Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    Üdv!

    Adott két form-om, LoginScreen és MainScreen. Amikor LoginScreen "átenged" a MainScreen-re hogyan tudom azt megcsinálni, hogy az bezáródjon és csak a megnyitott MainScreen maradjon nyitva? ( MS.ShowDialog()-al nyitom a MainScreen-t.)

    Előre is köszönöm

    Üdv:
    sutszi

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz ArchElf #976 üzenetére

    Üdv!
    Ez tetszik. Erőlködtem a Show()-al rendesen, mert sejtettem, hogy azzal lesz jó. Csak makacsul erőltettem hozzá a Close()-t. Az ugye meg fabatka...zár mindent.

    Valami nincs rendben nálam. A LoginScreen Form-nak nincs Visible tulajdonsága. Vagy valamit nagyon félreértettem?!

    Azért oldottam meg így, mert a LoginScreen indulásakor ellenőrzi, hogy a szükséges fájlok megvannak e. Ha nincsenek akkor már be sem tölti a ComboBox-ba a névlistát. (Név szerinti azonosítás szükséges, de nincs jelszókérés mert arra viszont már nincs szükség.)
    Szóval ha minden oké és "Belép" akkor egyrészt megnyílik a MainScreen másrészt egy delegate-el "átdobom" neki, hogy ki lépett be mert az indulással együtt személyhez kötött info-t kell számolnia fájlból a MainScreen-nek.

    Ettől függetlenül átgondolom az általad javasolt működést.

    Üdv:
    sutszi

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz ArchElf #978 üzenetére

    Hát eddig tudtam követni a fonalat... :B :B :B :B
    Sajnos ennyire még nem vagyok benne a témában...Ezért próbálok ilyen egyszerű és logikátlan megoldásokat használni.
    Mindenesetre köszönöm a segítséget, utánanézek a témának.

    üdv
    sutszi

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Üdv!

    ASP.NET MVC 3 témájú magyar nyelvű írást tudnátok ajánlani? Korábbi MVC verziókról is jöhet...
    Ha valaki otthon van a témában az még jobb lenne...Lenne pár kérdésem.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz martonx #2290 üzenetére

    Olyasmit keresek, ami az elméletét, vagy az alapját megérteti velem....Onnan már mindegy a nyelv. (Még nem foglalkoztam tervezési mintákkal így lényegében azt sem tudom milyen.) Még megpróbálok keresni valami móriczka példát, ami lehetőleg bemutatja az MVC hasznát, meg hogy mit is jelent ez kód szinten.

    Amúgy, jah devportálon regisztrálva is vagyok, csak valahogy kiment a fejeből.. :DDD

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Üdv!

    Orchard CMS-el kapcsolatban lenne szükségem segítségre.
    Aki jártas LINQ,Entity Framework-ben az is lehet, hogy tud segíteni.

    Az Orchard a saját adatait SQL Server Compact 4.0 fájlalapú adatbázisban tárolja. Ehhez szabadon hozzá lehet adni tetszőleges táblákat...
    Egy olyan modult készítettem hozzá ami képes Tanfolyamok adatait tárolni és megjeleníteni.
    Az adatok lekérdezését végző metódus jelenleg egy tanfolyam adatait jeleníti meg.
    CourseDriver.cs:

    using Course2.Models;
    using Orchard.ContentManagement;
    using Orchard.ContentManagement.Drivers;
    using System.Linq;

    namespace Course2.Drivers
    {
    public class CourseDriver : ContentPartDriver<CoursePart>
    {
    protected override DriverResult Display(CoursePart part, string displayType, dynamic shapeHelper)
    {

    return ContentShape("Parts_Course", () => shapeHelper.Parts_Course(
    Name: part.Name,
    Target: part.Target,
    Day: part.Day,
    Hour: part.Hour,
    Place: part.Place));
    }

    Hozzá tartozó View - Course.cshtml:

    <fieldset>


    <legend>@Model.Name</legend>

    <br />
    <div class="display-label">Target: @Model.Target</div>
    <br />

    <div class="display-label">Day: @Model.Day</div>
    <br />

    <div class="display-label">Hour: @Model.Hour</div>
    <br />

    <div class="display-label">Place: @Model.Place</div>

    </fieldset>

    Szeretnék egy olyan lekérdezést írni, ami a táblából kiolvassa az összes tanfolyam nevét...Van valami ötletetek?

    Előre is kösz a segítséget.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz martonx #2341 üzenetére

    Gondolod nem vettem a fáradtságot, hogy megpróbáljam kitalálni mit kéne ide használnom?!
    Bár, lehet félreérthető voltam nem megoldást vártam, hanem pont egy ilyen linket amit dobtál. Megnézem. Kösz.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz martonx #2344 üzenetére

    Egy kis mese:
    ~ 2 hónapja napi 5-6+ órában C#-t tanulok. ASP.NET-et,MVC-t...meg Orchard-ba modulfejlesztést úgy, hogy az utóbbiakat teljesen 0 szintről kezdtem. Szóval elhiheted, hogy mostanában a gugli a legjobb barátom.(Mivel mindenféle személyi segítség nélkül csinálom) Igazából pont nem, mert nekem a te linked nem dobta, ellenben adott pár másikat, amin oktatóvideók és egyéb nem rövid anyagok vannak mindez msdn-ről. Ettől függetlenül még kérhetek segítséget, mert nem mindegy, hogy egy problémát 2 nap alatt értek meg, vagy egy kis rávezetéssel 2 óra alatt. (Ezért is került fel több fórumra a kérdésem.) Tudod több szem többet lát...
    Nem kértem, hogy bárki is guglizzon helyettem, hanem egy hozzáértő fejlesztő segítségét vártam, aki azt mondja, hogy igen ez egy LINQ lekérdezés lesz, vagy EF, vagy SQL-el lenne jobb...vagy más egyéb módon, és dob egy linket ahonnan megértem a módszert miért van úgy ahogy.
    Ezzel azt szerettem volna elkerülni, hogy órákig rágjam át magam olyan anyagokon is amik nem relevánsak a számomra.
    Persze írhattam volna egy kerettörténetet is, de gondoltam egy szakmai fórumon elég ha a nyers problémára szorítkozom.

    Amúgy ha nem segítesz szívesen, akkor ne tedd, mert az ilyesfajta lekezelős stílusra senkinek sincs szüksége, elhiheted.

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz martonx #2346 üzenetére

    Csináltam sima MVC 3-as tutorial-okat, és ott gond nélkül ment az egész. Code-first/Model-first/Database-fist megoldásokat is már átlátom.
    De amikor az itt használt megoldásokat akartam, Orchard alatt megoldani, akkor vagy egy sor sárga halált kaptam, vagy a View-ban semmi nem jelent meg.

    Mondjuk engem eleve megzavart,hogy a "klasszikus" MVC felépítés mellett az Orchard-os srácok bedobtak egy ilyen Driver nevezetű valamit, amire azt írják lényegében Controller funkciói vannak...szóval ez is kicsit zavaros.

    A fentebb beírt ilyen Driverben van a Display metódus amit Override-olni kell, mert ez mondja meg a View-t, és hogy mit ad át neki. Azt, hogy hol akad el az "adat", nem tudom, mert hiába raktam breakpointokat az intellitrace semmit sem mutatott a kérdéses változókra.

    Most nem tudok éppen, de holnap dobok olyan kódot, ami szerintem jó kellene, hogy legyen mégsem működik.

    Amúgy átnézem amiket javasoltál.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz martonx #2349 üzenetére

    Az Orchard-os docs-ot, már teljsen átnéztem, de elég alap segítséget ad. Ezek alapján csináltam meg az modult, meg ami eddig benne van.

    Amúgy itt van például ez a rész:
    Ez a CourseDriver.cs forrása:

    public class CourseDriver : ContentPartDriver<CoursePart>
    {
    OrchardEntities db = new OrchardEntities();
    protected override DriverResult Display(CoursePart part, string displayType, dynamic shapeHelper)
    {

    var CourseName = from z in db.Course2_CourseRecord
    select z;

    return ContentShape("Parts_Course", () => shapeHelper.Parts_Course(
    CourseName.ToArray()));
    }
    }

    Ez pedig a hozzá tartozó View:
    @model IEnumerable<Course2.Course2_CourseRecord>


    <h2>Index</h2>

    <ul>
    @foreach (var item in Model)
    {
    <li>
    @Html.Label(item.Name);
    </li>
    }
    </ul>

    Lefordul és látszólag jónak tűnik. Az eredmény mégis egy tök üres oldal.
    Szerinted mit nézek be?

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz martonx #2351 üzenetére

    Tesztelgettem és sajnos a CourseName nem kap adatokat. Vagyis kap egy rejtélyes "it" értéket. Ilyen viszont abszolút nem szerepel az adatbázisban, ezért nem is értem honnan szedi.
    Ráadásul ez nem is jut tovább a View-ba.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Üdv!

    A segítségeteket szeretném kérni.
    ASP.NET-ben(Entity Framwork használata) kéne egy oldalt összerakni. Nincs más célja az oldalnak, mint a bejelentkezett felhasználók számára lehetővé teszi, hogy szavazásokat indítsanak illetve szavazzanak. A szavazások opció tetszőleges számúak lehetnek.
    Egy adott szavazásnál, egy tetszőlegesen megadott idő intervallumban leadott szavazatokat is meg lehet nézni.

    Nem kész kódokat várok, hanem:
    Koncepciókat - Adatbázisra, felhasználókezelésre...stb
    Linkeket vagy személéltető kódokat...

    Amúgy:
    Sulis feladat, és nagyon belekavarodtam, ezért kérnék segítséget.

    Előre is kösz.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz stevve #2747 üzenetére

    Na, ez kimaradt. Elvileg ASP.NET 2-ig elég lenne. (ugye szintaxis is aspx, nem razor...)(Próbálok a mentén haladni amit a tantárgy kerete ad)
    MVC most nem kell.

    A felhasználó kezelést sikerült használni. Remek, és valóban elég is.

    A szavazás tetszőleges, tehát Pl.
    Add meg a szavazás kérdését: Milyen napod volt ma?
    Ezután(vagy egy időben) Adj hozzá válaszlehetőségeket:
    1.jó
    2.rossz
    ...
    x. nemtom
    (Ennek a pontos módszerét még nem tudom...De úgy néz ki egy sima szövegmező gomb páros a hozzáadásra és lent egy grid view mutatja a hozzáadottakat.)

    Most az jelenti a gondot, hogy a megfelelő módon bővítsem az adatbázist. Össze kell kötnöm a user-en keresztül az én szavazásos tábláimmal.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz stevve #2749 üzenetére

    Javaslom, hogy az id az Guid legyen, az intet nem szeretjük a való életben, csak a sulikban erőltetik.

    Na ezt jó, hogy említed. Valóban ezt erőltetik a suliban. DE mi a különbség a gyakorlatban? (azon kívül, hogy egy univerzális azonosító...)

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Üdv!

    Van egy 3 táblás adatbázisom(Poll,PollAnswers,Userresponses)

    A problémám az az oldal amin egy meglévő szavazás, választási opcióit tudom törölni, szerkeszteni, és újat megadni.
    SQLDataSource-al megy a dolog annak ez a kódja:
    <asp:SqlDataSource ID="PollAnswersDataSource" runat="server" ConnectionString="<%$ ConnectionStrings:PollConnectionString %>"
    DeleteCommand="DELETE FROM [PollAnswers] WHERE [PollAnswerID] = @PollAnswerID"
    InsertCommand="INSERT INTO [PollAnswers] ([PollID], [DisplayText], [SortOrder]) VALUES (@PollID, @DisplayText, @SortOrder)"
    SelectCommand="SELECT * FROM [PollAnswers] WHERE ([PollID] = @PollID) ORDER BY [SortOrder]"
    UpdateCommand="UPDATE [PollAnswers] SET [DisplayText] = @DisplayText, [SortOrder] = @SortOrder WHERE [PollAnswerID] = @PollAnswerID">
    <DeleteParameters>
    <asp:Parameter Name="PollAnswerID" Type="Int32" />
    </DeleteParameters>
    <UpdateParameters>
    <asp:Parameter Name="DisplayText" Type="String" />
    <asp:Parameter Name="SortOrder" Type="Int32" />
    <asp:Parameter Name="PollAnswerID" Type="Int32" />
    </UpdateParameters>
    <SelectParameters>
    <asp:QueryStringParameter Name="PollID" QueryStringField="pid" Type="Int32" />
    </SelectParameters>
    <InsertParameters>
    <asp:QueryStringParameter Name="PollID" QueryStringField="pid" Type="Int32" />
    <asp:Parameter Name="DisplayText" Type="String" />
    <asp:Parameter Name="SortOrder" Type="Int32" />
    </InsertParameters>
    </asp:SqlDataSource>

    Viszont szeretném ugyanezt az eredményt elérni csak EntityDataSource-al. Pórbálkoztam vele de nem ment. Hogy tudnám ezt megcsinálni?

    Előre is kösz.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz martonx #2759 üzenetére

    .NET 4 van a target, de nem megy.

    Most fent van egyszerre:
    MySqlDatasource
    MyEntityDatasource

    DetailsView1-Itt módosítom a szavazás kérdését.

    DetailsView2-Itt adok hozzá új választási opciót

    GridView- Itt jelennek meg a az opciók. Szerkeszteni itt helyben lehet, vagy törölni.

    Na most az a helyzet van, hogy ha View-knak a DataSource-a a fenti kóddal rendelkező SqlDatasource, akkor megy.
    Ha ugyanezt átírom az EntityDatasource-ra, az már nem hajlandó normálisan kiszolgálni. Ezért érdekelne, hogyan nézne ki a fenti kód EntityDatasource esetében.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz martonx #2776 üzenetére

    Aki még kezdő, nyilván azt fogja megkérdezni mi a hiba. Válaszként meg le lehet írni azt is, hogy hogyan lehet megállapítani, meg azt is, hogy mi hiba.
    Szerinted aki (a jelenlegi példánál maradva) nem használta a debuggolást az hirtelen tudni fogja ha azt mondod neki: "Debuggolj!" , hogy miről is van szó?! Mivel ez egy egyszerű fogalom és kulcs téma, (rövid) idővel rá kell jönnie az illetőnek, hogy mi is az és mire jó...DE Számtalanszor előfordul már, hogy nem értettem valaminek a működését, ezért hibába futottam. Majd amikor segítséget kértem akár több helyen is akkor általában a nagyobb tapasztalatú emberek valami ilyesmit mondtak: Fogod a &@#>&>#& ...aztán csináld meg #>&&>&>-ba és után használj #&>&#&.... Akkor most újra megkérdezem, ezt lehet segítségnek nevezni? Újabb idegen addig nem használt és ismeretlen módszerek emlegetése egy olyannak aki még éppen a szárnyait bontogatja???
    Valahogy az ő még hiányos szintjén kell elmagyarázni mit csinált rosszul, és nem arrogánsan lehurrogni, mert segítségért fordult...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz stevve #2783 üzenetére

    Kicsit félreértettél. Semmi probléma nincs azzal, hogy az "élet alapján" próbálsz segíteni. Én arra céloztam amikor odadobnak valakinek itt/másol egy ilyen kifejezést a kérdezőnek, hogy "használj collection"-t. Akkor ezzel az a gond, hogy sem a tömb-el, sem a collection-el nem oldódik meg a problémája mert egyiket sem fogja tudni használni...

    Önmagában a megoldásban én sem hiszek, mert azzal nincs meg a gondolatmenet ami rávezet.

