Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llll

    senior tag

    válasz Attila2011 #19279 üzenetére

    (ha kiléptet, akkor az újra belépés után nyomok 2 vissza gombot a balfelsőben és újra ott a hsz-em
    de köszi hogy méltatsz az újranekifutásra)

    valóban úgyis mondhatjuk, hogy nincs szilárd álláspontom
    (hiszen mint mondtam alapvetően sztem semmi sem biztos)
    de én inkább úgy fogalmaznék, hogy mindig az aktuális beszélgetőpartnerem álláspontjára próbálok helyezkedni és úgy kérdezgetem...

    "ezért az én válaszaim számodra vagy nem elfogadhatóak vagy nem kielégítőek"
    mmm...sosem lehet tudni:)
    azért nem egyszer kaptam már itt hellyel-közzel még számomra is elfogadható választ
    pl amit az utolsó kérdésemre írtál az is ilyen
    ha jól értelek, akkor a felmenőink ÉS isten közösen teremtenek meg bennünket
    (és akkor természetesen már megint lehet azt mondani, hogy nem az isten által hozzátett résszel van a baj, nem ő gyárt selejteket, hanem megint mi emberek rontjuk el...
    megint ügyes válasz, megint nem sikerült egyértelműen tetten érnem istent:) )

    1Kor 6,12-20.
    ehhez nem tudok többet hozzáfűzni
    ha a kérdés úgy szól hogy isten vagy a szex, akkor részemről a szex
    így jártunk ő is, én is
    (a ti álláspontotokra helyezkedve, tehát HA létezik:) )

    "házasság és a monogámia nem volt jó 5-let
    Ezt sehol sem állítja, Jézus csak azt mondja, hogy az örökéletben nincsenek olyan rokoni fokok"

    ezt viszont ne csapjuk így össze
    itt nem általában a rokoni fokokról van szó, hanem konkrétan a házastársi kapcsolatról
    AZ nem lesz többé
    és a kérdés az volt, hogy sztetek miért nem?
    (illetve vhol talán ehhez kapcsolódik 1 másik dolog is amin már szintén elgondolkoztam, miszerint fognak-e gyerekek születni?
    vagy csak kiválogatottak fognak feltámadni és kész, annyian lesztek?
    azaz esetleg már maga a szex sem lesz?? :Y )

    "Logikádból kiindulva felteszek neked egy másik kérdést. Ne együnk és ne igyunk, mert a feltámadott testnek nem lesz szüksége ételre és italra? Remélem ebből a kérdésből megérted miért értelmetlen a te kérdésed."
    hogy őszinte legyek nem
    kifejted?
    (honnan veszed, hogy a feltámadott test ellesz tápanyag és energiabevitel nélkül is?
    és ha így is lesz, attól nekünk itt most még miért ne kellene ennünk?
    és melyik kérdésem az értelmetlen?)

    "Mivel Isten a végtelen szeretet, ezért nem küld az emberekre betegségeket. "
    1. a Jóbbal történtekben szted volt vmi része istennek?
    2. "És emlékezzél meg az egész útról, a melyen hordozott téged az Úr, a te Istened immár negyven esztendeig a pusztában, hogy megsanyargasson és megpróbáljon téged, hogy nyilvánvaló legyen, mi van a te szívedben; vajjon megtartod-é az ő parancsolatait vagy nem?"
    (első találat, ha beírod a bibla.hu-n a keresőbe, hogy "megpróbál"
    de vannak még)
    vagy
    igaz nem konkrétan betegség által, de azért Ábrahámot is elég durva próbatétel elé állította
    (még ha végül nem is kellett elvágnia a gyereke torkát... :F )

    "Krisztus szenvedésével és halálával adott értelmet a szenvedésnek"
    szal addig értelmetlen volt az emberek szenvedése? ;]

    "De én nem mosnám össze a különböző testi betegségeket, fájdalmakat az elme kórságaival."
    sztem meg nincs olyan nagy különbség, ill szoros az összefüggés
    de mellékes, lapozhatunk

    WHO-s dolog
    1. biológiai egészség: testünk megfelelő működése
    sztem egyetlen szervünknek sem tesz jót, ha huzamosabb ideig nem használjuk
    de pl az öngyikosság sem tesz jót a testünk működésének, ha idáig fajulna a dolog
    lásd: az amcsi gyereket
    2. lelki egészség: világnézetünk, erkölcsi alapelveink, tudatunk nyugalma és a belső béke
    frusztráció, depresszió, aberrációk, stb
    3. mentális egészség: tiszta, racionális és logikus gondolkodás
    beszűkült gondolkodás (lásd: engem:) ), vagy ragadozó üzemmód bekapcsol - nőstényvadászat a sötét utcán indul
    4. érzelmi egészség: az érzések felismerése, megélése és kifejezése
    az első nő, tévesen mint "igazi" feleségül vétele, aki hajlandó végre lefeküdni velünk
    5. szociális egészség: embertársainkkal megfelelő kapcsolatok kialakítása
    Embertársainkkal való kapcsolat szerintem nem elsődlegesen a testi kapcsolatban nyílvánul meg
    ezt nem is mondtam
    de mindenképpen része az is
    márpedig ha nem tudok nőkkel ismerkedni, akkor ez bőven kimeríti az 5. pont károsodásának fogalmát

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • llll

    senior tag

    válasz Attila2011 #19279 üzenetére

    "Mivel Isten a végtelen szeretet, ezért nem küld az emberekre betegségeket. "
    ...hopp-hopp!! itt egy még jobb:
    a 6.(?) csapás
    amikor fekélyek borították el az emberek testét
    (mert mondjuk az egyiptomi elsőszülöttek válogatás nélküli lemészárlása valóban szintén nem betegség...)
    szal ezt a pontot megadom magamnak:)
    és ha esetleg te is, akkor innentől kezdve elkezdhetnénk arról beszélgetni, hogy neked ez a 6. csapás vajon miért nem ugrott be azonnal...

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

Új hozzászólás Aktív témák