Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Felicia

    csendes tag

    Sziasztok! Múlt héten csaptam le egy vp930-ra, -hosszas utánajárás, fórum és tesztolvasás után. Kerestem a legjobb választást 19''-es készülékek között. Még közvéleménykutatást is nyomtam 10 kiskerbolt között, hogy ők mit ajánlanak. Jellemzően 50%-játék, 50% képek+internet esetleg egy kis fimnézés volt a fő használati megoszlás.
    A magyar kiskerek szinte 80%-ban a Samsung 930bf-et javasolták. Pár helyen hangzott el a Viewsonic. A külföldi fórumok már jobban szerették, de a hivatalos review-k ellentmodnóak voltak. Végül is hittem a Tomshardware-nek, aki kihozta új győztesként az úgynevezett '' all purpose'' (minden célnak megfelelő) kategóriában.
    Korábban egy Ag-Neovo F-419-es Tft-m volt, de még a legelső generációból, amivel meg voltam alapjában elégedve, viszont a az FPS-ek szörnyen utánhúzottak, szellemképesek voltak. Ennek ellenére a Far Cry-t végignyomtam vele, de a FEAR-nál már erősen zavart a dolog. Szóval megérett bennem a csere gondolata.
    Szóval hazavittem a 930-ast, (árát kicsit sokalltam, de gondoltam lesz ez olyan jó mint az elődje a vp191-es), és egyébként is monitort nem egy évre vesz az ember.

    Ime az 1 hetes tapasztalataim:
    1. tökéletes a panel magasság-, döntés, forgatási beállíthatósága. Valami teleszkópos cuccal oldhatták meg a magasság állítást, mert hihetetlen könnyedén megy. Szinte alig kell hozzáérni. Ugyanakkor stabil, erős, igényes műanyagból készült.
    2. a talpa fölöslegesen nagy, kis aztalra nem célszerű
    3. gombok Ok, csatlakozók Ok.
    4. csatolt szoftver működött minden további nélkül, de DVI-n nem, úgy az ATI catalisttal játszottam, sikerült nagyon szépre bekalibrálni
    5. a kép tűéles, és kontrasztos (ha felhúzom 100-ra a koöntrasztot kifolyik a szemem, különösen este)
    6. FPS-ek szépen mennek, csupán nagyon minimális az utánhúzás. (Egyáltalán nem zavaró, szinte észre sem vehető)
    7. pixelhibám nem volt. (legalábbis szemmel nem láttam)
    8. színek gyönyörűek
    9. betekintési szög hatalmas - nincs elhomályosodás ha oldalról nézem
    10. zavaró tud lenni a sarkokban a háttérvilágítás (kóülföldi fórumok is foglalkoznak vele - blacklight X bleeding megnevezéssel), ami igazából csak a sötét háttereken jön elő, pl. amikor a FEAR tölt, vagy a Godfather betölti a pályát. Játék közben egyáltalán nem tűnik fel. Ha meg nem játszom egyáltalán nem észlelhető.
    11. én nem érzékelten semmilyen háttérzajt a készülékből
    12. a DVI feliratozása engem is meg tud őrjíteni, de túltettem magam rajta, mert teljesen megszűntetni nem lehet.

    Összességében ez a monitor sem tökéletes, azóta is töprengek hogy jó vétel volt-e 123e Ft-ért. Az FPS-ek szempontjából mindenképp, képminőség is szuper, viszont a felugró DVI üzenetek, a sarkok háttérfénye + a talp helyfoglalása miatt nem vagyok 100%-osan boldog. Azzal nyugtatom magam, hogy a többi monitorról hasonlóan nagyon vegyesek a visszajelzések, így a magyar kiskerpiac által agyonreklámozott Samsung 930bf-ről is rengeteg minőségbeli panaszt lehet hallani, ráadásul szerintem kialakítását tekintve is se egy szépség. Erre a készülékre ugyanakkor vioszont jó ránézni, még kikapcsolt állapotban is, ugaz árban 30e forinttal többet is fizettem érte. Ha jól akarom magam érezni, akkor viszont megnyugtató a nagyon tuti panelforgatás+függőleges mozgatási megoldás.
    üdv

