Új hozzászólás Aktív témák

  • Fifi

    őstag

    válasz Fifi #550 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm a segítséget és a válaszokat! :R
    A privátban is kapott sok-sok infót és meghívót köszönöm anadroid-nak!

    Ha még valaki a 2. pontban feltett kérdésemre is adna valami nyugtató választ, annak nagyon hálás lennék. :B

    Tegnap éjjel még egyszer átolvastam a hozzászólásokat és összegyűjtöttem a számomra legfontosabb hozzászólásokat, vagy szálat indító hozzászólást.
    Mivel nincs összefoglaló hátha segít az utánam jövőknek.

    Prime vs Standard kártya:

    #551 anadroid
    Eleve Prime-ot kapsz az első 90 napra. Nem tudod kiválasztani a Standard számlát. Nem kell felmondani, külön meg kell erősítened, ha Prime-ban akarsz maradni.

    Cashback & Super Deals
    #54 zerodot
    A virtuális német bines, a fizikai feltehetőleg szintén az (csak az utolsó 4 számjegye látható).
    A Super Deals az nagyjából így működik, igen, meghívottként 4 hétre kapod meg 50 eur kerettel, meghívóként pedig minden meghívott után 8 hét+50 EUR keret jár, és egyszerre 3x8 hét lehet "begyűjtve".

    Standard csomagnál a Champions program él még: [link] és a Vivid Services [link] (jelenleg booking.com és autókölcsönzés). Illetve tavaly volt néhány üzletre 10% cashback SD nélkül is egy ideig, pl. Lidl-re.
    Primenál még van ez-az, pl. 10% Netflixre meg Spotifyra és hasonlók.
    A cashback egy általad választott részvénybe megy, igen, de egyrészt bármikor szabadon pénzre válthatod és költheted, másrészt úgy van megoldva, hogy az eredeti összegyűjtött összegtől kevesebb sosem lesz az értéke, még ha esik is a részvény ára. Én pl. Tesla részvénybe gyűjtöttem tavaly, aztán a nagy részét január elején vettem ki kb. +80% extra haszonnal :)

    #382 zerodot
    Meg kell várnod, míg letelik a jelenlegi időszakod, és elkezdődik a haverodért kapott 2 hónap - arra majd újra kapsz 50 EUR cb limitet. Ha az a 2 hónap is letelik, akkor jön a következő 2, amit a feleségedért kaptál, megint csak a hozzá tartozó 50 EUR limittel. Szóval mindig meg kell várni az aktuális időszakok végét, hogy aktiválódjon a következő, és nullázódjon az 50 eurós számláló.
    Egyszerre 3 ilyen periódusod lehet "felhalmozva", tehát ha most meghívnál egy újabb embert, akkor ő érte már nem kapnál újabb super deals-t (mivel jelenleg van neked 1+2+2 hó, és még fut az első). Ha megvárod, míg átmész a köv. periódusba, és aztán hívsz meg új havert, akkor megint hozzácsapnak egy újabb 2 hónapot és 50 eurt a super deals-ed végére.

    #527 ACE-
    Az adott időszak lejártakor újabb időszak indul újabb 50€-val. Az adott időszakban max. 50€ szerezhető. Regisztráláskor ez az időszak 4 hét, majd minden meghívott után 8 hét, de összesen max. 24 hét.

    #384 zerodot
    Hát, két infó van, és el vannak választva egy pöttyel :)
    A Renew a következő nullázódás időpontja, az Access until pedig azt mutatja, meddig vagy jogosult a Super Deals-re összességében.

    Váltási árfolyamról
    #151 fil
    Na igen, a Revolut hétvégén amúgy is feláras. A váltási deficitet lehet akár nullára is hozni egy kis türelemmel. Ha erősödik a forint váltani Revoluton, átutalni és mikor gyengül itt átváltani. Azt figyeltem meg, hogy azonos időben váltva kb. 2 Ft a különbség. Ha kicsit vár az ember ennyit simán gyengül a Ft (sajnos) és akkor megkapom a Vividen amit amitt leváltottam.

    #362 zerodot
    Fix 0.7%-ot én nem láttam sehol, emlékeim szerint az van a leírásban, hogy az appban váltáskor 0.5% ami esetleg megnövekedhet akár 1%-ig. Itt meg lehet nézni az épp aktuális értéket: [link]. Jelenleg 0.49%, de van amikor 0.6x vagy 0.8x... szóval változó.
    Kártyás fizetéskor a 0.5% fee az fix, viszont itt fontos különbség, hogy ezt a Visa árfolyamára rakják rá, míg a fenti esetben az ECB árfolyamára. Emiatt az eseteg többségében valószínűleg az appban váltás adja a jobb árfolyamot.

    #274 ACE-
    Na, azt vettem észre, hogy bár ráutalás után minden pénz átváltottam Ft-ra, átment az euró egyenlegem negatívba (-0.05), és ezt találtam: [link]
    Ezek szerint teljesen mind1, hogy átváltod, ígyis úgyis azzal az árfolyammal fogja számolni a tranzakciót, ami a könyveléskor van, és a különbözetet negatívként tünteti fel az euró egyenlegen. Ez így teljesen követhetetlen.

    Váltás Curve mögött lévő kártyával
    #68 zerodot
    Nem, ha HUF-ra teszed, akkor HUF-ban terheli a Vividet, és akkor az vált. EUR-ra kell rakni, ha a Curve-el akarod váltatni. De hétvégén ill. 500 GBP/30 nap fölött a Curve lesz a drágább az 1.5% ill. 2% fee miatt.

    Curve és a GBiT
    #560 zerodot
    Az eredeti vásárlás napjáról nem fog tudni a Vivid, számára a GBIT ideje lesz a vásárlás ideje. Ha nem váltottál előre, akkor a Visán keresztül megy a váltás, ami jellemzően a következő napon könyvel, így majd az akkori árfolyam fog számítani (vagyis GBIT+1 nap Visa árfolyam + 0.5%).
    A hétvégi 1% egyrészt "up to 1%" és tényleg nem is szokott annyi lenni, szóval nincs olyan vészes különbség a munkanapi 0.5%-hoz képest, másrészt pedig itt nem érvényes -- csak az appon belüli pénzváltásra vonatkozik, a kártyás vásárlásra a Visa rate + 0.5% érvényes minden napra.

    #175 zerodot
    Annyi, hogy ha az eredeti kártya forintra volt állítva, akkor az új kártyának (ami itt a Vivid) is forintra kell lennie állítva a GBIT idejére.
    A Curve azonnal visszaküldi az eredeti kártyára a refundot, az már a bankod dolga, mikor írja jóvá. Van ahol 1 nap, van ahol 7...

    Hány kártyánk is lesz és azt hogy tudom kihasználni
    #246 pictigjis
    két virtuális kártya, ha úgy vesszük, hogy a fizikai kártya "pay online"-jához írt kártyaszám is egy virtuális kártya. hiszen valójában az, hogy grafikailag hogyan jelenítik meg, tök lényegtelen
    de egy másik példával érzékeltetem, hogy ez valójában miért két virtuális kártya. a sima, az app szerint is virtuális kártyának jelzett számot raktam be a saját, a fizikai kártya "pay online" részénél szereplő számot pedig a feleségem curve fiókjába (az ő kártyaszámainál ugyanez volt a menet, csak értelemszerűen fordítva)
    ha kértél virtuális és fizikai kártyát is, utóbbi kettéosztása miatt valójában három kártyaszámod van kettő helyett

Új hozzászólás Aktív témák