Új hozzászólás Aktív témák

  • Felicia

    csendes tag

    Sziasztok! Múlt héten csaptam le egy vp930-ra, -hosszas utánajárás, fórum és tesztolvasás után. Kerestem a legjobb választást 19''-es készülékek között. Még közvéleménykutatást is nyomtam 10 kiskerbolt között, hogy ők mit ajánlanak. Jellemzően 50%-játék, 50% képek+internet esetleg egy kis fimnézés volt a fő használati megoszlás.
    A magyar kiskerek szinte 80%-ban a Samsung 930bf-et javasolták. Pár helyen hangzott el a Viewsonic. A külföldi fórumok már jobban szerették, de a hivatalos review-k ellentmodnóak voltak. Végül is hittem a Tomshardware-nek, aki kihozta új győztesként az úgynevezett '' all purpose'' (minden célnak megfelelő) kategóriában.
    Korábban egy Ag-Neovo F-419-es Tft-m volt, de még a legelső generációból, amivel meg voltam alapjában elégedve, viszont a az FPS-ek szörnyen utánhúzottak, szellemképesek voltak. Ennek ellenére a Far Cry-t végignyomtam vele, de a FEAR-nál már erősen zavart a dolog. Szóval megérett bennem a csere gondolata.
    Szóval hazavittem a 930-ast, (árát kicsit sokalltam, de gondoltam lesz ez olyan jó mint az elődje a vp191-es), és egyébként is monitort nem egy évre vesz az ember.

    Ime az 1 hetes tapasztalataim:
    1. tökéletes a panel magasság-, döntés, forgatási beállíthatósága. Valami teleszkópos cuccal oldhatták meg a magasság állítást, mert hihetetlen könnyedén megy. Szinte alig kell hozzáérni. Ugyanakkor stabil, erős, igényes műanyagból készült.
    2. a talpa fölöslegesen nagy, kis aztalra nem célszerű
    3. gombok Ok, csatlakozók Ok.
    4. csatolt szoftver működött minden további nélkül, de DVI-n nem, úgy az ATI catalisttal játszottam, sikerült nagyon szépre bekalibrálni
    5. a kép tűéles, és kontrasztos (ha felhúzom 100-ra a koöntrasztot kifolyik a szemem, különösen este)
    6. FPS-ek szépen mennek, csupán nagyon minimális az utánhúzás. (Egyáltalán nem zavaró, szinte észre sem vehető)
    7. pixelhibám nem volt. (legalábbis szemmel nem láttam)
    8. színek gyönyörűek
    9. betekintési szög hatalmas - nincs elhomályosodás ha oldalról nézem
    10. zavaró tud lenni a sarkokban a háttérvilágítás (kóülföldi fórumok is foglalkoznak vele - blacklight X bleeding megnevezéssel), ami igazából csak a sötét háttereken jön elő, pl. amikor a FEAR tölt, vagy a Godfather betölti a pályát. Játék közben egyáltalán nem tűnik fel. Ha meg nem játszom egyáltalán nem észlelhető.
    11. én nem érzékelten semmilyen háttérzajt a készülékből
    12. a DVI feliratozása engem is meg tud őrjíteni, de túltettem magam rajta, mert teljesen megszűntetni nem lehet.

    Összességében ez a monitor sem tökéletes, azóta is töprengek hogy jó vétel volt-e 123e Ft-ért. Az FPS-ek szempontjából mindenképp, képminőség is szuper, viszont a felugró DVI üzenetek, a sarkok háttérfénye + a talp helyfoglalása miatt nem vagyok 100%-osan boldog. Azzal nyugtatom magam, hogy a többi monitorról hasonlóan nagyon vegyesek a visszajelzések, így a magyar kiskerpiac által agyonreklámozott Samsung 930bf-ről is rengeteg minőségbeli panaszt lehet hallani, ráadásul szerintem kialakítását tekintve is se egy szépség. Erre a készülékre ugyanakkor vioszont jó ránézni, még kikapcsolt állapotban is, ugaz árban 30e forinttal többet is fizettem érte. Ha jól akarom magam érezni, akkor viszont megnyugtató a nagyon tuti panelforgatás+függőleges mozgatási megoldás.
    üdv

Új hozzászólás Aktív témák