Új hozzászólás Aktív témák

  • RockHaRD

    addikt

    Kis érdekesség: Megjött az előbb az első email az új postai rendszerrel kapcsolatban. Direkt rendeltem egy csomó apróságot Aliról május óta, kíváncsi voltam, hogy pl a rendelés pillanatától számít-e az új rendszer, vagy a beérkezéstől, de ezekszerint ha már júliusban érkezik meg, akkor akár májusban is rendelhetted, az új törvény vonatkozik rá. Lényeg a lényeg, kapsz egy követési számot, meg egy kódot hozzá, azzal belépsz a posta oldalán, és 2 napod van online befizetni. Nekem kiírta most, hogy kínából jött, xy a feladó, és az értéke 293 Ft. Semmit nem rendeltem ilyen összegben, inkább 800-3000 ft-ig bezárólag várok dolgokat, szóval ez már egy jó pont, hogy ennek ellnére egy jóval alacsonyabb összeg a kiinduló pont, így most 606 Ft-ot kell ráfizetnem a termékre. Ami ha tényleg 300 ft lett volna az eredeti, akkor kicsit így is vicces, de mivel nem annyi volt, ezért így nem vészes.

    A gondom, hogy nem tudom beazonosítani amúgy a csomagot, mert egyik Alis követési számommal sem egyezik :DDD

    szerk.: Természetesen semmilyen vámáru nyilatkozatot nem kértek, tehát full automatikus volt az egész. Gondolom ők is szűrik, és a nagyon kis csomagokkal nem szaroznak, így is beszednek érte vmi kis pénzt, ami meg rendesen 2-3000 ft, annál már van értelme a nyilatkozatnak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák