Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz MageRG #24797 üzenetére

    "épít a hatalom a keresztény-konzervatív bázisra"
    Ez egyrészt ilyen "tyúk vagy tojás" hangulatú... másrészt én a "hatalom" szót politikai tömbre/oldalra/stb. cserélném, és máris ott vagyunk, hogy valamely politikailag értelmezhető csoportosulás adott világnézet, szemlélet, értékrend alapján formálódik, hogy érvényre juttassa (lobbi)erejét. Ilyen a demokratikus politikai rendszer működése. A lényegéből fakad.
    Ezért a másik politikai tömb meg más meghatározottságú bázisra épít...

    "Persze mindenhol megvan a receptje annak, hogyan lehetetlenítsük el párbeszédet"
    Szerintem eddig korrekt a mondat, ugyanis minden politikai "erő" (inkább tömb) képes és hajlandó lehet arra, hogy negligálja a másik fele(ke)t - persze ez nem helyes, kívánatos, praktikus.
    (Kitérő: én is szeretnék itthon potens, színvonalas ellenzéket, amely "meghajtja" a kormányzó párto(ka)t, mert most csak muslica-szintű zavarkeltést képesek kipréselni magukból - teljesen komolyanvehetetlenek mind megszólalásaikban, mind érvelési tartalmaikban, mind személyileg. Ez meg nem hasznos sem az államnak, sem a hosszú távú politikának.)

    "Ha a hívek hetente azt hallják, hogy az egyik jelölt Jézus bajnoka, a másik meg a Sátán szolgálója"
    Ez projekció, vagy rossz minta (ld. hozott videó) - itt politizálok, de a "keresztény-konzervatív bázis" okán:
    pl. itthon nem ezt hallják, nem is erre építenek, hanem arra, hogy mit látnak az országban most a kormánytól (épül-szépül a haza - felújítások, építkezések, stb. -, nem megszorításokkal préselnek, hanem ömlik a támogatás a sokgyerekes családban gondolkodó polgárok felé, reformok indulnak - oktatás, egészségügy, hadügy, stb. -, támogatják és nem támadják a hitet, vallásokat, nyíltan vállalt értékrend megítélése, stb., stb.).
    Ezzel szemben ott a DK mint húzópárt az ellenzékben: ezek ex-MSz(M)P-sek, akik praktikus okokból átültek ide (nekik biztosabb bejutási esély, a szavazóknak meg nem kell a vállalhatatlan mszp-re voksolni, úgy hogy mégis rájuk szavaznak), és már szerepeltek eleget 1990-2010 közt, ezért belőlük nem kérnek többé. Ott a Momentum, ami új, fiatal, de ugyanazt a programot hirdeti, mint anno az LMP, amiről kiderült, hogy "nem lehet más"... Ott a Párbeszéd, ami mérhetetlen aránnyal partnerkedik (súlytalan klónpárt, aminek ugyanaz a programja, mint LMP/Momentumnak), és elég megosztó húzókaraktereik vannak. És ott a Jobbik, ami már Ballikká formálódott (hitelvesztés, stb.), és vállalhatatlan karakterekkel bír.
    Tehát mérlegelik, hogy mi a kínálat, és eldöntik, hogy mi a jobb választás. Nem kell itt túldimenzionálni Sátánnal meg a többivel, ez céltévesztő, valóságtagadó rizsa. Gyülekezetek, közösségek, ergo megbeszélik a "világ" dolgait, persze - sőt van biztos olyan mozgósító pap is, aki szervezi a nyájat, de ez nem törvénytelen, etikátlan, hanem mint korábban írtam: a hívő is polgár, tehát önszervező, aktív lehet.
    (Aki azt hirdeti, hogy "a fletó a sátán szolgája, ezért kell ellene szavazni a viktorra mert ő meg isten bajnoka", az "többet árt, mint használ", ez nem tartható, valid érv. No meg az is marha, aki ezzel a fejében ikszel. :D )

    "ha adott papoknak kiadja az ukázt az egyházfő"
    Biztos van erre is példa. Egyrészt vagy harcolnak (ellenáll a pap), vagy egyetértenek (miért ne: ld. fentebb) és megy a terv szerint, másrészt mindenki más (tehát nem csak vallási vonatkozásban) is megteheti ugyanezt a világon, aztán mindenki úgy ikszel a fülkében, ahogy akar. Ez semmit nem jelent hatékonyság tekintetében.
    Nem egzakt, nem mérhető --> nem releváns félelem/érv.

    B.ú.é.k.! :)

    [ Szerkesztve ]

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák