Új hozzászólás Aktív témák

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz rup1u5 #42602 üzenetére

    Ezek PTC/NTC termisztorok, amikből rengeteg típus létezik, eltérő karakterisztikával. Pl. az én ventilátor vezérlőim 50K3950-es NTC termisztorokat használnak, aminek a mérési tartománya (üzemi hőmérséklet) -55-125°C, a referencia hőmérsékleten (25°C tipikusan) ellenállása 50 kOhm, a 3950 K pedig az anyagállandó, ami karakterisztikát (görbét) adja meg, azaz hogyan változik az ellenállása az egyes hőmérsékleteken. Az NTC egyébként azt jelenti, hogy a hőmérséklet növekedésére az ellenállása csökken, míg a PTC-nél pont fordított a helyzet.
    Tehát azon felül, hogy kell valami hozzá, az is fontos, hogy ehhez a termisztorhoz legyen hozzáigazítva. Lusta vagyok utánanézni, de lehet, hogy az interneten fellelhető, milyen termisztor van benne, utána lehet tovább keresgélni. Mondjuk én nem tudom, létezik-e valamilyen iparági szabvány vízhűtéseknél, és igyekeznek egyfajta termisztort használni, de jobb ennek utánajárni, mielőtt megveszünk egy "hőmérőt" csupán csak azért, mert az a legolcsóbb.

    (#42605) TESCO-Zsömle: 8,06 mm. :) Azaz kb. semmi értelme a 10-es csöveknek.

    [ Szerkesztve ]

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Új hozzászólás Aktív témák