Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz Pista0001 #5456 üzenetére

    Ez nem ízlés kérdése, hanem fizikáé. A 8-as csőnek r*hadt nagy az ellenállása.

    Egyszer majd én is akarok merev csövezést, de 15-ös rézcső alá tuti nem adom. Ahhoz majd olyan blokkok is kellenek, úgyhogy nem ma lesz a napja...

    (#5455) DigitXT: Ez már csak így megy... Ennél már csak az a rosszabb, ha az embernek futja is rá. :DDD Lássd magad, vagy engem. Lassan már a szivattyút is külön vízhűtés hűti, de még mindig nincs működő rendszerem...

    A szivattyúd erős és sok vizet tol. Ez a garancia. Amúgy nem tudom, ezt is ki kéne mérni.

    Én ezt a többszörösen párhuzamosított dolgot eredetileg EHEIM 1260-62 kaliberű szivattyúhoz terveztem. Olyan rendszerről lett volna szó, amiben minden párhuzamosan van kötve 15+ belső csőátmérővel, és magán a szivattyún köbméterek folynak át óránként.

    Nálad két kérdőjel van:
    1 - Mekkora a MO-RA3 ellenállása? Mert az még mindig nem ismert, viszont fontos lenne, hogy mekkora áramlást enged át magán. Ha maga a nagy gép kuplungokkal leválasztható, akkor jó lenne, ha rövidre zárnád valahogy a hűtőkört és úgy mérnéd le az áramlást szivattyú függvényében. Vagyis Tartály -> Szivattyú -> Aquaero -> MO-RA3 -> Tartály. Ez megadná, hogy mennyi áramlással gazdálkodsz adott fokozatokon, ami végső soron sokkal jobb, mint ha csak a MO-RA adataiból tippelgetnénk.

    2 - Elfér-e a házban kulturáltan annyi cső?

    A várható eloszlás miatt én nem aggódnék. Mint azt már a kétkörös rendszernél is beszéltük, a VGA-k a legkevésbé érzékenyek a hőre. Ott megnőhet kicsit a hőlépcső a nagy ellenállás miatt. Az egyéb blokkok (HDD, RAM, FET, Chipset egyrészt faék egyszerűségűek, másrészt kis hőtermelőket hűtenek, harmadrészt szintén nem túl érzékenyek az áramlási sebességre. Lényegében egy blokk van, aminek igen komolyan számít a dolog, és ez a CPU. Az meg most megkapja, ami jár... Feltéve, hogy a hűtőkör után van elegendő nyomás.

    Itt jegyezném meg, hogy az Alphacool-féle D5 járatható 24V-ról, ahol is 37W-ot kajál és ki tudja mennyi a nyomása...

    acsi90: Nincs maximum. Bármekkorát ráköthetsz.

    Sub-Dungeoneer lvl -57

Új hozzászólás Aktív témák