Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Izland`

    tag

    válasz Sanya #130 üzenetére

    Látom nem tudjátok feldolgozni, hogyha valaki nem ért egyet a kormány valamelyik lépésével.

    Nem baj, az idő hátha segít ezen is. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • g0dl

    addikt

    válasz Sanya #130 üzenetére

    A legkevésbé sem.
    Elérhetőség, ár/érték a kizárólagos szempont. Ezért van Telekom, Digi, és Voda is.

    Sajnálom a telekom alkalmazottakat a rájuk kényszerített woke idiotizmus miatt, de ez minden.

  • wolfman

    veterán

    válasz Sanya #137 üzenetére

    Mondjuk a felvásárlás miatt 8.000 ember kilép, mellette meg az összes állami céges flotta tagja meg be lesz erőltetve a Vodába az adott cég álltal.

    [ Szerkesztve ]

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    válasz Sanya #151 üzenetére

    Akkor át lesz pakolva, így jobb?

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • Izland`

    tag

    válasz Sanya #137 üzenetére

    "Vagy te elképzeled, hogy ha néhányan kilépnek a vodafone-tól, akkor majd a tekintetes, mindenható Zorbán belesüllyedve a karosszékbe megnézi a vodafone statisztikáját elgondolkodik, hogy valamit másként kellene csinálni, mert 200 ember lemondta a vodafone előfizetését?"

    Nem, ezt teljesen jól látod. 200 ember lemondása miatt nem fog változni semmi. Még 20.000 lemondástól sem. Ennél a számnál pedig több én sem hiszem, hogy maradt ebben az országban. Persze a "Ha támadják a kisvasutat, akkor meg kell hosszabbítani Bicskéig, és ha akkor is támadják, akkor meg Lovasberényig." mentalitás alapján, ha mindenki lemondaná az előfizetését sem változna semmi, igazad van. Más kérdés, hogy jó-e ez így. :U

    "Az emberek jelentős része az ár,, másik része ár/érték alapján vásárol."
    Pontosan. Van aki az elvek embere, és van akit a pénz éltet mindenek felett. Ha még el is indulok ezen az elméleti síkon, hogy a Vodafone xezer forinttal olcsóbb lesz, mint mások, (nem lesz) akkor miről is beszélünk? Adjam fel az elveimet, hogy 15ezer forint helyett ne legyen a telefonszámlám csak 12ezer? :DDD
    Milyen lehetősége is van az átlag szavazónak, hogyha nem ért egyet a döntésekkel? Elmegy 4 évente szavazni, valamint ilyen esetekben, mint ez az ügy, megnézi, hogy hogyan tud elhatárolódni ettől az egésztől. Egyéb módon nincs lehetősége a véleményét kifejezni. Ó, bocs, hazudok. Ott van a nemzeti konzultáció, azt én is szeretem. :B

    "A nép jó része azt sem tudja, hogy a vodafone félig állami cég lett. A másik fele azt sem tudja, hogy a telekom kb fele a német állam tulajdona."
    Nem ettől a rétegtől borul narancssárgába 4 évente az ország? Hagy ne kelljen sajnálnom a tudatlanságuk, meg "az élet iskolája miatt" ezeket az embereket. :R

    "BTW, nem értek egyet a német kormány sok lépésével, most mondjam le a telekomos előfizetéseimet"
    Az otthoni internet nálunk egészen addig Telekom volt, ameddig nem adták el az Origo Zrt-t. Azóta nem vagyok telekomos. Én már csak ilyen libsi vagyok. :(

    Mindegy, kiszálltam. Jól is elsülhet ez a Vodafone üzlet. Amire az állam rátette a kezét az elmúlt 30 évben, vagy ahová az állam betette a lábát, azok nagy része úgyis sikertörténet volt. Kár, hogy nem jut eszembe hirtelen egy ilyen sikersztori sem.

    [ Szerkesztve ]

  • asdf_

    veterán

    válasz Sanya #158 üzenetére

    - Nem kell jóval többet fizetni az energiáért az elosztócégeknek (ENI, EON), mert van rendes hazai konkurencia, vagy fel lettek vásárolva (10% garantált éves nyereség. Ezért bárki összetenné a két kezét)

    Lölö össze is teszi, és hogy meg is legyen neki a sok százalék haszon, sőt, még több, amikor rekordokat dönt az energia ára mindenhol, addig nálunk leesett kevesebb kint a felére (!!!!!!!), és ezt az esésnyi összeget átcsoportosították a rendszerhasználati díjba. Ami -a hülye rezsicsökkentés miatt- kb. tíz éve változatlan volt. Le is gatyásodott (valamennyire!) a hálózat, mert nem volt miből költeni rá, most rögtön rá is húzták, hogy hát, sajnos az egész országban olyan szar, hogy világvége mindmeghalunk, beszántjuk a napelemes betáplálást, és sírunk ezerrel EU-s pénzek százmilliárdjaiért, hogy legyen miből fejleszteni.

    - Már nem a franciáknak fizetünk azért milliárdokat, hogy a kajautalványt ők árulhassák monopóliumként.

    Helyette létrehoztunk valamit, ami szemben az előzővel tényleg monopólium. Ez is egy nagy sikertörténet volt, full jogtalanul lettek kirúgva a franciák, azt hiszem 20 milliárdunkba került ez a bíróságon.

    végre siekresen lezárult az akvizíció, minden a helyére került, mint számlázás,

    Röhögés nélkül hogy bírtad leirni ezt a mondatot???

    - Már nem csak a nácik építhetnek utakat itthon (Strabag--> koncentrációs táborokat épített a 2. világháború előtt és alatt)

    Helyette hányszoros áron épít utakat valaki, és felújít(!) vasútvonalat annyi pénzből, amennyiből máshol nulláról építenek 200 km/h feletti pályát?

    Hasonló jó történet volt új nyugati metró helyett raktáron maradt ruszki fost venni "felújítottként".

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz Sanya #158 üzenetére

    amiből most egy olyan dinamikusan fejlődő kommunikációs céget vett, ami az országnak jó. Nem magának vette orbán, hanem neked.
    Khm, khm.

    Értem a koncepciót, hogy magyar tulajdonba kerüljenek fontos cégek, magyar kézbe kerüljön a haszon. De ne legyen illúziód. Attól, hogy nem Steve zsebébe vándorol, hanem Istvánéba, neked/nekem nem lesz jobb. Ugyanúgy aranybudit vesznek a yachtra a pénzünkből, csak más fogja megtenni. Attól, mert nemzetiszín szalaggal van átkötve, attól még ugyanúgy lehúznak. Csak ráadásul a saját pénzedből lett megvéve az egész kóceráj. Juhééé.

    A sokoldalú informálódással egyetértek.
    Ez azért van, mert a 444, 24.hu, index, telex bármelyikén csak és csak olyan cikkek vannak, amelyek valamilyen formában, de ekézik a kormányt. Ezekben az újságokban a bal oldal még nem volt rossz SOHA.
    Ez nem igaz. Sokkal mérsékeltebbek az ellenzéki (szándékosan nem baloldalit írok) vagy független sajtótermékek, mint a kesma alá beolvasztott cuccok, ahol nem ritkán komoly valósághajlítás folyik. És az ellenzéki sajtónak pont az a dolga, hogy a kormány kritikát érdemlő tevékenységét kritizálja. A közmédiának meg nem az lenne a dolga, hogy a kormányt fényezze (bár ezt minden korban csinálta), a nem kormányon lévő ellenzéket karaktergyilkolja, és eltitkolja a valóságot meg az agresszornak szurkoljon egy háborúban. Mégis ezt teszik.

    (a kormányközeli médiában meg a kormány, szóval el kell olvasni mindkét sajtót, ha érdekel az igazság.
    Ez igaz.

    Ha csak okádást akarsz olvasni, akkor elég csak az egyik oldalt)
    Fenti mondat. Az egyik oldal ekéz, a másik oldal okád. Egyszerűen más a nyelvezet, más a nagyságrend, más az alapvető cél. Az egyik ennek ellenére fogyasztható marad (még ha óvatosan is kell kezelni), a másiktól meg felfordul a gyomrom.

    [ Szerkesztve ]

  • arty

    veterán

    válasz Sanya #158 üzenetére

    "Még is ennek a szir-szar kormánynak fizeted a drága adóforintjaidat, amiből most egy olyan dinamikusan fejlődő kommunikációs céget vett, ami az országnak jó. "

    Ezt lécci vezesd már le.

    Tehát van egy 660milliárdos kiadás, aminek nagyrészét te/én fizetjük.
    Van egy veszteséges vodafone-csontváz (rengeteg részét NEM kapja a 4ig!).

    1.) Ha ez a biznisz a minuszmilliárdok helyett holnaptól 6mrd pluszt hoz, az hány év alatt lesz "jó" az országnak?

    2.) Amikor 110 év után immár valódi haszna is lesz a cégnek, az államnak a 49% után járó 3mrd leosztva 10millióval mekkora haszon neked? Hogyan aránylik ez a haszon az általad az áremelkedések/megszűnt verseny miatt a 110 év alatt elbukott milliókkal?

    "De inkább a politikai felbújtóknak higgy, akinek csak annyi a célja, hogy jól felb@sszon valami marhasággal, hogy rászavazz."

    Jelenleg te hiszel a te oldalad politikai felbujtóinak.... :D Mi a gazdasági racionalitások alapján mondjuk, hogy ez SZAR üzlet. De ott az az 1.) és 2.) pont, kérlek cáfold számokkal.

    "Akkor most nagy szarban leszel: Se DIGI, se telekom, se UPC, se Invitel, de nyugtasson meg a tény, hogy bármelyik kis helyi garázscéget választod, a kormány által irányított vezetéken (AORTA) fog áthaladni az adatod, szóval üdv a 80-as években!"

    És ennek te TÉNYLEG örülsz, hogy nincs hova "menekülni" ? :(

    "Ez azért van, mert a 444, 24.hu, index, telex bármelyikén csak és csak olyan cikkek vannak, amelyek valamilyen formában, de ekézik a kormányt."

    Hazudsz. És ezekszerint egyrészt az index elfideszesítéséről sem hallottál, másrészt nem érted mit jelent a KRITIKUS, kormánytól FÜGGETLEN sajtó. Akiket orbán fizet, azoktól ne várd el, hogy azt merjék mondani, hogy orbán esetleg nem jól csinált valamit ;)

    "- MOL -- visszavettük, amit a baloldal eladott az oroszoknak (tudod, most gyűlöljük őket, de tizenéve nagyon jóbarátok voltak, még voltak a miniszterelnök házában, ott vacsizott, de ez nem baj)"

    Mennyiért vettük vissza? Mennyi pénzt hozott ez azóta?
    "- Már nem a franciáknak fizetünk azért milliárdokat, hogy a kajautalványt ők árulhassák monopóliumként."

    Többféle utalvány volt, ráadásul NULLÁRÓL felépítettek egy rendszert. A fideszmaffia pedig simán csak "átvette". Remélem egyszer a te vállalkozásoddal is megesik majd valami hasonló. (nem mellesleg ezután az adódból még brutális büntetést is kellett fizetned a franciáknak, cserébe többé nincs verseny a piacon, az elfogadóhelyek annyi százalékot KÉNYTELENEK fizetni, amennyit a maffia előír. verseny többé NINCS. sikertörténet.

    "- Nem kell jóval többet fizetni az energiáért az elosztócégeknek (ENI, EON), mert van rendes hazai konkurencia, vagy fel lettek vásárolva (10% garantált éves nyereség. Ezért bárki összetenné a két kezét)"

    lol
    mára nincsenek egyetemes szolgáltatók, nincs verseny, nincs piaci ár. te mégis mi a jóéletről beszélsz? az állam kárára az EON a lőrincé lett, az ő nyeresége a te veszteséged lesz. és hogy ez mennyi, azt többé nem a piac határozza meg, hanem a kétharmad.
    "- Már nem csak a nácik építhetnek utakat itthon (Strabag--> koncentrációs táborokat épített a 2. világháború előtt és alatt)"

    és ez milyen jó is lenne, ha az alternativa nem egy másik maffiacsoport lenne, akik verseny nélkül, túlárazva építik az útjainkat.... ugye? neked látom annyi kell, hogy ne a piros, hanem a narancsszínű pöcegödörben sínylődj.... irigyellek, hogy ennyire alacsonyan tudod tartani az igényszinted :(

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz Sanya #163 üzenetére

    ... ez lenne a levezetésed? hogy nyugi, adócsalással meg lesz ez oldva? :D

    csakhogy a be nem fizetett adó is a TE veszteséged és a vodafone ára is a te veszteséged.
    hol lesz tehát a nyereséged, neked, a magyar állampolgárnak, a magyar fogyasztónak?

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • BiP

    nagyúr

    válasz Sanya #165 üzenetére

    Az éves jelentések (tudod, amiben számok vannak) az mind smafu.

