Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz lao ce #4276 üzenetére

    Aham. Azért a fájdalmat meg a szenvedés részét te is elismerted.
    A példám csak egy kihangsúlyozása akart lenni a dolognak : )
    A jómúltkor volt, hogy egy présgép nyomott össze egy fazont... Na az kb ugyan ilyen érzés lehetett. Igaz talán nem tartott olyan sokáig, mert az agy egy bizonyos fájdalom határ után kikapcsol... Ugye ájulás - > halál.
    Régebben nem féltem így a haláltól :) Vicces. Egyáltalán nem. Szinte soha nem gondolkodtam rajta.
    Aztán amikor meglett a jogsim, és vezetés közben ráeszméltem, hogy valójában mennyire egyszerű is meghalni. Azóta agyalgatok ezeken. És már szinte minden szituban meglátom a legnagyobb negatív kimenetelt is. Elég szar, de remélem kis idővel túl leszek rajta meg az egészen.
    A googleről...régebben, amikor ilyen halál közeli élményekkel foglalkozó dok. filmet vagy összeállítást néztem, utána mindig nyugodtan álltam a kérdéshez. Azóta viszont már kiderült, hogy a halál közeli élményt egy enzim okozza az agyban. Amit szívleálláskor kezd el termelni. Ezt mesterségesen is előidézték. Így egy újabb esély esett ki, ami a halál utáni nagy boldogságra utalt volna.
    Párszor beszéltem már idős emberekkel ilyenekről, és nagy átlagban azt mondták, hogy 50-55 körül már beletörődik az ember, és nem zavarja, nem agyal rajta... Na de az nekem még 25 év, remélem előbb túl leszek rajta.
    Csak egyszerűen az értelmét nem értem.
    Nagyon nehéz ezt megfogalmazni, szal inkább azt mondom hogy gondold tovább a mondataimat, a gondolataimat... Lépj túl a szavaimon, akkor talán joban érthető.
    Szal nem igazán tudom elfogadni, hogy itt a Földön mindenki, ember és állat is a túlélésért, és a fajfenntartásért küzd. Ez biológiailag bizonyított tény.
    De 'Isten' poénja, hogy csak úgy életünk túl / tovább, ha másokat megölünk.
    Szal ez olyan szivatásnak tűnik számomra. Az ember egész életében küzd. Harcol, túlél... Mind1, hogy modern kori ember, vagy ősember. Szal egész életet végigküzdesz, megölsz másokat (állatok, növények stb), hogy tovább élhess, de aztán egyszer úgyis vége lesz, és mindenféleképpen meghalsz. Az már csak szerencse ha természetes körülménye között és normálisan.
    Szal már majdhogynem paradox dolog. Akárhogy is kapkodsz a pohár után, a végén valaki hátrahúzza a kezedet, és a pohár úgyis összetörik...
    Na mind1, egy kicsit elkalandoztam :) Sry

Új hozzászólás Aktív témák