Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llll

    senior tag

    válasz llll #18088 üzenetére

    nem azért, "Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen."?
    kérdőjel

    Soha többet DPD!

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #18088 üzenetére

    Elmaradtam ezzel a válasszal. Bocsánat.

    Az istentisztelet a legalkalmasabb hely és idő találkozni Jézussal, megismerni őt.

    Jézus nem midig példázatokban beszélt. Vagy mire alapozod azt, hogy MINDIG példázatokban beszélt?
    Az emberek kérdése az adófizetésre irányult. Ebben benne van persze a császári, mint földi hatalomnak való engedelmesség. Lelki hatalomnak pedig Istent jelölte meg. Nyilvánvaló, hogy nem keresztyének kérdezték. De szerintem nem is ez volt a kiindulás, hanem az, hogyha Jézus mint földi hatalomnak engedelmességet rendelt el, akkor hogy lehettek rendbontók a keresztyének. Én erre azt mondtam és a feljegyzések is erről beszélnek, hogy a keresztyének, mint lelki vezetést nem fogadták el a császárkultuszt (hogy kvázi a mindenkori császár isten is).
    A Róm 13. részére gondolhatsz (nem kell JT-nek lenni ahhoz hogy az ember Bibliát olvasson ;) ). A földi világnak a sászár az ura és ezért engedelmeskedni kell, de a lelki világnak már nem ő az ura.

    Isten nem ült ölbe tett kézzel. Teljesen jogos lenne a felvetésed, hogyha az egész valami zugolyában lett dolog volna, de bárki bármikor utána nézhet, ha érdekli. Nincs eltitkolva, nincsenek fordítások máglyán elégetve. Az eredeti szöveg változatlan, meg lehet nézni, el lehet olvasni. Sőt Isten hatalmát mutatja, hogy nem csak 2 nyelven érhető el a Biblia szövege, hanem többszörösen. Ettől nem fog senki elkárhozni, max utána néz a dolgoknak (zsidó korabeli szokások, nyelvtan), kicsit gondolkodik. Ami szerinted is hasznos :)

    Van olyan teremtéstörténet ahol már valamire építkezik a teremtés (pl. a kacsa által tojt tojás lesz a Föld. Honnan van a kacsa? finn teremtéstörténet) De a tibeti teremtéstörténetben sem tudni, hogy mi teremt...

    Az ateista állásponttal teljesen egyetértek, ez nálam nem is volt kérdés, hanem az, hogy a keresztyéneket, hogy tudod ebbe belevonni?
    És mi a véleményed arról, hogy amennyi problémát megold az ember ugyan annyit létre is hoz... és megoldani se tudja... Ma többen éheznek, mint régebben. többen is betegek, több háború. És ennek mind a fogyasztói társadalom, nem fenntartható gazdaság, pénzpolitika, stb... De ez már megint egy messze vivő téma, lehet nem kellene belemenni, de én nem látom olyan optimistán a jövőt mint te és nagyon megalapozott az is. Lehet, hogy te mint magyar állampolgár jobban élsz és boldogabb vagy mint 20 éve,de világviszonylatban ez nem igaz. És ahogy erre korábban is utaltam az emberek lelkében keresendő. Bár lehet erre valami evolúciós antropológiai magyarázatot is találni. Bár ha jön a földi isten nélküli paradicsom akkor neked van igazad :)

    Az elgondolkoztatás jó dolog :) Csak nem látom a keresztyén verziódat :)

    Ha mindenki elégedett az jó. Egyetértek, az egy jó cél.

    Ha a személyes véleményemet kérdik akkor azt mondom, hogy néhány ezer éve fokozatosan tűntek el a dínók (vannak puhaszövetes leletek, a globális sárkányos legendák, istenek, stb... is ezt támasztja alá, ha tényleg több millió!!! évvel az ember megjelenése előtt haltak volna ki a dínók kinek jutna eszébe erre történeteket kitalálni?). Mivel nem vagyok sem archeológus, se geológus így nem szakmai a véleményem. Ha megkérdik, hogy a könyvekben mi van azt is el tudom mondani. De ahogy mondtam annyira fontos dolog az evolúció, hogy a doktori védést is lehet csinálni nélküle. Persze ha megkérdezik akkor megkérdezik, nem lehet kitérni. Persze az egész szitu nagyon kínos lenne, ha az ember egy általános elfogadott elmélet ellen megy. Bár régebben ezért még égettek is, ma max kereshetek másik munkát. Szinte biztos, hogy megbuktatnának.

    Ismered azt a történetet a Bibliából, ahol a gazda kiadja a szőlőjét munkásoknak elutazik és szüretkor jönne a termésért? A hírvivőket megölik, majd a gazda fiát is remélve, hogy övék lesz a szőlő?
    Tehát attól, hogy Isten hatalmat ad, nem azt jelenti, hogy értünk van. Ez jól látszik a teremtésen is. Felelősséggel kaptuk a hatalmat és nem a két szép szemünkért. Kaptunk feladatot: műveljük és őrizzük a teremtett világot. Az Éden nem csak hassüttetés és banánevés volt :)

    Az eszmefuttatásod jó, csak kérdés, hogy ha nincs ember, lett-e volna bűneset, lett-e volna Jézus Krisztus földre jövetele? Kellett volna e áldozat? Itt ok okozati összefüggések vannak amiből ha kiveszel egy dominót, akkor borul az egész. Mi lett volna ha nincs ember? Virágozna a természet ember nélkül ahogy egyes sötét zöldek elképzelik? A bűneset nem csak az emberre hatott ki, hanem az egész világra. A történet végén nem csak az ember lesz újjáteremtve hanem az egész világ. Új ég és új föld. Mi Isten számára kedvesek vagyunk, de nem értünk lett teremtve a világ. A Róm 11,36 is erről beszél. Jézus szeret minket, értünk halt meg, de nem mi rángatjuk a szálakat, de van akaratunk. Ezért is lehettünk a sátán célpontja. Egy ösztönállattal nem sokra ment volna. Bár szerinted az ember ösztön állat, de ha úgy viselkedik mégse tetszik... pedig csak törekszik, hogy elégedett legyen.

    Ha nem képviselsz egységes álláspontot mindenki felé akkor érthető, hogy nem egységes a kép. Persze én se ismerlek, de megmutathatnád mivel elég sok ateista is olvas itt, hogy hogy képviseled a "hívő" álláspontot. Egyébként én se vagyok könnyen kiismerhető, de tendálok valamerre. Ha te is tendálsz akkor ok (idill) :)

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák