Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz Buthán #21264 üzenetére

    Köszönöm a válaszod.
    Szerintem egyik érv sem nevetséges, amit te annak tartasz. Ha van egy közösség, aminek vannak szokásai, szabályai, előírásai, akkor az az ember, aki oda akar tartozni, illik neki betartani. Persze, ez nem jelenti azt, hogy a határokat nem lehet feszegetni (sokszor ezt kell is, de ilyenkor nem szabad botránynak kikiáltani a közösségi reakciókat. Lehet, hogy minderről az a véleményed, hogy nevetséges, de ez még nem botrányos.

    Mindig is kérdés volt a Jahve hívők számára, (zsidó-keresztény), hogy mennyire lehet beengedni a pogány rítusokat és gondolatokat a közösség mindennapjaiba. Van erre pro és kontra is példa, de alapvetően az megfogalmazható, hogy addig lehet ezt tenni szerintem, amíg a Jahve istentisztelete kizárólagos marad és nem szenved csorbát. Szerintem lehet egy pogány istenhez írt verset parafrázisként Jahvénak szóló imádsággá formálni, mert változik annak a személye, akihez szól. De nem fogok ezzel élni, ha másokat megzavarhatok vele... vagy legalábbis megfontolom, hogy élek-e vele.

    Hasonló a tánc is. Ha ez Jahvénak szól, engem nem zavar, de ha szinkretista módon bekerül az istentisztelet folyamatába pld Siva vagy Buddha tisztelete, az már nem elfogadható.

    Pál apostol azt mondta, hogy mindeneknek mindenné kell lenni, hogy megtartsunk némelyeket ... De ez azt jelentette, hogy Isten szabadító üzenetét a népcsoport és az adott kor kulturális és kommunikációs nyelvezetén kell elmondani, hogy megértsék közösséget vállalva velük.

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák