Új hozzászólás Aktív témák

  • Kriza

    őstag

    Üdvözlet mindenkinek! :R

    Az aláírásomban szereplő konfigban a múlt hét előtt csütörtökön cseréltem le a 420-as Sirtec belsős Chieftec tápot egy zsír 430W-os S12-II Seasonicra. A régi tápnál nem volt az alább leírásra kerülő probléma.

    a konfig:
    C2D E4400@E6700, 2*1024MB DDR800 KINGMAX, GA-P35-S3, 7600GT, Barracuda 7200.8 SataII 200GB + Barracuda 7200.10 SataII 320GB + BarracudaIV 80GB + Hitachi 80GB, PIO109, PX116, MX310, ATVER TV PCI


    A problémám a következő: bekapcsolnám a gépet, de az nem indul elsőre, hanem felpörögnek a ventik, aztán leáll minden kp 1 mp alatt. Kis szünet után (1-2mp) újra beindul majd ismét leáll. Általában ezt 1-2-3 alkalommal eljátsza, majd elindul. A hibát produkálja alap feszültségek és órajelek mellett és húzva is, de általában csak akkor, ha egy ideig állt a gép. Ha húzva van, akkor minden visszaáll alapba (óra nem - nem elemprobléma)

    A csatlakozásokat ellenőriztem, a feszültségeket digit. multiméterrel mértem, terheletlenül 5,01V és 12,41V, játék alatt pedig 5,02V és 12,37V.

    Gondoltam olyanra is, hogy esetleg nem elég a terhelés a tápon vagy nem jó az elosztása. Sajna még nem sokaknak van itt S12-II, hogy sok tapasztalat legyen. Kérem az itt jelenlévő hozzáértőket, hogy adjanak valami ötletet, mert kezdek csalódni a Seasonicban. :O :O :O

    ja, majd elfelejtettem: ha beindult a gép utánna minden OK akár több óra játék után is, húzva is. :F

    [Szerkesztve]

    Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

Új hozzászólás Aktív témák