    Kicsit hátrébb lépve a témától, martonx által rendszeresen tett mérhetetlen nagyképű és lenéző hozzászólásoktól(segítségtől) hullik ki a hajam. Ilyen ronda módon válaszolni ebben a topicban még senkit nem láttam...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Out of Browser-ben szeretnék futtatni egy Silverlight alklmazást és ezt dobja:

    Win7 x64, Silverlight 5 van telepítve. Sima és dev runtime-al is próbáltam.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz martonx #3390 üzenetére

    Közben megoldódott...
    Telepítve volt Silverlight 5.1.legújabb.. developer runtime -al csinálta ezt. VS2010-ből F5, majd install application...majd ezt kaptam...

    A lényeg: Valami sz@r van a palacsintában az x64-es silverlight-al...mert másik 32bites gépnél semmi ilyen nem volt...a megoldás ez volt: F5 run...majd amikor a chrome behozta az alkalmazást a címét átmásoltam FF-ba. Onnan install application...blabla, és HIBÁTLANUL MENT! Ezután már Chrome alatt is.

    IE9 meg közölte, hogy nincs is Silverlight a gépemen.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz martonx #3392 üzenetére

    Egy olyan cégnek készül most több hónapos projekt keretében alkalmazás amelyik most nyáron fog váltani XP to Win7 és Office 2002 to 2010. Nem kicsi és külföldi cég, én is csak lestem. Szóval az ennyit az elavultságról.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz martonx #3402 üzenetére

    Igazából én eleinte nem tudtam hová tenni, hogy kinyírják. Szerintem is elég jó volt és jól fejlődött is mellette. Különösen tetszett, hogy egyetlen Silverlight alkalmazás sem fektette meg a gépet míg egy 2x2es flash simán...
    Az MS-t sem értem, miért fektetett ennyi energiát ebbe ha most dobta.
    Mind1. Most éppen tanulós fázis van...de nekem egyre jobban tetszik pedig a sok MS hülyeség miatt már egy ideje Java + PL/SQL vonalat toltam...

    Pl ez az Out of Browser is elég érdekes feature

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz sztanozs #3452 üzenetére

    Ismertek "színvonalasabb" helyeket?

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz sztanozs #3454 üzenetére

    Na akkor dobok egy labdát, bár nem nagy szám...

    Szóval Silverlight (4) és nyomtatás. Pont rágtam át magam rajta, hogy mik a lehetőségek.
    Két mód maradt életképes figyelembe véve,hogy OOB alkalmazás lesz.
    1. PrintDocument-et használok.
    2. A gépeken elérhető lesz Office2010, aminek a PDF készítő képességét használnám ki és a riportok meg minden egyéb ami nyomtatásra megy az előbb PDF fájlba készül el. Innen meg már nem gond a nyomtatás.

    Egyéb lehetőségek? Mindettő mellett van pro és kontra.

    Nekem tetszene az első verzió a másodikhoz képest mert "natívabb", másképp fogalmazva kevesebb macera lenne vele DE! Itt jön a gond. Valami félkegyelmű úgy találta ki, hogy a nyomtató felé egy bitmap képpé konvertált adatkupacot küld. Ennek az a hátránya, hogy 1! oldal nyomtatás esetén is 2-3 percig gondolkodott a nyomtató. JA és teszteltem, nem a hálózat volt szűk keresztmetszet...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Kösz az infokat.
    Csináltam ma egy kis SL5 print tesztet és igen. Tehát egyből ment ki a nyomtatóra az anyag...és már félig kint volt a papír mire odaértem...

    Azonban a SL5 sajnos rajtam kívül álló okok miatt nem lesz járható út. Szigorúan 4-es a target platfrom.

    Így valószínűleg valami más megoldás lesz.
    Ma néztem egy iText alapú tutorialt. Nem tűnt rossznak, de ez még csak ilyen első látás dolog. Komolyan tesztelve nem volt a megoldás.

    Ettől függetlenül köszönöm az info-kat, mert így legalább vettem a fáradságot és megnéztem az SL5-t is.: [link]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz drkbl #3467 üzenetére

    Sajnos a PDF olyan követelmény amit az ügyfél kér...Bizonyos dolgok kötöttek. Ráadásul nem én vezetem a projektet szóval kevés beleszólásom van a nagyobb döntésekbe...

    Egy-két ilyen kis példakód után viszont eléggé elgondolkodtam, hogy akkor most hogy is lesz ez a riport meg nyomtatás témakör...mert elég csúnyán néz ki...

    Láttam egy iText-es példát. Az tetszett. Kérdés, hogy 3rd party elemet is "akarunk" e majd használni

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Üdv!

    Ismét Silverlight 4...és probléma.

    A példa alkalmazásban van két tábla. (Product és ProductCategory)
    Próbálok a lényegre koncentrálni mert elég szövevényes a dolog...
    Az adat EntityFramwork és WCF RIA service-en keresztül jut el a felületre.
    A történet arról szól, hogy a DataSource ablakból egy Detail típusú "DataForm"-ot?! behúzok a felületre, ami a Product tábla mezőit tartalmazza.
    A ProductCategoryID-t egy Comboboxra cseréltem. Azt szereném elérni, hogy az éppen aktuális rekord CategoryID-ja legyen a Combobox aktuális értéke(SelectedItem). Ha lenyitom akkor pedig(ItemSource) az összes CategoryID szerepeljen benne. Magyarul ha úgy akarom akkor az adott terméket egy másik kategóriába szeretném áttenni ezzel a művelettel.

    Addig működik a dolog, hogy a megjelenik a formon a product rekord, és a Combobox-ot feltöltöm a ProductCategory tábla tartalmával....viszont alap esetben a product éppen akuális categoryID-ját kellene megjeleníteni de nem teszi...

    Egy kis XAML kód. A SelectedItem rész a rossz. De már ezer féle módot kipróbáltam és semmi...

    Esetleg tipp?

    <ComboBox Grid.Column="1" Grid.Row="4" Height="23" HorizontalAlignment="Left" ItemsSource="{Binding ElementName=pRODUCTCATEGORYDomainDataSource, Path=Data}"

    SelectedItem="{Binding Path=PRODUCTCATEGORY, Mode=OneWay}"

    DisplayMemberPath="PRODUCTCATEGORYID" Margin="3"

    Name="pRODUCTCATEGORYIDComboBox" VerticalAlignment="Center" Width="120">
    <ComboBox.ItemsPanel>
    <ItemsPanelTemplate>
    <VirtualizingStackPanel />
    </ItemsPanelTemplate>
    </ComboBox.ItemsPanel>
    </ComboBox>

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz martonx #3502 üzenetére

    Jah, itt van például ez: [link]

    Na közös Context instance...két tábla két DDS....csak a nevek mások, de ugyanezt szeretném végeredményben elérni.
    Mégsem megy....

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    (#3504) amargo
    (#3505) martonx

    Az lett volna a cél, hogy 0 C# kóddal tisztán a Binding segítségével jöjjön létre a felület...
    A dolog kicsit más irányból lett megközelítve és így már elfogadható az eredmény.

    A lényeg, hogy kell a két DDS, DE ők egy közös Context instance-on osztoznak. Ez szükséges mindenképpen. A megoldás meg végül az lett, hogy a fel lett téve a felületre egy datagrid és annak a SelectedItem.ProductCategory-ja lett Binding-olva a Combobox SelectedItem-hez.

    Így:
    <ComboBox Height="23" HorizontalAlignment="Left" ItemsSource="{Binding
    ElementName=pRODUCTCATEGORYDomainDataSource, Path=Data}" DisplayMemberPath="NAME" Margin="664,223,0,0"
    Name="pRODUCTCATEGORYComboBox" VerticalAlignment="Top" Width="224" SelectedItem="{Binding Path=SelectedItem.PRODUCTCATEGORY, Mode=TwoWay,
    ElementName=pRODUCTDataGrid}"
    SelectionChanged="pRODUCTCATEGORYComboBox_SelectionChanged"
    Loaded="pRODUCTCATEGORYComboBox_Loaded">
    <ComboBox.ItemsPanel>
    <ItemsPanelTemplate>
    <VirtualizingStackPanel />
    </ItemsPanelTemplate>
    </ComboBox.ItemsPanel>
    </ComboBox>

    A működés most úgy néz ki, hogy a DataGrid-en kiválasztok egy rekordot és ekkor a Combobox-ban a kiválasztott elem a rekordhoz tartozó ProductCategory lesz.
    Lenyitom és az értékkészletként az összes kategória megjelenik. Kiválasztok egy másikat kategóriát(Mert szeretném módosítani.)
    Ekkor (mivel Binding Mode=TwoWay ) ezért a Datagridbe visszaíródik az új kategória és a grid DDS-ére meghívom a SubmitChanges metódust(A példa kedvéért egy gombbal) ami pedig visszaírja az adatbázisba.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz amargo #3516 üzenetére

    Elég sok újdonsággal találkozom a téma kapcsán. Volt említve az ObservableCollection is...de csak felületesen(abban a könyvben amit olvastam.(apress pro businnes app. dev. in silverlight))
    Ami érdekelne, hogy milyen módod tudod a db-ből kinyerni az adatokat? JDBC kapcsolat, vagy mást használsz?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz amargo #3522 üzenetére

    A végső alkalmazás SL4 + Oracle...elvileg 11g lesz. (talán 10g, ezt nem tudom)
    EF és WCF RIA lesz még amit használunk.
    (Ezek nem az én döntésem, nem én vagyok a döntéshozó...)
    Két SL könyvön vagyok túl, az egyik amit írtál, a másik amit fentebb írtam.
    (Jelenleg a Blend Unleashed-et tolom...)

    Azt akartam kérdezni az előbb, hogy az Collection-t milyen forrásból töltöd fel?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz amargo #3524 üzenetére

    Jaja, erre voltam kíváncsi. Kösz.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz j0k3r! #3526 üzenetére

    Kösz a linket. :R

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    MVVM-el kapcsolatban nem egészen egyértelmű számomra az "eseménykezelés" rész....

    Elvileg minden a ViewModel-ben implementálva( Mondhatni Controller szerep)
    Egy történés lereagálására 3 mód van.
    Commanding
    Behaviour
    Trigger

    Az MVVM kapcsán azonban csak a Commanding jön elő..meg az, hogy vannak keretrendszerek, de az MS-nek nincs egyértelmű ajánlása erre....

    Most akkor, hogy is van ez? Mi van ha én mondjuk Behaviour-el oldom meg? Akkor sem kerül C# kód a View ba.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Karma #3532 üzenetére

    Tudnál mutatni egy példát a amiben szoros a csatolás és amiben nem?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Karma #3534 üzenetére

    Kösz. Ez tényleg elég konkrét és jó leírás volt. :R

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Jhonny06 #3605 üzenetére

    Azért a kinyírás erős túlzás...nem rossz kis eszköz az...

    Mondjuk a WPF-et azt tényleg nem értem...miért nyírták volna ki? :R

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz martonx #3610 üzenetére

    Játék meg ilyen kis gagyi alkalmazásokra elhiszem....
    De Business alkalmazásokra?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Esetleg valami ötlet vagy implementáció példa valakinek erre:

    Silverlight: Van egy datagrid fölötte 5 gomb.
    Load, Save, Modify, Delete, New.
    Értelem szerűen teszik mindegyik a dolgát.
    A problémám abból adódik, hogy a Modify és New funkciók nem működnek teljesen hibamentesen...több rekord módosítása vagy hozzáadása után egyfolytában EntityConflict-et jelez, meg :
    "acceptchanges cannot continue because the object's key values conflict with another object int the objectstateManager"

    Amúgy a Modify és New gombok esetén egy ChildWindow jön fel egy DataForm-al.
    Csak a "product"-kat szerkesztem vele, de a category-t egy combobox-ból lehet választani(idegen kulcs)
    Szóval van erre valami Best Practice, hogy érdemes ilyet megvalósítani?

    A betöltéskor két EntityList-be kerülnek be az adatbázis adatok. Ezeket a rekordokat szeretném módosítani, vagy hozzáadni újat...és nyilván szinkronban legyen a felülettel... :F
    Ha Save-t nyomok akkor pedig az adatbázissal.

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz martonx #3642 üzenetére

    Igen az lesz...sikerült leszűkíteni.
    Most itt tartok:
    Szóval alap a Datagrid. Kiválasztok egy rekordot, majd a modify-al feljön az ablak a dataform-al. Ha ok gombra kattintok akkor a dataform SubmitEdit() fut le, ha a Cancel gombra kattintok akkor a CancelEdit() fut le. Ennek ellenére a context-be vagyis a ProductList-embe mégis belegányol valamiért ami egy EntityList típusú Coll.
    A new-nál kb ugyanez,
    A hiba mindkettőnél ugyanaz. A változás után az adott rekordban az idegenkulcs mezőben lévő érték egyszerűen eltűnik....

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz amargo #3672 üzenetére

    Mármint, hogy C#-ról terelik a népet C++-ra?

    Ja, amúgy lenne egy kérdésem is közben.
    Továbbra is SL4-ről van szó.
    Authorizáció.
    RIA services esetén RequiredRole annotációt teszek az egyes metódusok fölé...
    A gondom az, hogy itt fixen a kódba égetve meg kell adni az role-okat. Mi van akkor ha én valami dinamikus megoldást szeretnék. Tehát létrejöhetnek újak vagy változhatnak meglévő szerepkörök...Ezt hogy lehet megoldani?
    Eddig az egyetlen ötlet ami jónak tűnik az a CustomAuthorizationAttribute.
    Van ettől jobb megoldás?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz j0k3r! #3682 üzenetére

    Üdv!

    Pont a héten akadtam bele én is ebbe...csak SL kapcsán. De elég hasonló/szoros a kapcsolat ASP.NET-el.

    Én írtam egy saját membership és role providert (a profile nem kell ezért azzal nem foglalkoztam) Nem használom a beépített dolgokat. Saját adatbázist használok...

    Most nem tudom megoldani, de később feldobhatom a forrását, ha érdekel...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz j0k3r! #3682 üzenetére

    dupla*

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz ubid #3719 üzenetére

    Ha kihagyod az egész backgrounworker témát, meg az egyéb sallangot akkor a lényegi rész működik?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Ruszki #3791 üzenetére

    Akkor eddig kb ennyid van:

    public class Person { }

    kéne még bele egy:
    private String _name;

    meg egy konstruktor:
    public Person(String name)
    {
    _name = name;
    }

    vlevi
    Van egy ilyen formázás a hozzászólásnál, hogy Programkód

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Ruszki #3800 üzenetére

    Debug? Milyen hibával száll el?

    Hogyan hasznáod a main-ben a Személy osztályt?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Ruszki #3805 üzenetére

    Az eredmény is olyan amit szeretnél?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz vlevi #3809 üzenetére

    A snippet-eket nem szoktad használni? Az tartalmazza ezeket a zárjeleket is...
    pl ctor + tab + tab = contructor... De ilyen a for, if...stb-nél is van...

    Egyébként ez nekem is szúrta a szemem, mert Java-s IDE-knél ha nyitok akkor automatikusan zár is....kényelmes.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz fatal` #3813 üzenetére

    Nálam ez nem működik így.... :F

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz stevve #3844 üzenetére

    Elnézést, hogy a távolból belekotyogok, de mi a szösznek van akkor a property, ami pont a nevet használja? Miért az osztály ToString()-jét override-olod, ha magad gyártod le a kész megoldást előtte? Ennek így semmi értelme.

    Mondjuk pontosan nem értem a célt, de mondjuk lehet az hogy a
    Console.Eriteln(PersonInstance.getName() + PersonInstance.getAge().ToString());
    helyett
    Console.Writeln(PersonInstance);
    is elég....persze nem spec. itt, de úgy általánosan. Elég ha egyszer megírja az override-olt ToString-ben a formázott kiíratást, és akkor csak az adott objektumot dobja bele...nem kell minden egyebet minden egyes kiíratásnál odaírni...

    Bár lehet, hogy most nagyon félreértek valamit....

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák