Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kinghaxor

    aktív tag

    Sziasztok. Lenne pár kérdésem hálózati kábelekkel kapcsolatban. A kérdések apropója az lenne, hogy most csináltuk meg a két szintes családi házunk külső szigetelését. Eddig a hálózat úgy nézett ki, hogy fent a tetőtérben és lent az alsó szinten is volt egy egy router, de mivel eddig nem tudtuk máshogy megoldani így powerline adapterrel volt össze kötve a felső és az alsó. Az alsó ap módban van természetesen. Ezzel az a gond, hogy fent gigabit van lent meg csak sima 100-as lan. A netet maradéktalanul át viszi, bár a ping nem az igazi. És ingadozik is a sebesség. Mikor milyen kedve van. Az emeleten van egy nas is, ezért lent is jó lenne a gigabit. Na most a külső fal szigetelése alatt vittünk el a két router között műanyag csövet. Ebbe szeretnénk bele tenni utp kábelt. Egyébként ez mellett menne benne még egy koax kábel is. Na most a jövőre nézve nem tudom mit lenne érdemes bele húzni. Plusz ugye azt sem tudom mennyire kellene ilyen körülmények között időjárás állónak lennie a kábelek. Azért fent a padláson nyáron biztosan van 40 fok. A szigetelés alatt gondolom nyáron nem lenne baja, télen viszont nem tudom mennyire van hideg alatta. Próbáljak inkább kültéri cat6a-t bele húzni ha nem akarom akár évente cserélni vagy bírja a sima beltéri is ennyire? Esetleg a jövőre nézve legyen inkább cat7? Apropó cat7. Ennek nem szabványos mivolta miatt érhet hátrány a jövőben ha csak ugyan úgy az alsó és felső szintet kötné össze az említett kábel? A jövőben azért biztosan elérhető áron lesznek már olyan routerek amiknek a wifi sebessége is túl nő majd a gigabit szintjén és nem szeretném emiatt a kábelt is újra cserélni. Szerintetek mi lenne a jó megoldás? Előre is köszönöm a segítséget!

  • kinghaxor

    aktív tag

    válasz inf3rno #766 üzenetére

    Neked és code 1005-nek is köszönöm a segítséget! Akkor beltéri cat7 sftp-vel oldom meg és cat6a csatlakozóval. Később meg marad a kábel és ha kell akkor cserélem a csatlakozót. :R

Új hozzászólás Aktív témák