Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rival

    aktív tag

    válasz pictigjis #2630 üzenetére

    Az a durva, hogy ezek szerint tudsz te normálisan is kommunikálni, csak valamiért nálad nem ez az elsődleges.

    Nem nagyon tudsz mondani olyan fintechet, amelyikről ne lenne egy zsák negatív review. Pl. a Revolutot már én sem ajánlom senkinek, amióta se szó se beszéd, nulla indokkal kitessékeltek (semmi limit átlépés, nulla ATM használat, tiltva vagyok, mert "internal policy"). Talán a Wise még elmegy, még akkor is, ha drágább a váltás, de így korrekt.

    Lehet, hogy a Raiffeisennél ingyenes a devizaszámla, de betéti kártya nem jár hozzá ingyen, az utalás nem ingyenes (sőt, nem is olcsó), az átváltás is banki feláras, az ATM készpénzfelvét is messze van az olcsótól. Itthon a bankok nem arról szólnak, hogy becsalogassák a pénzedet, hanem még te fizetsz azért, amiért náluk tarthatod (ok, ezért nagyrészt a magyar banki/pénzügyi környezet is felelős).

    Amúgy hajrá, hulljon a férgese! Ha a Vivid valóban egy bűnbanda, előbb-utóbb úgyis kiderül. De azért a Solaris és a Vivid között nem vonnék közvetlen párhuzamot. A németek által alapított Solaris - amely inkább egy digitális banki platform, amely platformokra az egyébként nagyon lomhán reagáló "hagyományos" bankok mellett nagy szükség van/lenne - a Vivid banki hátterét biztosítja. A Vivid Money meg egy oroszok által alapított fintech. Inkább itt látom a lehetőségét egy elásott kutyának, nem mentesen az előítélettől. Tehát senki nem isteníti a Vividet, meg egyik szolgáltatót sem, főleg azért, mert ezek a "túl szép, hogy igaz legyen" szolgáltatások soha nem szoktak örökké tartani. Én is inkább látom fenntarthatónak pl. a Wise modelljét, és nem is hallani annyi horror sztorit az ő házuk tájáról.

Új hozzászólás Aktív témák