  • Izland`

    tag

    válasz Sanya #158 üzenetére

    "Létezik ez az elv, vagy csak kreálmány? Akkor, ha elveid után megyünk, akkor elköltözöl az országból, mert akkor lennél igazán az elveid embere. Még is ennek a szir-szar kormánynak fizeted a drága adóforintjaidat, amiből most egy olyan dinamikusan fejlődő kommunikációs céget vett, ami az országnak jó. "

    Nem régen eladtunk egy házat, most hirdetjük a másikat. Ha Isten megsegít, ~1 év múlva már külföldön leszünk, végleg. :R A feleségem mérnök, én szintén, tehát sokat nem veszített az ország. Sőt mind a ketten lipsik is vagyunk, feltéve, hogy az asszony nem hazudik nekem, szóval még tisztul is az ország. :B

    "Akkor most nagy szarban leszel: Se DIGI, se telekom, se UPC, se Invitel, de nyugtasson meg a tény, hogy bármelyik kis helyi garázscéget választod, a kormány által irányított vezetéken (AORTA) fog áthaladni az adatod, szóval üdv a 80-as években! Ne állj meg itt, teljesen jó, amit képviselsz, én támogatlak! Hetente küldök levelet a Kormány (mit kormány, ORBÁN) postáján, hogy mi újság a nagyvilágban, OK?"

    Egyik említett szolgáltatónál sincs előfizetésem, csak a Vodafone mobilos előfizetések. Ettől még értem amire gondolsz, más kérdés, hogy neked ez miért tetszik.

    "Ez azért van, mert a 444, 24.hu, index, telex bármelyikén csak és csak olyan cikkek vannak, amelyek valamilyen formában, de ekézik a kormányt. Ezekben az újságokban a bal oldal még nem volt rossz SOHA."

    Ezt próbáld beadni annak légyszi, aki ahhoz is hülye, hogy a guglit használja, vagy nem olvasott 2010 előtt újságot. Tele van a régi index 2010 előttről Gyurcsány jogos ekézével. A Gyurcsány csomagról cikkek tucatjai voltak például. Mutass egy ilyen cikket a jelenből, bármelyik kormányközeli újságból, vagy a közmédiából, ahol példának okáért leírják, hogy rekordközeli az infláció és, hogy nagy a szarság, és a környező országokban közel sem ekkora a baj.

    A többire tényleg nem reagálok inkább, látszik, hogy te a kormányt támogató emberek közé tartozol, amivel semmi bajom nincs. - De a baj még csak nem is ott kezdődik, hogy ezzel a hozzáállással, veled együtt még nagyon sok hasonló, valóban értelmes ember segített, segít, és segíteni fog a rendszer kiépítésében. A nagyobb problémát, (vagy inkább morálisan helytelen viselkedést) abban látom, hogy az értelmesebb réteg nem kis része, aki ugyan segített kiépíteni így, vagy úgy a rendszert, ha lesz lehetősége, az utolsó pillanatokban ugyanúgy, mint most mi, külföldre fog költözni, mint aki jól végezte dolgát, és mossa majd a kezeit. - Gondolom ebben a helyzetben, ezeknek az embereknek véletlenül sem valamelyik keleti baráti ország lesz az úticél.
    A hülyébb réteg, illetve, azok az emberek, akik nem nagyon tehetnek róla, de nincs lehetőségük elköltözni pedig itt maradnak a pöcegödörben és élvezhetik egész életükben a rendszer előnyeit, amelyet megannyi ember segített kiépíteni.
    Tudom ez most túl van tolva, milyen rendszerről beszélek én. Viszont sokszor eszembe jut, hogy 2010 körül, hogyha valaki azt mondja nekem, hogy azok a dolgok, amelyek 2022-ig megtörténtek Magyarországon, valóban megfognak történni, körberöhögtem volna. :K :D

    Tényleg kiszálltam, és elnézést, hogyha Téged, vagy bárkit megsértettem valamelyik hozzászólásommal.
    Modiktól is elnézést, hogyha túltoltam és dolgozniuk kell miattam.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz Sanya #176 üzenetére

    Szerintünk is unalmas. Érdemes lenne 12 év után végre felelősen, normálisan kormányozni ezt az országot a kirablás helyett.

  • wolfman

    veterán

    válasz Sanya #176 üzenetére

    12 év fullos korrupció, aljas, pökhendi, kivagyi politizálás, másik fél kisemmizése, tönkretevése, szarrá büntetése, törvényeket egyoldalú személyre szabása, korrupció legalizálása, éj leple alatt meghozott salátatörvények, haverok mosdatása és börtönre ítélés után pozícióban tartása, nemzetközi körözés alatt lévő személyek rejtegetése ÉS magas pozícióban tartása után még azt gondolni, hogy bármit, akármit ez a maffia párt még puszta gazdasági érdekből, a te, én, mindenki más anyagi jóléte miatt tesz merő ostobaság!!! Vagy lopás van minden mögött vagy a szar visszalapátolása a lóba. Szar az EU, szar a nyugat, de a pénz az kell, az eurók azok jöjjenek, saját gyerekeik eközben nyugaton tanulnak, ott nyaral a teljes brancs, pénzek oda vannak kimentve. Szar pusztuló nyugatnak csak a pénze kell.

    Elismerendő, hogy az ellenzék nagy része nem a legélesebb kés a fiókban + ott vannak még beépített szaralakok is pártokba tömörülve, de mindezek mellett azzal érvelni a fidesz mellett, hogy 'hámercsak siránkozni tud a szargyenge ellenzék, mittudnakők, moslékok, szenvedők viadala, stb. stb.' nettó kreténség és önámítás. Amikor elfogynak az érveitek, mindig az megy, hogy 'meramásikgyenge'. Ok, akkor te mit tennél 2/3-os gyakorlatilag korlátlan hatalommal szemben, ha pozícióba kerülnél? Jogilag, legálisan semmit nem tudsz tenni, max lázadni és demonstrálni, de annak is az erőszakosabbik változatával, de hát ugye a fideszesek akkor is egyből csőcseléket kiáltanak, akik a nyugat és Gyúccsány álltal akarnak hatalomra jutni illegális módon amerikai pénzből! Phejjj! Unalmas!

    #180 g0dl:
    'képtelenek vagytok felfogni, hogy az ország bölcsebbik, és sokkal nagyobb fele másként gondolja'
    Most szépen piedesztálra emelted magad a grabancodnál fogva, megveregetted a válladat, holnap is csak miattatok fog felkelni a nap, aztán aki ezt nem látja az egy senkiházi. Sírásnak nevezed azt, hogy kritikával élnek emberek tömegei a kormány aljas, semmirekellő, korrupt, szar, belterjes politikának nevezett baromkodásai meg trollkodásaival szemben. Felfelé kapaszkodsz, lefelé taposol, ügyes vagy! Mondjátok, hogy ilyen hülye viták generálásáért pénzt kaptok valahonnan, mert ingyen csinálni elpazarolt idő.

    politika off, mert azért ha lehet maradnék az oldalon továbbra is.

    [ Szerkesztve ]

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • k-adi

    nagyúr

    válasz Sanya #176 üzenetére

    "12 éve csak ez a szenvedők viadala megy, kicsit unalmas, nem?"

    szerintem senki se szeretne szenvedni, főleg nem 12 éve

    lehet egymást kritizálni napestig, de képzeld el azt a variációt, hogy ha minden nyafogó/szenvedő valóban megunná és lelépne, akkor ténylegesen mit kezdenének magukkal a hátrahagyottak?
    lehet akkor lenne igazán szenvedők viadala? vagy inkább éhezők viadala? :F

    szerk. bocs politika, törölhető

    [ Szerkesztve ]

  • asdf_

    veterán

    válasz Sanya #196 üzenetére

    De kit érdekel, hogy idén mennyit buktak, ha 20 év múlva leszek nyugdíjas? Arról nem is beszélve, hogy a 2021-es nyereményt bukták el tavaly, tehát simán nulla körül vannak átlagban, ha ezt a két évet nézzük.

    [ Szerkesztve ]

  • asdf_

    veterán

    válasz Sanya #198 üzenetére

    Lakásba fektetéshez tízmilliók kellenek. Magánnyugdíjpénztárhoz meg semmi :U

  • asdf_

    veterán

    válasz Sanya #202 üzenetére

    Azt akartam azzal jelezni, hogy ha ingatlanportfóliót választottak volna, az egy biztos hasznot hozott volna.

    Kérdezzük meg a K&H-t erről. Hát, azt mondják, az is bukó biznisz volt tavaly. 🤷‍♂️

  • togvau

    senior tag

    válasz Sanya #196 üzenetére

    Sehogy. A most államhoz menő 50-nél fiatalabbak kifizetési alapján se fog tudni az állam fizetni nyugdíjakat, hiszen ezeket a befizetéseket rögtön viszik a mostani nyuggerek (+lőrinc, tiborc, matolcsi fiú, stb), 20-3-40 év múlva meg lesz jelképes nyugdíj, vagy 85 éves korhatár.

    Bizony, jól őrzik a nyugdíjpénztáraka a vagyont, hiszem csak néha buknak, többnyire meg haszont hoznak. Az államiba adott nyugdíjpénz pedig olyan, mintha elégetnéd.

    hitler, sztálin, micro usb

Új hozzászólás Aktív témák