  • Felicia

    csendes tag

    válasz Punker #40 üzenetére

    Azóta eltelt jópár nap. Véleméynem pozitív irányba változott.
    1. A viszonylag jelentős helyigényt sikerült megoldanom - viszont a talpnak köszönhetően a stabilitás kitűnő.
    2. Az olalirányú forgatás és a le/fel mozgatás nagyon szuper, én viszonylag sokat variálom. a fix helyemet az asztalnál.
    3. A rálátási szög tökéletes - szép fényes a kép oldalról nézve is.
    4. FPS Játékok - FEAR, COD2, QUAKE4-en tesztelve minimális az utánhúzás. Pontosítok: A játék hevében egyszerűen az a minimális utánhúzás már nem tűnik fel. Ha erre összpontosítok, akkor valamennyire látszik, de semennyire sem zavaró.
    6. Stratégiai játékok - gyönyörű színek, és tűéles kontraszt (éjjel le is kell vennem, mert megfájdul a fejem). Ugyanakkor viszont délelőtt hiába süt be a nap a TFT-re, tökéletes a fénye.
    6. Pixelhiba - több progival is teszteltem: ZERO!!!
    7. Igényes, szép panelkialakítás, a nappalim egyik dísze. Szép vékony kerete van. Szóval jó ránézni.
    8. A bekapcsológomb könnyen kezelhető és kézreáll. (emiatt sem vettem Samsung 970-est)
    9. Filmnézés messzemenően tiszta kép, és részletgazdag színek.
    10. Sarokbefénylés - hasonlóan nem zavaró mint a minimális utánhúzás. Ha nagyon erőltetem a szemem észre lehet venni, de ha nem arra összpontosítok fel se tűnik. Feleségem pl. észre sem vette, csak miután felhívtam rá a figyelmét. De a kérdés elhanyagolható!
    11. Az egyetlen ami kicsit zavaró maradt a fel-felugró ''DVI'' üzenetjelzés, ami viszont megszokható. Nekem csak a játékok indításakor ugrik fel, vagy amikor elindítom a windowst. EZt elfogadtam, és már nem nagyon idegesít.

    Összességében nagyon meg vagyok vele elégedve, tűéles szép képe van, játékokra igazán jó (tudom ajánlani), viszont minden más szempontból is tökéletes monitor. Ahogy a tesztek is írják, létezik ennél gyorsabb monitor (TN paneles verziók) viszont azoknál a képminőségből (fekete foltosodás, elmosódott színek, gyenge DVD lejátszási képminőség, igen rossz betekintési szög stb) kell igen sokat feladni. Nekem a játékok így is tökéletesen játszhatóak, viszont a többi alkalmazásban nyújtott minőség is nagyon fontos. Ezért bátran merem ajánlani. Nem beszélve a kinézetről, és a képernyő mozgathatóságáról.
    Mi más alternatíva lehet?
    Samsung 930 BF
    külsőre nem igazán szép (gagyi műanyagos hatás),
    gyenge képminőség,
    nem változtatható a magasság
    némileg gyorsabb az FPS-eknél
    Samsung 970
    nincsenek rajta gombok
    csak egy VGA csatlakozó
    hasonlóan nem a leggyorsabb panel
    fura talp kialakitás (nekem nem tetszik)
    csak fehérben lehet kapni (jelenleg) - nekem nem tetszik

    Viewsonic 924/922
    nem állítható a magasság, nem is forgatható a panel
    nagyon sok panasz a képminőségre (színek)
    némileg gyorsabb az FPS-eknél

    Fujitsu P19-2 / BENQ / SONY ? - vagy csúnya, vagy lassú, vagy pedig semmivel sem több mint a fentiek.

    Szóval mindent egybevéve széles körű felhasználási igényre Viewsonic 930 a legjobb választás. Egyedül az ára lehetne olcsóbb (én 123e Ft-ért vettem, de jellemzően inkább 130 e Ft felett van az ára.)

    Remélem segítettem!

  • Felicia

    csendes tag

    válasz Racecam #43 üzenetére

    Hajrá! Majd írj hogy hogy döntöttél, és mik az eredmények.
    üdv

  • Felicia

    csendes tag

    válasz Punker #46 üzenetére

    Szinte biztos hogy csak annyi a diffi hogy fekete. VP930b -azaz (b)lack. Utánaolvastam, és valóban. Sajnos a magyar kiskerben nem lehetett feketét még kapni, eredetileg én is azt szerettem volna. De kényszer alapján megnéztem a sima VP930-at, és nagyon megtetszett az is. Szóval így utólag sem bánom. Ráadásul jellemzően este használom, akkor meg úgyse látszik a TFT színe, csak a képe. Az meg tökéletes!
    Nézzétek meg a linket, szerintem jó kis összefoglaló. Én is hasonlóan látom:
    [link]

  • Felicia

    csendes tag

    válasz Punker #48 üzenetére

    Szuper! Nagyon örülök! Pixelhiba remélem nálad sincs. Végül milyet vettél 930b-t, azaz black-et? Ára mi volt?

  • Felicia

    csendes tag

    válasz Punker #51 üzenetére

    Gratula! Örülök, ha segíthettem. Nekem is nagyon vigyorog a fejem, amióta megvan a kis vp930. És ugye hogy nem baj az hogy nem black, így is KIRÁLY!

  • Felicia

    csendes tag

    válasz Punker #53 üzenetére

    Jó kérdés. Tisztításban én se vagyok erős. Jelenleg óvatosan, puha ronggyal. Inkább simogatva.... (majd az idő előrehaladásával, egyre kevésbé óvatosan....:)

Új hozzászólás Aktív témák