Keresés

Aktív témák

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz redraven85 #22237 üzenetére

    Csak annyit tennék hozzá, hogy a GPU WAK-val quadot is hűtöttem (150W) pedig VGA hűtő. Nem vallot szégyent, de azért lemarad 7-8 fokkal.
    A viz erejével szinte minden blokk alkalmas átlagos CPU / GPU hűtésre, a probléma inkább a radival lehet.. a hőleadok sokkal nagyobb spektrumban "szórnak".

    BigWater 735 mellé elférne mégegy szimpal vagy dupla radi, mert a jó hűtés feltétele a hűvös víz. Ha az új szivattyúval van szerelve akkor az elégséges.
    Pár ezresért lehet venni bigwateros radit amit könnyű lenne mellé beszerelni,. (csövezés)
    A desztvízbe mindenképp tennék valamennyi (nem környezetbarát!!!) fagyállót is, hogy ne szaporodjanak el élőszervezetek benne.

    Egy kezdő vizes (bocs a kifejezésért) "megrémülhet" a bigwater VGA-ra átalakításától, ezért szerintem CPU-n is érdemes kipróbálni, mégha csak 8-10 fok nyeresége lesz a léghűtéshez képest.
    A plexirepedés elkerülésének a titka, hogy hanyat kell fektetni a gépet, TT blokk felfekszik a CPU-ra és a 4 csavart szép egyenletesen kell meghűzogatni, miközben a cső nem feszül.

    Bulitt: Én nem tudom melyik a refnyákos 4850, de a ki vásárolni akar ebből a tipusból, vagy már a kezében van a cucc nyilván utánanéz, hogy melyik az és hogy az FC blokk rámegy vagy sem.

Aktív témák