Új hozzászólás Aktív témák

  • Mike88

    senior tag

    Sziasztok!
    Lenne egy problémám, amennyiben valaki tud konkrét információt a dologban (járt már így, ismeri a problémát stb), azt kérném, hogy ossza meg velem.
    Felújítottam a konyhát, a gáztűzhely ezért kikerült, vettem egy gáz főzőlapot és egy gáz sütőt is (beépíthetőt). A főzőlap beépítésre került. Mivel a garancialevélben szó van arról, hogy amennyiben igényt tartok a gyártói garanciára, a készüléket csak szakszerviz kötheti be (ami érthető), ezért hívtam egy üzembehelyezőt, aki mindkét márkát szervizeli (Whirlpool, Electrolux). A környékemen tudtommal egy ilyen van. Kijött a beüzemelő, aki azt mondta, hogy nem kötheti be a készüléket, mert a készülékeken nem szerepel a Hu jelzés, a készülékekhez járt magyar nyelvű útmutató, magyar nyelvű kitöltetlen jótállási jegy. Ugyanakkor az üzembehelyező közölte, hogy ez nem elég, mert a 11/2013 III. 21. NGM kormányrendeletre hivatkozva külföldről behozott készüléket nem lehet bekötni, én feltételezem amennyiben ez igaz, akkor Mo-on átesnek a készülékek egy szabványossági felülvizsgálaton. Figyelmeztetett arra, hogy a gáznyomás eltérő lehet más-más országban, ezért sem szerencsés bekötni így, ebben a formában, mert lehet belőle akár tragédia is és hát értelemszerűen ezért sem tudnak rá garanciát ill. felelősséget vállalni. A gáz meg úgy gondolom egy olyan dolog, amivel nem játszunk...
    No most ezek után felkutattam ezt a bizonyos kormányrendeletet, amiben ha jól értem ez az erre vonatkozó rész:
    "Csak a 22/1998. (IV. 17.) IKIM rendelet szerinti CE megfelelőségi jelöléssel ellátott gázfogyasztó készülék vagy - részegységenként történő tanúsítás esetén - EK megfelelőségi tanúsítvánnyal ellátott részegység hozható forgalomba. Az előzőek szerint tanúsított gázfogyasztó készülék Magyarországon csak akkor hozható forgalomba, ha a megfelelőségi tanúsítványában közvetlen vagy közvetett rendeltetési országként Magyarország (HU) is nevesített."

    Szóval akkor (ugyan nem vagyok jogász) de ez alapján a készüléken a CE jelölésnek kellene szerepelnie. Ahogy egyébként az összes, EU-ban forgalmazott terméken, nem? Szóval itt Hu jelölésről szó nincs, az a megfelelőségi tanúsítványban keresendő ami nem más, ha jól értem, mint többek között az, hogy a magyar jótállási könyv (szerviz könyv) magyarul is "beszél" így van nevesítve Magyarország.

    Az a cég, akitől vásároltam a főzőlapot, értetlenül áll az ügy előtt, még sosem érkezett hozzájuk ilyen jellegű panasz, akitől a gázsütőt, szintén nem értik mi a probléma, ha van magyar nyelvű útmutató, magyar nyelvű jótállási jegy.
    Írtam levelet a Whirlpool-nak (ehhez adtak egy regisztrációs kártyát is, amivel érvényesíthetem a gyártói garanciát), ők sem igazán értették, hogy miről van szó, de elkértek tőlem egy 12 jegyű kódot, és jelenleg a válaszlevelükre várok, ill. a két forgalmazó válaszára.
    Elsősorban a problémám az, hogy kifizettem 8900Ft-ot a beüzemelőnek a kiszállásért és a felmérésért, hogy nem köthető be egyik készülék sem (értsd elzavarom, nem kapok róla papírt, hogy nem megfelelő a készülék, szóval nem tehettem ezt meg), ugyanakkor valaki tartozik nekem ezzel az összeggel vagy a forgalmazó, amennyiben nem a mo-i hatályos törvények szerint hozta forgalomba a terméket vagy pedig amennyiben tévedett a beüzemelő, Ő maga tartozik ezzel az összeggel.
    Emellett 1. nem szeretném, ha elveszíteném a gyártói garanciát, 2. amennyiben igaza van a beüzemelőnek, és ez lehet akár veszélyes is, nem szeretnék "elszállni", ráadásul úgy, hogy erre a biztosító is azt mondaná, hogy menjek a francba.

    Szóval valakinek tapasztalata az ügyben, hol az igazság, kinek van igaza?

Új hozzászólás Aktív témák