Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • siege5

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget kérnék, a gépem egy novemberben vett teljesen új konfig.
    Alapjában véve nincsen gond vele, de pár dolgot furcsállok.
    A gép bizonyos időközönként lefagy vagy újraindul, nincs semmilyen előzménye, se terhelés se egyéb ismertetőjegye. (hacsak az nem hogy hatással van rá a memóriakittek behelyezése az alaplapba.)
    Időközben próbáltam magamnak kiszűrni a lehetséges softweres, vagy hardveres problémát és arra jutottam, hogy a win vagy alatta bármely program nem okozhatja (minden típusú win alatt csupasz rendszer mellett is produkálja.)
    Az alaplapot, VGA-t memóriát már teszteltem másik típussal is ugyanaz a jelenség.
    Így vagy processzor vagy táp maradt, de ezeket nincs jelenleg lehetőségem tesztelni.

    A kérdésem a következő, hallott már valaki arról van tapasztalata vele hogy a táp rossz feszültségleadás vagy bármi révén okozhatja a rendszer instabilitását?
    Tápom XFX Pro 550W

  • siege5

    aktív tag

    válasz Algol #15916 üzenetére

    Szia!

    Az alaplapot úgy teszteltem, hogy egy másik z87-es (MSI Z87-G55) lappal is kipróbáltam a rendszert.
    A Jelenlegi 780-as kártya helyett egy 570-essel is próbáltam, a memóriáknál a jelenlegi corsair vengeance 8 giga helyett egy kingston félével (szintén 8giga) próbáltam a rendszert.
    Azt is kipróbáltam, hogy külön külön lehúztam az ssd-ket és winyót.
    (de az USB-s megoldást még kipróbálom az jó ötlet)
    Bios reset volt, CMOS szintén VGA memória proci hdd tesztek szoftveresen megvoltak.
    A processzor az alaplapok és a honlapok leírásai szerint támogatva vannak, esetleg a memóriák nem, itt nem tudom mennyire lehet eltérés a kézikönyben leírtaktól, pl c9-es az enyém de csak ennek a típusnak a c10-es késleltetési típusa van megadva stb.

    Magyarán nem lehet processzor alaplap páros hiba, maximum ha maga a processzor mint olyan gyárilag hibás., de ez egy másik topik témája lesz.

    A hálózattal sem lehet gond, egy másik nagyobb teljesítményű masina működik ugyanerről a konnektorról.

Új hozzászólás Aktív témák