Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #214

    tag

    Sziasztok!

    Társasházi (közös) hőszivattyúval táplált padlófűtéssel kapcsolatban kérnék segítséget, mielőtt bejönnek a nagyobb hidegek, és szerelőt kellene hívnom, hogy nézzen rá a dolgokra.

    Normális az, hogy a lakásban található keringető szivattyút a fali termosztát úgy vezérli, hogy amikor az aktuális benti hőmérséklet magasabb, mint a beállított, akkor járatja, ha pedig alacsonyabb, akkor leállítja? Így most a nap jelentős részében jár a szivattyú, esténként 1-2 órára kapcsol csak ki.

    Az áramlásszabályzókban a vízoszlop magásságának beállítására van valamilyen szabály? Valaki szerint szerelő tudja számítani, állítani, másvalaki beszabályozta magának. Egyáltalán kell, hogy egy szinten álljanak bennük a tányérok? Jelenleg 1 és 2 L/min közötti áramlási sebességek vannak véletlenszerűen és minden tekerő ugyanabban az állásban áll.

    Köszönöm előre is segítséget.

  • #214

    tag

    válasz 4D4M #5885 üzenetére

    Köszönöm a részletes válaszod. :) Hátulról előre válaszolok.

    Egyelőre panasz nincsen, bár ezt inkább az enyhébb időjárás számlájára írnám, a padló igazából se nem meleg, se nem hideg. Összességében azért úgy gondolom, hogy a lakóhely fűtési rendszeréhez azért hasznos érteni, és nem biztos, hogy a szerelő úgy szabályozza be a dolgokat (ha egyáltalán, főleg előre), ahogy az kellemes a lakóknak.

    Mérek folyamatosan és vezetek statisztikát is a helyiségekben (Home Assistant), később, ha szükséges, akkor finomítok majd rajta. Mivel az ágak címkézve sincsenek, ezért első körben majd ezt kell felderíteni, de egyelőre nem bántom.

    A termosztát egy rcool (kijelző - manual), amin állandóan aktív a baloldali fűtés felirat, ha felemelem rajta a kért hőmérsékletet a szobáé fölé, akkor megjelenik a jobboldali fűtés ikon is, viszont azonnal kikapcsol a keringető. Akkor ez így lehet, hogy nem rendeltetésszerűen működik?

    [ Szerkesztve ]

  • #214

    tag

    válasz 4D4M #5888 üzenetére

    Nagyon köszönöm, ezzel megspóroltál egy fűtésszerelős kört. :R Villanyszerelő ma érkezik, aki a termosztátot eredetileg kötötte, ránéz, ha tényleg nem jó garanciában átköti.

    A szabályozásra vonatkozó dolgokat megjegyzem, amint jön egy hidegebb időszak nekiugrok. Addig pedig keresek egy normális infrahőmérőt (volt már, ugyanarra a felületre 5/5 mást mért 2 percen belül).

    Egy utolsó kérdés fogalmazódott még meg bennem, méghozzá a keringető beállítása kapcsán (ez az utolsó fűtéssel kapcsolatos eszköz, amit a lakók maguk tudnak szabályozni). Azt jól sejtem, hogy a termosztát egy relatív primitív eszköz, csak a hőmérséklet függvényében kapcsolgatja ki-be a keringetőt, annak módját, sebességét nem állítja? Tehát a keringetőt állítsam majd be én úgy, hogy normális idő alatt a lakás minden része fel tudjon melegedni. Ehhez manual - padlófűtéshez az állandó nyomást ajánlja, a jelleggörbéket nem teljesen értem, és a leírás későbbi pontjai is rendre keverik is az üzemmóddal. Kitapasztalom majd, gyanítom a kék vagy zöld beállítás fog kelleni.

  • #214

    tag

    válasz 4D4M #5908 üzenetére

    Ismét köszönet a részletekért.

    Sajnos a szivattyú nem ír semmilyen adatot, így a számolás nem igazán járható út. Megpróbálok majd infót szerezni, hogy esetleg a görbe ki lett-e kalkulálva előzőleg, de kétlem. Ráadásul amikor először átnéztem a rendszert a szivattyú arányos nyomás - második görbe opción volt, azonban ezt inkább radiátoros fűtéshez javasolják. Kitapasztalom, hogy jelent-e különbséget az állandó nyomás első és második görbéje. A harmadik göbe már elég magas fordulattal jár, lévén a szivattyú a lakásban van elhelyezve, így a zajterhelés is jelentős, ezért ezt hanyagolnám.

Új hozzászólás Aktív témák