Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rlazol

    addikt

    válasz xcap #496 üzenetére

    szia!

    sokat nem árultál el. Milyen videó? HD? DV? mit értesz szerkesztés alatt? Vágás, effektelés? Bluebox?
    Milyen szoftver?

    ez a konfig amolyan semmilyen.
    Nincs egyensúlyban. Hiába a jó proci és a jó VGA, ha semmit nem ér a kevés RAM miatt.

    Hacsak nem akarsz valami extrém nagy felbontású videót a halálba effektelni, akkor ennél kevesebb is elég, de az legyen egyensúlyban. Max a Render időd lesz kicsit több, de 2 hét vágás után nem mindegy, h 3 óra vagy 4?

    Egy I3 is elég, legyen mellé 1GB DDR VGA minimum, nem baj, ha kettő. RAM!!!! Legalább 8 Gb. HDhoz 4 kevés. Az adataimnál lévő konfig gianninál nem volt 100k (winyók és monitor nélkül) és teljesen elég.

    Winyó legyen sok-sok 2T minimum. Ha DV-ezel 1 is elég lehet.

    TÁP! 400-450W elég. De legyen megbízható, minőségi.

    a lényeg a monitor, azt fogod bambulni naphosszat. IPS panel, lehetőleg dual kiosztás. Drága, de megéri.

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • rlazol

    addikt

    válasz xcap #498 üzenetére

    nem sokat.

    a videóvágásnak 3 része van. vágás (amikor egymás mögé teszed és megfelelő hosszra szabod a snittetteket), effektelés (ide veszem az áttűnéseket, a BB-t, maszkolásokat, feliratokat, szín pontosítást stb-t) és a rendert.

    Ami nekem van, az vágási feladatokhoz bőven elég. A legtöbb effekthez is, értsd: vissza tudom nézni élőben, mit csinált az effekt, nem kell külön renderelnem mert nem, vagy csak egy kicsit szaggat. Ha túl sok az effekt és elkezd szaggatni, kicsit kisebbre veszem az output képet (nekem az most cirka 1500 pont széles), legrosszabb esetben a kérdéses részt kikódolom vele (premier ezt egy gombnyomással - enter - ügyesen tudja) ami (rövid snittekről lévén szó) pár perc. Szóval szvsz elég.

    Ami a rendert illeti: minél gyorsabb a géped, annál kevesebb idő. De nem biztosan érzékelhető a különbség. Egy 20 perces videón dolgozol mondjuk 15-16 órát. De van, hogy egy 3 percesen is 4-5öt. Akkor most nem mindegy, h 3 óra vagy 3 óra 15 perc, neadjisten 3 és fél óra alatt készíti el? Nyilván van az a szitu, amikor nem, de alapesetben nem ezen múlnak a dolgok.

    ami a kamerát illeti, az se épp egy csúcs videókamera, szóval szerintem nem kell minden pénzt a vágógépbe beleölni, mert a bementi anyagnál sokkal jobb nem lesz az eredmény.
    RAM-RAM-RAM.

    Ha esetleg úgy érzed, h te annyi és olyan effektet használsz, hogy már zavaró mértékben nem bírja élőben, és fejleszteni akarsz - nos, mire oda eljutsz, olcsóbb lesz minden... ;]

    ui.: keresd meg gianni fórumtársat az piacon (külön boltja van) jelentősen olcsóbban tudja beszerezni a cuccokat.

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

Új hozzászólás Aktív témák