Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sicc_innen

    tag

    válasz Bozek #3700 üzenetére

    Köszi a tippeket!
    Igen, nálam is erről lenne szó. Műholdvevő beltéri egységével vettem fel évekkel ezelőtt HD-s, tudományos műsorokat. Most szeretném őket rendbe tenni. Sajnos a History csatornán is negyedóránként reklámokkal szórták meg. A műholdvevő 1,5 gigás méretű szeletekben (TS mpeg) rögzíti a műsorokat a külső vinyóra.
    Nemrég nekiálltam néhány epizódot az Apowersoft Videokonverterrel feldolgozni, ami nagyon jó minőségben és gyorsan is konvertál. Lehet vele vágni/törölni és a végén elvégzi a szeletek összeillesztését is. Tehát egy nekifutással megvan, amit szeretnénk.
    Csak utólag derül ki, hogy sajnos a vágások nem mindig ott vannak, ahová pontosan beállítjuk. Van, hogy majd' egy percnyi reklámot is benne hagy. Nem sikerült rájönnöm, hogy ezt miért csinálja, illetve hogyan orvosolható. (Olyan távol egymástól a kulcskockák sem lehetnek.)
    Ezért gondoltam arra, hogy a már összerakott, kész mp4-ekből (h264) kicsipegetném a reklámmaradványokat úgy, hogy újrakódolni már ne kelljen az anyagot. Ehhez keresem a megfelelő progit. :)

    [ Szerkesztve ]

    Minden változik, csak a Boltzmann-állandó

Új hozzászólás Aktív témák