Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tuninger

    Topikgazda

    válasz hibavissza #6485 üzenetére

    s 100%-os sRGB tökéletes, mivel a felhasználók 99%-a olyan eszközön fogja megnézni a felvételt ami maximum ennek a kritériumnak tud megfelelni. Elméletileg a Premiere azt az ICC profile-t használja amit a windows is, vagyis kalibrált képet jelenít meg.
    A nagy színterű monitornak videónál nem sok értelme van. A Sony A7s Slog2 S-Gamut módban is csak szimulálni próbálja a nagyobb színteret, valójában nem tudja rögzíteni azt! (akkor meg minek..) cserébe óriási szívás helyre rakni a bőrszínt illetve a fűnek a zöldjét. Amit mi meg tudunk fizetni halandók kamera az mind REC709-ben rögzít, és sRGB színtartományban.

    Panasonic Flat: Van egy LX100-as fényképezőm, főleg videóra használtam, mára kinőttem, de továbbra is nagyon szeretem, csak ritkán veszem elő. A Standard -5 kontraszttal adja a legnormálisabb képet.

    Végeztem teszteket a Curves + kontraszt csökkentéssel és a következők a tapasztalataim:
    - 0 és a -5 kontraszt között nincs különbség zajban! (ISO200-6400, mindegy)
    - --2 highlights +2 shadows hasonló hatást ér el mint a -5 kontraszt, de sokkal zajosabb!
    - a curves nincs hatással a clipping pointra (vagyis ugyanott van a kiégés) illetve az abszolút feketére
    - a Standard sokkal természetesebb színeket ad -5 kontraszttal, mint a Natural -5 kontraszttal
    - az LX100 (és gondolom még pár más Pana gép) 16-255 ábrázolási tartományt használ, viszont a videó szerkesztő programok defaultban 16-235-öt. Premierben az output levelst 235-re állítva, illetve FCPX-ben a color correction-nél a highlightot -10-re rakva 1 EV-nyi infó még van a fileokban!

    Javaslom kipróbálásra csak a humor kedvéért az alábbi beállítást
    -1 EV expó kompenzáció
    Standard -5 kontraszt, -3 szaturáció
    iDynamic: Standard

    Brutál dinamikát ad, de a bőrszín elmászik, illetve nagyon könnyen zajosodnak a sötét részek. Én elsőre imádtam ezt a módot, aztán rájöttem hogy rémálom utólag korrigálni. Mindenesetre próbáljátok ki. Egyébként az idynamic minden esetben szigorúan off :)

    Alapból szerintem a Standard -5 kontraszt -5 sharpness -5 NR, 0 saturation a legjobb beállítás a Panasonic gépekhez. Az biztos hogy -3 saturation alá nem érdemes menni ha a kontraszt le van véve, mert a bőr masszívan narancssárga lesz (mármint lámpafénynél), miután visszaállítod a kontrasztot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák