Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oxox

    addikt

    válasz cucka #7990 üzenetére

    ahan blikk...legalább mielött vitába kezdesz kicsit nézz utána....és ezt nem itt olvastam (link a comment végén)...szóval lehet blikk szinvonal (erre utaltam az elején is), csak éppen vedd észre, hogy Te képviseled a blikk részét.

    a vallásnak semmi köze a génálományhoz....a világ technikai vezető országa japán (remélem ezen nemkezdesz el vitázni, hogy a borsból szedem), és mégis a vallás természetes részét képezik az életüknek....csak a fehér sápadtarcúak hitetlenkednek.

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • fordfairlane

    veterán

    válasz cucka #7990 üzenetére

    Azért, mert itt metszi egymást a vallási tanítás és a tudomány. Nyilván, a tudomány nem fogalmaz meg semmit a túlvilágról, Isten létéről, az armageddonról és így tovább. Az univerzum és a földi élet kialakulása a két téma, ami szerepel a Bibliában és a tudomány is foglalkozik velük.

    Elég rosszul fogalmaztam meg azt a mondatot. Inkább úgy kellett volna, hogy "időről időre" előjön az evolúció, meg az azzal kapcsolatos tudatlanság. A Biblia mesevilágát, vagy a gyökereit figyelembe véve, "mondavilágát" azzal akarják igazolni, hogy állítólag az evolúció is bizonytalan lábakon áll. Majdnem hogy már ott tartunk lassan, hogy annyira bizonytalan, mint Hófehérke története a hét kisnövésű szolgával.

    Amúgy ez a "Darwin visszavonta az elméletét" mondatnál is látszik, hogy ez nem komoly vita, hanem blikk magazin színvonal.

    Nem tudom, igaz-e, de az evolúció szempontjából ez majdnem hogy lényegtelen.

    x gon' give it to ya

Új hozzászólás Aktív témák