Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Madarassy

    csendes tag

    Sziasztok,

    Egy laikus kérdésem lenne. Beköltöztünk új lakásunkba, internetre fizetnénk elő. A társasházban Telekom érhető el, 250 mbites netet igényeltünk. A lakásban kb 5 éve szereltek villanyt, akkor elvileg előkészitették az internetnek megfelelő kábelt is, tehát az a falakban fut. Jött ki Telekomtól müszakis kolléga, jelzi, hogy nem jó a falban futó kábel, mert "nem árnyékolt". Feleségem volt otthon, sok infot nem tudtam meg, de abban maradtunk, hogy ránéz villanyszerelő mennyire gázos lenne új kábelt vezetnünk a falba, addig szünetelik a bekötést. Villanyszerelő elmondása szerint sokat kéne bontani, stb, ezért úgy döntöttünk, hogy jöjjön be új kábel, falon kivül, majd elvezetjük. Kijön újabb telekomos muszakis kolléga, aki nem érti, hogy elődje miért mondta ezt, ránézett a kábelre, müszerével letesztelte és mondta, hogy jó az. Sumákolt valamit, hogy hivatalosan talán nem, ezért mondhatta a kollegája, de jó lesz ez. Sok infot nem nyertem ki belőle. Aztán mikor meg ment, mondta, hogy inkább 100 mbitest válasszunk, mert annyit bir a kábel. Fejem felett a kérdőjel, hogy akkor most jó-e a nem árnyékolt kábel, vagy mi az igazság. A mostani tagon látszott, hogy nem akar falat furkálni vagy foglalkozni vele. Viszont nekem is jobb lenne ha a falban lévő kábel megfelelne.
    Net jelenleg nincs, mert más miatt jelenleg a szolgáltatás még nem él.
    Tudtok tanácsot adni?
    Köszi

Új hozzászólás Aktív témák