiegészítőket is tartalmazó (aminek a nagy részét viszont nem is kell felrakni) változata nem működik Win7 alatt. Csak akkor nekem meg hogy ment a másik változat, azt nem igazán értem.
    Verzióban ugyanis nincs különbség a kettő közt.
    De van egy olyan sejtésem is, hogy x64-en nem ment, ugyan nem mondta, hogy az lett volna, és elvileg azért ért a géphez, aki ezt mondta - de erre tudok még gondolni, mint ok.
    Biztonság kedvéért elöször megint vmware alóli Win7 alatt próbáljuk ki, de ha nem megy , akkor meg egy XP megy fel alá.

    Az USB kezelésről tudnál pár dolgot írni ?
    Azon a laptopon talán az lenne a legjobb, ha az egyik USB-t (leginkább pendrivenak) lefoglalná a wmware, ha fut a virtuális XP.
    Elvileg azt láttam, hogy le lehet választani a fizikai gépről az USB-s eszközöket, és utána tudja kezelni csak a wmware. De ez pontosan hogyan is megy ?

    És hálózati kapcsolatnál mit jelentenek a különböző módok; a NAT az ajánlott ?

    Most megnézni épp nem tudom, vagy ezen a "cél" laptopon majd pár nap múlva, vagy pedig nekem kell eljutnom idáig a gépem újratelepítésben (a régi XP-re már nem rakom fel a vmware-t) - ami szintén lesz még vagy két nap kb.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    Most olvasok csak az i5-ös és i7-es procikban lévő virtualizációs dolgok jelentéséről:
    hogy az i5-ből kimaradt a VT-d (Intel Virtualization Technology for Directed I/O) technológia is, amellyel különböző perifériákat rendelhetünk egyes virtuális gépekhez (kérdés, hogy a Windows 7 Windows XP módja igényli-e majd ezt), a VT-x azonban továbbra is támogatott.
    a PH Lynnfield tesztjéből: [link]
    Valaki el tudná magyarázni részletesen, hogy mi is ez, és a gyakorlatban mire is használható ? (nem csak az asztali használat érdekel, kiváncsi vagyok hogy szervereken pl. mire használják ezt.)

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Pár hónapja egy Intel 940GML chipsetes (ezt most csak a processzortámogatás miatt írom) laptopra próbáltam feltenni VMware Workstation 8-at, de a telepítő hibát írt ki, és nem engedte felrakni. Ekkor egy Core Duo proci volt benne.
    Majd ki lett cserélve a proci Core 2 Duo-ra, így már működött.
    A logból azt tudtam kihámozni, hogy valószínűleg az SSE3 utasításkészlet hiányzik neki.
    Van valami mód a legújabb verziót felrakni olyan gépre, ami nem tud SSE3-at (P4 Northwood van benne, és a lap nem is támogatna Prescott-ot) ?
    Vagy ha nem tudom felrakni sehogy sem, melyik az utolsó (legújabb) verzió, aminek még nem kell az SSE3 ?

    Egy "fizikailag fent lévő" XP rendszert akarok virtuális géppé konvertálni, fontos program / rendszer beállítások vannak rajta, amit meg szeretnék őrizni; és késöbb majd összeírni a technikát, amivel megvalósítottam egy problémát (Batch programozás + adatforgalom figyelő és letöltő programokkal egy automatizálás).
    Viszont a vinyóját most sürgősen fel kellene használnom más célra (ehhez ugye formatálni is kell), és ezen kívül más miatt nem kell ez a gép; tehát mostanában nem akarom "fizikai gépként" használni. Majd ha igen, keresek akkor egy vinyót, és rakok fel rendszert.

  • atesss

    addikt

    válasz atesss #1325 üzenetére

    Vagy lehet tévedtem, és az Intel 64 támogatás hiányzott neki ?
    Mint megnéztem, SSE3-at mindkettő tud, még az SSSE3 támogatásban van különbség a Core Duo és Core 2 Duo közt.

  • atesss

    addikt

    válasz Visormail #1327 üzenetére

    Köszi az infót. :R
    Mással nem nagyon akarok próbálkozni; egyrészt valószínűleg nemsokára kelleni fog VMware komolyabban is, PHP programozáshoz - és két virtualizációs rendszert meg nem nagyon akarok egyszerre kezelni; másrészt ez nagyon bevált nekem, tényleg tudja amit kell.
    Illetve erre elvileg ott lenne a VMDK, de kétlem hogy minden program pont ugyanúgy menti le, mint ha a VMware-el mentettem volna. (Ha utána értelemszerűen mindkettőt az "új" host gépen VMware-ben nyitom meg.)

    És vajon honnan kaphatok választ a maradék megoldásra:
    Vagy ha nem tudom felrakni sehogy sem, melyik az utolsó (legújabb) verzió, aminek még nem kell az SSE3 ?
    Az olyan szintű dokumentáció, amit te linkeltél, vajon fent lehet a régebbi verziókhoz is ?

  • atesss

    addikt

    válasz Visormail #1334 üzenetére

    Igen, végül is igazad van, így akkor rosszul fogalmaztam meg.
    De utána írtam, hogy nem nagyon hiszek benne, hogy ez a más program által készített "virtuális gép" (VMDK) VMware alatt betöltve 100%-osan fog futni. Vagy akkor mégis így van ?

    A másik kérdésemnél pedig - hiába derült ki biztosra hogy mi is okozza - elfelejtettem átírni a <telepítési problémát okozó> részt a kérdésemben.
    Tehát helyesen a kérdésem :
    Vagy ha nem tudom felrakni sehogy sem, melyik az az utolsó verzió, aminek még nem kell a 64bites processzor ?

    A "P2V" a "Physical to Virtual" rövidítése ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz kraftxld #1344 üzenetére

    A lementeni kíván fizikai gép egy Compaq D500 SFF, egy Northwood magos Pentium 4 2.0 -val.

    Szintén NW magos procira tudnék csak cserélni, és abból is csak 400 Mhz-es FSB-sekre (Intel 845 chipset csak ezt tudja). Ebből akad még otthon egy Celeron 2.4.
    (Illetve Willamette magosra, az is van otthon azt hiszem több is; de az ugye még régebbi.)

    MOD:
    A gép többi paramétere:
    Intel 845 + ICH2;
    1 GB SD ram (512M + 256M + 256M)
    Low Profile AGP 4x kártya: a Compaq gyári NV Riva TNT 2-je, vagy egy Ati 7500 (azt hiszem az előbbi van épp benne)
    20 GB ATA vinyó (ha jól rémlik egy Seagate Barracuda ATA IV)
    Intel Pro/100 VM hálókártya
    Ha még kellene róla valamilyen információ: A Compaq oldalán a spec: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz kraftxld #1346 üzenetére

    De mivel a virtualizálandó forrás gépre fel kell telepíteni a P2V (ugye jól használom itt ezt a rövidítést ?) konvertáló programot; így emiatt lényeges lehet a forrás gép hardvere is.
    Legalábbis jelen esetben; mivel a VMware legújabb verziója megköveteli a 64 bites támogatást.
    És én a legszívesebben a VMware beépített P2V konvertálóját használnám.
    Akár még akkor is, ha nem tudom belőle a legfrissebb verziót használni; ugye a a 64 bites támogatás követelése miatt.

    2 lehetőség van szerintem:
    1.) Megkeresem a VMware legutolsó olyan verzióját, ami nem követeli meg a 64 bites processzort.
    A 7-es verziót telepítettem már NW procis gépre, de nem tudom pontosan 7. hányast (ezt holnapra meg tudom nézni valószínűleg). Az a kérdés, hogy ezt akkor pontosan a 8.0-s verzióval vezették be, vagy egy régebbinél (7.x-nél).
    2.) Más, külső programot használok a P2V konvertálásra

    Illetve eszembe jutott egy 3. opció is; hátha lehetséges ilyen is:
    Lehet végezni P2V konverziót anélkül is, hogy bebootolnék egy fizikai rendszerre ?

    Tehát egy teljesen más fizikai gépen, egy másik rendszer (vagyis másik Windows) alól konvertálni; úgy hogy a lementeni kívánt rendszer pl. egy 2. winchesteren van.
    Vagyis röviden mondva: átrakom a vinyót egy másik gépbe (pl. amiben Core 2 Duo proci van - 64 bites támogatással, és Win7-el).

    MOD:
    Közvetlenül a kérdésedre: a majd használni kívánt Host rendszer processzora
    A) Notebook Core 2 Duo T5200-al
    Vagy
    B) Asztali gép Celeron Dual Core E3400-al

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz kraftxld #1349 üzenetére

    Procikat leírtam az előző hsz-em végére szerkesztve; és akkor még a Windows:
    Noti: jelenleg még XP 32bit; de nemsokára Win7 32 kerül fel.
    64 bitről nem álmodok, mert sajnos a chipset (Intel 940 GML) max. 2GB ramot támogat. :(
    Asztali: Win7 32bit; 2GB ramom van csak - bár ez legalább bővíthető ha kellene.

    1, Ingyenes vmware converter
    Ilyen nem tudtam hogy külön létezik; akkor itt a megoldás, köszönöm. :R
    De ez ugye mindent tud (/pontosan ugyanaz), mint a Workstation-ban lévő ?

    2, Ez akkor azt jelenti, hogy működik a 3.) opció amit csak sejtettem ?

    3, Ez már körülményes. Bár így fizikai gépre is visszatölthető lenne adott esetben (ha megvan az image mentés fájlja is) - ha szerzek majd valamikor ebbe a forrás gépbe egy másik vinyót.

    4, Esetleg lehetne, de nem szívesen, mert nem szeretnék "kókányolni".

    Core2 duó-ból van ezer féle, az intel random módon kapcsolgatta benne a virtualizáció támogatást meg egéb funkciókat.
    Ezt nagyon jól megfogalmaztad; tényleg így van sajnos.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz kraftxld #1351 üzenetére

    Vagy a mentőprogis megoldás. Ha később a fizikai gépre vissza kell tölteni akkor csinálj egy rendes image mentést is valamivel, mert a V2P konverzió sokkal gázosabb mint a P2V.
    3, 3rd party programmal csinálsz egy image mentést a gépről, felrakod a convertert a célgépre ahol a workstation fut, és beimportálod. Symantec, Acronis, Storagecraft termékeket támogat
    Azt hiszem a biztonság kedvéért megcsinálom ezt is.
    Az elmúlt években sokszor neki akartam állni már megtanulni "Ghostolni"; most már tényleg itt az ideje.
    Csak mondjuk azért nem a legideálisabb, mert most nincs erre a "projektre" túl sok időm, vasárnap délelőttre fel kéne szabaditanom ezt a forrás vinyót...
    Erre mit ajánlasz, ami megfelelően sokat tud, de azért nem feleslegesen bonyolult ?

    A másik gond, hogy nincs olyan IDE vinyóm, amin lenne elég szabad hely a lementásre; és ez a forrás gép meg nem kezel SATA-t (Sata kártya ugyan lenne, de az a másik gépben napi folyamatos használatban van).
    Egyetlen megoldásom van, egy 16GB-os pendrive-ra csinálni a P2V és az Image mentést is (természetesen a két művelet közt át tudom pakolni a pendrive tartalmát másik gépre).
    Leszedve a felesleges dolgokat, szerintem simán 10GB alá tudok menni a forrás gép particióján.
    Ez ugye akár Image-be, akár P2V-vel mentve mindenképp belefér a 16GB-ba ?
    Nem nagyon nőhet meg a mérete szerintem; sőt inkább csökkennie kellene "1 fájlban".

    Ugyan elég gyors a pendrive (USB 3.0-t is tud; Pretec REX 100), de kis fájloknál már közel sem annyira. De ugye itt ezzel pont nem lesz gond (mindkettő "lemetés" egy fájlba dolgozik) ?
    Vagy mennyire lehet gond, hogy közvetlenül pendrive-ra mentek ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz kraftxld #1357 üzenetére

    Amúgy a shadowprotect - az árát nem nézve - milyen ?

    Kicsit túlgörcsölöd ezt a vinyó témát, egy 500GB-os külső vinyó rá, aztán kész is.
    Ez tényleg jó lenne; csak nincsen sajnos épp...

    Van egy 2,5" külső házam, de épp kölcsönadtam. És szerintem kicsi az esélye hogy holnap legkésöbb du.-ig vissza tudnám kapni.
    Akartam volna még kölcsönkérni egy Sata / IDE to USB univerzális átalakitót (és akkor arra rádugok egy bármilyen Sata vinyót), de sajnos nagyon is aktivan használja a barátom; nem tudja egy napig sem nelkulözni.
    Igy tehat marad a pendrive...

  • atesss

    addikt

    válasz kraftxld #1351 üzenetére

    Regisztráltam (illetve beléptem, mint kiderült már régen valamikor regisztráltam ide - persze új jelszót kellett kérnem), letöltöttem, felraktam a Standalone Convertert.
    El is indítottam, közel két óra körül lett volna kb. (pedig kb. 11 + 3,5 GB-ról van szó csak).
    A 3,5GB azért, mert van fent még egy másik windows is, ugyan nincsen fontos beállítás rajta, de azt is bent hagytam, gondoltam ártani nem árt max. lassabb.

    Csakhogy kb. 1ó 45p után, 93%-nál megfagyott a gép. Teljesen, tehát csak a kikapcs gomb hosszan segített.
    Nem tudom, hogy az ok szoftveres (azaz leginkább a VMware Converter) vagy hardveres volt-e, bízom az utóbbiban (nagyon néha előfordult már vele ilyen lefagyás), most kinyitottam a gépházat és feltekertem a ventit maxra; és elkezdtem újra.
    Bár a processzor terhelés egyáltalán nem volt nagy.

    Ugye a konverter szól előre ha nem férne el a cél tárhelyre ?
    Illetve van egy olyan sejtésem is, hogy előre le is foglalja a helyet.
    Csak mert kb. 800MB szabad hely maradt a 16GB-s pendrive-on (semmi más nincs rajta).
    Max. 2GB-os fájlokba mentett, darabolva; ezt hagytam alapbeállításon.
    Ahogy minden mást is, semmit sem állítottam át.
    A VMware Tools konvertálás utáni fel(/be)-telepítésének bekapcsolásán pl. gondolkodtam.
    Vagy mit lehet érdemes átállítani ?
    Szolgáltatások; processzor / memória; lemezfoglalás; hálózat; meg nem tudom milyen fül volt még.

  • atesss

    addikt

    válasz kraftxld #1363 üzenetére

    Sikerült másodjára !
    Érzésre mintha a végén (utolsó 5-10%-on) kicsit lassabb lett volna, de ez csak érzésre, nem néztem ennyire az időt.
    Ahogy néztem a végén a driver "átmigrálást" végzi.

    Találtam két PC World cikket a P2V-ről, amit nemrég linkeltetek:
    VMware Converter 3.0, az ingyenes gépköltöztető - 2007 márc.
    Paragon Go Virtual: belépő a virtuális világba - 2010 dec.
    Ezeket átolvastam, ugyan a VMware Converter-es nagyon régi verzióról szól már; de a két cikk alapján képbe kerültem, hogy mi is történik itt a háttérben, és mi is okozhat problémát.
    Mondjuk eléggé logikus, csak eddig nem gondoltam át így.
    Idézet a 2. cikkből:
    A Windowsok ugyanis nagyon rosszul tűrik, ha a fő hardverkomponenseket (alaplapi lapkakészlet és merevlemezvezérlő) csak úgy kicserélik alattuk.
    A költöztető szoftvereknek meg kell hát oldaniuk azt a feladatot, hogy a virtuális lemezre másolt Windows hardverbeállításait annak indítása nélkül kicseréljék, azaz a virtuális gép Windowsába kívülről „befecskendezzék” a szükséges meghajtóprogramokat.

    Az első cikkben amit írnak, az alapján a CD-ről bootolt Converter jobb lenne:
    A szoftver ingyenes változata nem képes nagyobb kötegelt konvertálásokra, és a gyorsabb, CD-ről bootolható „cold convertert” sem tartalmazza. Ez utóbbi jóval gyorsabban és biztosabban dolgozik, mint az éppen futó Windowst lementő változat.
    Ebben azóta történt komolyabb változás ?

    A pendrive nagyon ki volt "számolva", 108MB szabad hely maradt a végén. :P

    Most ki fogom próbálni, hogy tényleg jól működik-e.
    VMware tools meg mindenképp kell, ha értelmes sebességgel/felbontással akarod utána használni a gépet.
    De ugye nem lehet abból probléma, hogy mivel nem állítottam be a Converterben, ezért utólag fogom feltenni ?
    Mit kellene kipróbálni, hogy 100%-ig biztos legyek benne hogy jól megy a virtualizált rendszer ?
    Bár a lényeg az, hogy ez a le és feltöltési dolog működjön; ehhez a hálózat biztosan kell.
    Meg lehet használ pár hálózati szolgáltatást is.
    Illetve volt egy olyan is benne, hogy a letöltést "DEV/0-ba" (Lehet nem jól írom, régen volt már - a lényeg az hogy amit letölt azt a semmibe töltse le.)
    Vagyis ne mentsen le semmit; csak a letöltési adatforgalmat növelje.
    Linux alatt ezt egyszerűbb volt megoldani, XP alatt valami külön program kellett, amit integrálni is kellett; nem teljesen egyszerűen. És az is lehet, hogy szolgáltatásként működik.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz kraftxld #1365 üzenetére

    Kipróbáltam, működik.
    (Még azzal van baj, hogy az időzítő és a hálózat-forgalom figyelő program is lejárt azóta.
    Nekem akkor csak pár hétre kellett, addig ment a trial. Na de ezt majd valahogy megoldom.)

    Viszont a másik partición lévő Windows, amit szintén lementettem, az meg nem megy.
    Bármit próbálok (csökkentett mód, stb.) a boot elején kékhalál.
    Lehet ezen nem is csinált driver cserét, csak az épp futón (Powered On) ?

    Most felraktam erre az XP-re is a Convertert, és elkezdtem alóla futtatva.
    A biztonság kedvéért mindkét partíciót lementettem most is.

    Bár az kérdéses, hogy ha a múltkor 180MB szabad helyem maradt; most meg még felraktam a Converter ide is; az biztos többet foglal mint 180MB.
    Csak a telepítője valami 110MB.
    De szólni nem szólt hogy kevés lenne (kipróbáltam korábban, hogy egy olyan helyet adtam meg neki célnak, amin csak néhány GB szabad hely volt - itt szólt hogy lehet kevés lesz a hely).
    Nem lehet, hogy ilyenkor külön beállítás / értesítés nélkül tömörít a program ?
    Furcsa ez a pont 180MB. Vagy csak mázlim volt. De akkor most viszont nem lesz...

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz kraftxld #1367 üzenetére

    A hely elfogyott (97%-nál write error-t írt), de csináltam helyet az első Windows-ba visszalépve (uninstalláltam a Visual Studiót - kapásból 2GB felszabadult), utána már ment.
    Tehát lementettem a 2. Windows alól is; de így is ugyanezt csinálja...
    Ugyanúgy elszáll kékhalállal, pedig most már ezen kellett driver cserét csinálnia.
    De érdekes, hogy az első Win így is elindul.

    Nem lehet, hogy így is az első Win-nél csinált drivercserét (hiába nem az volt a "Powered On") ?
    Ha így van, akkor ezt biztos be lehetne valahol állítani.

    Még egy olyan lehetőség van, hogy beadom neki, hogy csak a 2. particiót mentse le (amin a 2. Win van).
    Csak itt meg szintén gond lesz, mivel a Boot fájlok az első partición vannak.
    De ezt lehet egy Windows CD-ről bootolt javítással meg tudom oldani.

    mondom, rendes vinyót kell alápakolni és akkor nincs probléma.
    Igazad van; csak amint mondtam, az sajnos nincs.
    Bár talán ma vissza tudom kapni a 2,5" Sata USB-s külső házamat; akkor lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz atesss #1368 üzenetére

    Megpróbáltam ezt is
    ( Még egy olyan lehetőség van, hogy beadom neki, hogy csak a 2. particiót mentse le (amin a 2. Win van).
    Csak itt meg szintén gond lesz, mivel a Boot fájlok az első partición vannak. )

    Nem sikerült, 98%-nál kirta, hogy nem találja a Boot Volume-ot, és ezért nem tudja a driver cserét megcsinálni.
    De ettől függetlenül nem törölte amit addig lementett, lehet azért megpróbálom majd elindtani a WorkStation-ban

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Az Intel VT-d támogatásáról olvasgattam, és feltűnt, hogy az Intel Core 2 Duo E8xxx-es (Wolfdale) procik is támogatják: [link]
    Ez tényleg így van, tehát ez a támogatás a gyakorlatban is működhet ?

    Olvastam olyat is valahol előtte (megpróbálom majd megkeresni hol is), hogy a VT-d támogatás a memóriavezérlő dolga, tehát a memóriavezérlőnek kell támogatnia. Illetve gondolom a procinak is kell valamit tudnia ehhez.
    Ugye a Penryn utáni Intel prociknál már a prociban van az MCH, így a támogatás végképp proci kérdése.
    A következő probléma az alaplap, vagyis a Biosa, melyik 3-as / 4-es szériás alaplap lehet az, amelyik ezt tudja ? Amivel én találkoztam eddig (elsősorban Gigabyte G33 és P45, Asus P35 és P45), azoknál nem rémlik hogy lett volna a Biosban ilyen opció. Vagy nem is kellene hogy legyen, ami tudja azzal megy alapból, nem állítható ?
    Jelenleg Core 2 alapú gépem van, meg hozzá van több alkatrészem is, amit épp nem is használok.
    A kérdésem lényege: össze tudok-e rakni viszonylag olcsón (mondjuk olyan 30e alatt - sajnos ha jól sejtem az E8xxx-eket jó drágán adják) olyan alaplap + proci párost, amivel nekiállhatok próbálgatni a VT-d -t ?
    A szoftvert, mivel tényleg csak otthoni próbálgatásra kell, "megoldom".
    Pontosan mely vmware kiadások támogatják a VT-d -t ?
    A tudás még a kérdés, de azért fogok találni ehhez való könyvet szerintem, mivel az angollal nincs különösebb gondom.
    Eddig Workstationnel próbálkoztam csak, otthoni szinten, tehát elsőre biztos nem lesz egyszerű...

  • atesss

    addikt

    válasz Visormail #1499 üzenetére

    Nem simán VT-ről van szó, hanem VT-d -ről !
    Intel Virtualization Technology for Directed I/O, pl: [link]
    I/O MMU virtualization (AMD-Vi and VT-d) [link]

    Soros portos PCI kártya / VGA kártya / Tuner kártya / PCI-os Digitalizáló kártya (biztonságtechnikai megfigyeléshez) (legalábbis ezek lehetnek esetleg aktuálisak egy projekthez, így most ezek érdekelnének elsősorban) elérése közvetlenül, hardveresen egy virtualizált rendszer alól.
    Tipikusan pl. egy Windows host alól virtualizált Linux guest alól.

    Tehát sajnos egy (vagy több) nagyságrenddel bonyolultabb dologról van szó, mint simán hardveres VT támogatásról vagyis VT-x-ről...

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz brd #1501 üzenetére

    Visormail
    Köszi, igen, ezt láttam korábban is, és az előbb újra megtaláltam.

    Ezek tudhatják elvileg :
    Q35
    X38
    X48
    Q45

    De ezek közül is csak bizonyos alaplapok:
    [4] VT-d is inherently supported on these chipsets, but may not be enabled by individual OEMs. Always read the motherboard manual and check for BIOS updates. X38/X48 VT-d support is limited to certain Intel, Supermicro, DFI (LanParty) and Tyan boards. VT-d is broken or non existent on some boards until the BIOS is updated. Note that VT-d is a chipset Memory Controller Hub technology, not a processor feature, but this is complicated by later processor generations (i series) moving the MCH from the motherboard to the processor package, making only certain i series CPUs support VT-d.

    Magyarul akkor lehet vadászni, hogy mi is az, ami tudja...
    X38 és X48 baromi drága.
    Q35 meg sejtésem szerint elég ritka lehet külön csak alaplapként (főleg itthon).
    Ezért meg egy egybe gépet (Dell, HP és hasonlók) nem akarok venni.
    E8400-at viszont láttam már aprón 16e körül is. Nem mintha olcsó lenne...

    Vegyél Ivy/Sandy-t (és fizess soksok $-t az Intelnek), és akkor lesz...
    Igen, csak ahhoz sok-sok HUF-ot kell kifizetnem...

    Vagy vehetsz egy Core2-es laptopot
    Kétlem hogy a VT-d -t támogatnák.
    Meg kb. semmi értelme nincs, mert abba pont hogy nem tudok berakni PCI-os kártyákat, amivel ki tudom próbálni az egészet.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz atesss #1503 üzenetére

    Itt egy leírás az Asrock oldaláról, hogy egy Sandy Bridge-es, H67M-GE/HT alaplapjukon hogyan is kell ezt beállítani : [link]
    Nem a legegyszerűbb, de annyira azért nem tűnik lehetetlenül bonyolultnak.

    Csak nekem Core 2-vel kellene, Intel 3-as vagy 4-es sorozatú chipsettel.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz Visormail #1504 üzenetére

    Intel = Anti tuning - úgyhogy ez nem igazán tetszik.
    De mondjuk mindent nem lehet egyszerre...
    Ha beválna esetleg a dolog, akkor majd keresnék mást is talán.

    Gondoltam hogy pl. Q35-ös talán nem olyan nagyon drága használtan - csak hogy lesz-e az a kérdés, mert nem hinném hogy olyan nagyon gyakori darab itthon.
    De rákerestem mindegyik Core 2-esre (legalsó 4), aprón árulnak-e.
    Találtam is egy DQ35MP-t, meg egy DQ45CB-t még tűrhető áron.

    Az a bajuk, hogy csak egy darab PCI van rajtuk.
    Vagyis egyszerre csak egy PCI-os kártyával tudok próbálkozni.

  • atesss

    addikt

    válasz brd #1506 üzenetére

    A wikipedia listája [link] alapján én nem találtam egyetlen olyan Mobil Core 2-t sem, ami tudja a VT-d -t.

  • atesss

    addikt

    válasz brd #1509 üzenetére

    Konkrétan milyen laptop esetében, és milyen beállítás ?
    Illetve milyen hiba szűnik meg vele ?

    Ahogy utánaolvastam a dolognak, a TPM működéséhez is kellhet a VT-d.
    Vagyis akkor lehet hogy igazad van.

  • atesss

    addikt

    válasz atesss #1507 üzenetére

    Úgy néz ki a Dell Optiplex 755-ös gépek is tudják: [link]
    A tech spec.-ben [link] is írják (39. oldal) -
    Bios Defaults :
    VT for Direct I/O: Off

  • atesss

    addikt

    válasz brd #1511 üzenetére

    Szívesen kipróbálnám neked, hogy működik-e,
    Köszönöm. :R

    de fogalmam sincs, mivel lehetne.
    Sajnos még nekem sem igazán. :B

    Megvárunk egy profit a topicban, pl. kraftxld -t. :)

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz brd #1514 üzenetére

    Nekem sem...
    De nem is ez a legnagyobb gond, hanem azt hogy valószínűleg nem is tudnám hogyan kell.
    Az ESX / ESXi -ról tudsz valami (lehetőleg részletes) anyagot linkelni ?
    Vagy akár könyv is lehet.

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Ez mitől lehet ? :

    VMWare Converter Standalone legújabb változata (tegnap töltöttem le a hivatalos oldalról).
    Az (egyetlen) felhasználói fiókon nincs jelszó, windows tűzfalat is próbáltam letiltani, AVG-t már a telepítés közben kikapcsoltam, netre is felcsatlakoztam (sajnos mobilnet van csak), újraindítás is volt - De ugyanez a helyzet.

  • atesss

    addikt

    válasz DeusHun #1660 üzenetére

    Az a probléma, hogy ha nem a "Connect to a local server" opcióra megyek (amúgy ez az alapértelmezett), akkor kapásból kér jelszót is.
    Meg nem tudom, hogy ehhez tényleg kell-e valamit szerverként is telepíteni (vagy ezt már alapból megtette a telepítő - bár amikor telepítés közben megkérdezte, akkor is arra mentem, hogy nem távoli szerverre csatlakozzon, hanem ezen a gépen csináljon mindent).
    De megpróbáltam az "Enter the IP address or host name of the Converter server." is, itt próbáltam csak a felh. nevet ahogy írtad, de úgy is azt írja, hogy "A Password is requied.

    Beraktam az XP felhasználónak (ami egyébként nem pont a "János", hanem az ismerősöm teljes neve, vagyis jócskán hosszabb - de az XP Doc. and Sett. mappájában már ugyanúgy a "János" van - gondolom utólag lett átnevezve a felhasználó az XP-ben) egy jelszót próbaként, de így sem megy.
    IP Address or name: localhost
    User Name: csak a felh. nevet (rövid és hosszú), és előtte a tartományt is próbáltam.
    Password: az általam az XP felhasználónak megadottat írtam be - valamit ugye be kell.

    Amit ilyenkor kiír:

    Lehet hogy a 443-as porttal van valami gond ?
    Ezt hogyan tudnám megnézni, valami port scanner pl. - hogy nyitott-e ?
    Windows tűzfal továbbra is tiltva van.

  • atesss

    addikt

    válasz kraftxld #1662 üzenetére

    Odáig még el sem jutottam.
    Elindítom a Convertert, pár másodperc a betöltő képernyő, és utána rögtön ez fogad.

    Egyébként kellene majd még egy másik vinyót találnom itthon, amin van elég hely, és arra rakatnám vele a konvertált állományokat.
    Csak először ki akartam volna próbálni, hogy működik-e a program - sajnos úgy néz ki ez jó gondolat volt...

    Mivel futottam bele már problémákba pl. hardver támogatás kapcsán.
    ( Az egyik, kb. 1-1,5. éve megjelent WorkStation verzónak - mint végül kiderült - kellett az SSE3 vagy SSSE3 SIMD támogatás. De elég nehezen derült ki, hogy ez az oka hogy nem megy, még nektek is okozott egy kis fejtörést itt a topicban.
    És ez a mostani gép is egy régebbi darab: P4 Northwood alapú Celeron 2,6, Intel 845 chipsettel. )

  • atesss

    addikt

    válasz atesss #1663 üzenetére

    Azóta sem sikerült megoldanom (bár igazából már nem sok ötletem volt; kb. az eddigieket kombináltam).

    Pls. help !

  • atesss

    addikt

    válasz Visormail #1666 üzenetére

    Kipróbáltam aztán pont mielőtt írtál egy másik megoldást:
    Ugyanebbe a gépbe beraktam egy másik IDE-s vinyót, amire felraktam egy XP-t. (Meg az alap drivereket, legalább kipróbáltam melyik verzió is az ami működik. Ja és az Asus honlapján az ilyen régi lapokhoz való driverek teljes káoszban vannak fent. :( )
    Ezen simán elindult a Converter.

    Utána jött az az ötletem, hogy client-server módban feltelepítem a Convertert a problémás windows-ra. Ott ugye be kell állítani a portokat, amit használjon (úgy néz ki, ha nem client-server, hanem csak local módban indítom, akkor is használja - gondolom így működik a szolgáltatása - csak hálózatokhoz sajnos nem értek ennyire).
    Itt nem fogadta el az alapértelmezett 80-as (HTTP) és 443-as (az asszem talán HTTPS) portot, arra hivatkozva hogy már használja valami.
    81-et és 443-at beírva már továbbment.
    Mi a franc használhatja ? Nem foglalkozott webfejlesztéssel az ismerős aki használta ezt a Win-t, szóval ilyen Appache és társai biztosan nem voltak fent. De akkor meg mi a franc lehet, ami szerver módban fut ? Én valami vírusra, vagy kémprogramra is gondolnék.

    Ezután is probléma volt ez elindulással, asszem csak a külön beírt "szerver" elérési úttal ment, a "local" opciót választva nem.
    De nem tudom már pontosan mi volt, mindenesetre nekem is ekkor jutott eszembe, hogy könnyen lehet hogy az ékezetes felh. név ("János") okozza a (további) problémát.
    Ezek szerint jó volt a sejtésem (valamikor 2-3 éve már egyszer volt hasonló okból problémám, asszem az elérési útban lévő ékezetes karakterrel - és akkor sem szólt a szoftver hogy mi is a baja. :(( ) .

    Ami a vezető (legalábbis gondolom, cáfoljatok meg ha nem ők a legnagyobbak) virtualizációs platform gyártótól 2012-ben nagyon gáz !
    Oké, hogy alapvető user szabály, hogy ahol lehet nem használunk ékezetet.
    De nehogy már 2012-ben egy VMWare szoftverben ez problémát okozzon !
    Csak a Workstation is egy egyébként több százezerbe kerülő szoftver, amiért én nagyon nem ezt várnám el... (én biztos nem is tudnám megvenni otthonra - de így adott esetben egy cégnél is erősen elgondolkoznék rajta)

    Na mind1, végül sikerül elindítani, csak aztán meg az volt a baja, hogy - talán mivel client-server módban telepítettem ? - nem engedte a konvertált fájlok lementését csak hálózati helyre.
    Úgyhogy ezt kihagytam, és csináltam egy új felhasználót ("Proba").
    Ott rögtön települt (persze előtte az ékezetes usernél uninstaláltam a Convertert) - local módban is (tehát nem volt problémája az alap portbeállításokkal), és lehetett a helyi lemezekre is menteni vele.
    Kb. 1 óra (ahhoz képest én gyorsnak mondom, hogy milyen régi gép, és mennyi minden volt rajta) alatt végzett is a lementéssel, aztán megkezdte a virtuális gépként indításhoz szükséges átalakításokat.

    Aminél el is szállt, asszem "Unable to locate system disk" vagy valami hasonló szöveggel.
    Ez mitől lehet ?

    Nekem egy olyan ötletem van, hogy esetleg az kavart be, hogy két windows van fent, két külön vinyón (az eredeti, lementeni való: C meghajtón - 1 partició/lemez ; és a berakott: D meghajtó - szintén 1 partició/lemez).
    A boot a C-ről megy (az ott lévő boot.ini-ben van benne a másik windows elérési útja - /disk(1) - is ), tehát nem igazán értem a vmware miért foglalkozik a másik meghajtóval.
    Most kiszedtem belőle a másik vinyót, alapértelmezetté tettem a boot.ini-ben a lementendő win-ről való bootolást, és egy külső (USB-s) vinyóra mentek.
    Csak ez sokkal lassabb. Így este már ki kellett kapcsolnom a gépet, kb. egy óra múlva kezdem újra megint.

    Vagy ne is kezdjem, mert már rögtön mondjátok, hogy még így is gondja lesz ?
    Akkor mit csináljak, töröljem ki a boot.ini-ből a másik windowsra mutató sort ?
    Vagy valami komplexebb kellene (pl. boot fix Win telepítő lemezről) ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz kraftxld #1671 üzenetére

    Hát úgy néz ki...
    Eddig is előfordult 1-1 apróbb problémám a VMWare-el, de a legtöbb hamar megoldódott, és elsősorban a tudatlanságomra volt visszavezethető.
    De igen, ez már azért kezd kicsit sok lenni, ami ezzel a Windows-al van...

    Ha mindenáron ingyenes cuccokkal akarsz dolgozni
    Én aztán nem akarok ingyenessel, de (egyenlőre) csak ezt a Convertert ismerem.
    Ha mondasz jobb megoldást, akkor megismerem azt is. :)

    De én az ilyen kócos gépeknek ShadowProtect-el vagy az offline Vmware converterrel szoktam nekiesni.
    Az előbbiről fogalmam sincs, de utóbbira én is gondoltam.
    Sőt, úgy rémlett, hogy a Converter Standalone-ban is van lehetőség offline convertálásra, azaz egy épp nem futó Win-t konvertálni egy másik PC-ről, a vinyót átrakva.
    De nem találtam meg benne az opciót.
    Miben van benne az offline converter ?

  • atesss

    addikt

    válasz kraftxld #1673 üzenetére

    Hűha, ez nekem már kezd sok lenni...
    Nem mondom hogy nem érdekel, de ebbe azért már nem olyan egyszerű belefogni.

    Ha jól gondolom, a vSphere egy külön oprendszer, vagyis egy külön (elég erős, vagyis min. a Core 2-es asztali - amiben épp nincsen VGA-m :F ) gépre fel kellene telepíteni, egy külön HDD-re.
    Aztán még csak utána jön a többi dolog, ami kell a szerver oprendszer beüzemeléséhez...

    A ShadowProtect meg még mindig nem tudom mi, de talán a wikipedia ebben is megvilágosít.
    MOD: hát nem mondhatni hogy részletes... : [link]

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz kraftxld #1673 üzenetére

    Tipp #2
    És mi garantálja, hogy nem futok bele a --> Ghost --> Converter megoldásban is ebbe az "Unable to locate system volume" problémába ?
    Ez amúgy mitől is lehet ?

  • atesss

    addikt

    válasz kraftxld #1677 üzenetére

    Igen, azt tudom hogy ezt kellene neki...
    Ha szét van szexuálva a fizikai gép partíciós táblája azon nem segít.
    Itt mire gondolsz ?
    A particiós táblának (elvileg) nem kellene, mivel az adott (lementendő) HDD-n csak egyetlen NTFS particó van.
    Legalábbis elvileg...

    Maximum a boot szektor lehetne, de elvileg abban is csak az eredeti HDD (C: ) lehet benne.
    A Windows a boot.ini alapján olvassa ki, hogy más windows is van-e, ugye ?
    De hogy ezután ezzel miért fogallkozik a Converter, az a jó kérdés.
    Legalábbis ha jó az előbb levezetett elméletem, akkor az alapján itt lehetne a gond.

    De megpróbálom így, hogy a másik vinyó ki van szedve belőle, hátha így már nem lesz problémája.
    Csak így az 1h helyett min. 2h az USB2.0 miatt...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák