Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz Horka1 #8993 üzenetére

    Ez kezd egy kicsit kaotikus lenni, és eszembe jut egy gyerekkori barátom elmélete a játékmackókról. Azt mondta ugyanis, hogy simán lehet, hogy a játékmackók élnek, és számukra mi vagyunk a játékok. És ők gondolják ugyanazt rólunk, mint mi róluk. Inkább nem írom le, hány évesen mondta ezt.

    Ez is kicsit ilyen. A frekvencia mi: egy szekundum alatt hány periódust tesz meg. ha 0-t, akkor 0Hz a frekvenciája. Egy mikrohullámú sütő 2,4GHz-en megy. zóval elég széles spektrumot ismerünk, és még használjuk is. A THz-et meg még látjuk is. Sőt, még e fölött is jócskán hasznosítjuk az em sugárzást.

    "Illetve energia terjedéssel, ami éppen rádiófrekvenciás jeleknek nevezünk, és éppen hang, fény, íz, illat, és tapintás érzetként (szél fuvallat) jut el hozzánk."
    A hang nem rádiófrekvenciás jel, ahogy a tapintás sem.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • cucka

    addikt

    válasz Horka1 #8993 üzenetére

    És mi lehet a spektrumnak azon tartományaival, amit a mi élővilágunk, egyáltalán nem érzékel, amit éppen dimenzióknak is neveznek
    Nem, nem nevezik dimenziónak, a két fogalomnak semmi köze egymáshoz.

    tehát egyéb világoknak tekinthetjük,
    Aha. Tehát a rádióhullámok egyéb világban vannak. Meg nagymamám szempontjából nézve a 10kHz fölötti hanghullámok más világban vannak, mivel idős kora miatt ezeket nem érzékeli. Én fiatalabb vagyok, ezek szerint én képes vagyok más világokat /dimenziókat érzékelni, pusztán azért, mert fiatalabb vagyok és hallom a 10kHz fölötti hanghullámokat?

    olyan rezgésszinteken, amikkel mi nem találkozunk, éppen azon az elven, hogy tudniillik éppen interferencia lépvén fel adott hullámhosszok erősítik, kioltják egymást, vagy éppen egyáltalán nem találkoznak.
    Mivan? Tehát az elv, hogy vagy van interferencia, vagy nincs (ez mitől elv?), és ebből következik, hogy léteznek más világok?

    Illetve energia terjedéssel, ami éppen rádiófrekvenciás jeleknek nevezünk, és éppen hang, fény, íz, illat, és tapintás érzetként (szél fuvallat) jut el hozzánk.
    Mivel a rádiófrekvenciájú hullámokat nem érzékeljük, ezért azok sehogy nem jutnak el hozzánk. Készítettünk egy gépet, ami ezt a hullámot átalakítja hanghullámmá, na azt érzékeljük. Hogy ebből hogyan lesz fény, íz és tapintásérzékelés, az rejtély.

    És ha az amit mi spektrumnak nevezünk, nem spektrum, hanem egy nagyobb világnak egy hullámhossza, ami a mi méreteinkben és felfogóképességünk szintjén, spektrumként értelmeződik.
    És ha az, amit mi hosszúságként érzékelünk, az nem hosszúság, hanem egy nagyobb világnak egy sebessége?

    Na, az van, hogy leírsz mondatokat, amelyeknek egyszerűen nincs értelmük. Olyan, mint ha a különböző szénsavas üdítőitalok gyorsulásáról beszélnél, amelyek egy párhuzamos univerzumban tulajdonképpen a mikrohullámok térfogatát jelentik. Egyszerűen nincs értelme annak, amit írsz. És hiába írod, hogy cáfoljalak meg, mert értelmetlenek a mondataid, mint ha értelmes mondatokban néhány szót véletlenszerűen kicserélnél más szavakra.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák