Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz goli11 #142 üzenetére

    Sebesség szempontjából a cat5e is elég lenne ekkora távokon ha 1 gigabit kell csak.

    Azt írják fórumokon, hogy sebességbeli visszaesést tud okozni, de olyan hatalmas bonyodalmat nem. Azért jó, ha nem 4000W-os villanysütő van annak a vezetéknek a másik végén. Hallottam már olyat, hogy gajra tette a szervert, de annál mondjuk a szerver villanyvezetéke ment mellette. Ha nem szempont a sebességbeli esetleges visszaesés, akkor nem kell shielded, ha igen, akkor kell.

    Egyébként ha indukálódik is áram a rendszerben, akkor gondolom csak gyengeáram keletkezik, amit szigetelt kábel esetén a fali aljzat szétterít a falban. Legalábbis gyanítom, hogy azért kellenek fém csatlakozók. Bár aztán az is lehet, hogy a router földelésébe menne az ilyesmi jó esetben, ha földelt lenne a router. Na hát franc tudja. Biztos ennek is utána lehet nézni valahol.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz goli11 #145 üzenetére

    Közben én utánakérdeztem, és az árnyékolást külön kell földeni valami spéci módon egy központi helyen az épületben. Szóval teljesen szükségtelen, meg házilag nem is nagyon tudod megoldani normálisan, mert nagy szakértelem kell hozzá. Nagy üzleti rendszereknél szoktak csak ilyesmiket csinálni. Én is csak azért vettem mert hát az biztosan jobb, mint a sima, de mivel nem tudom rendesen leföldeni, ezért szinte tökmindegy, meg valószínűleg amúgy is tökmindegy, mert nincs ami bezavarná.

    A villanysütőnek érdemes külön csövet húzni, mert tényleg kinyírhatja a többi készüléket a lakásban, ha mellette fut a vezetékük.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz goli11 #147 üzenetére

    Ahogy gondolod, én szóltam. :D Egyik ismerősnek vitte el a szerver gépét több alkalommal. Mondjuk annál valami spéci pizza sütő elektromos kemence vezetéke ment egy csőben a szerver vezetékével, szóval lehet, hogy jóval több watt ment ott, mint egy átlag konyhai sütőnél.

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz goli11 #147 üzenetére

    Nagyjából úgy megy a földelése, már ami lejött nekem, hogy vannak ilyen szép fém keystone moduljaid, amik az árnyékolt fali kábelekhez csatlakoznak. Azokat szépen betűzdeled egy patch panel-be, ami egy rack frame nevű salgó polcon ül. Na ennek a polcnak az aljához kötsz egy jó nagy réztüskét aztán azt bevered a földbe. Fontos még, hogy csak egy helyen legyen földelve, mert különben ilyen grounding loop vagy micsoda lesz. Annyira mégsem bonyolult, bár lehet, hogy hülyeségeket beszélek. :DDD Itt van leírva: [link]

    Ami viszont nekem továbbra sem világos, hogy ezek az árnyékolt keystone-ok azért vannak e fémből, mert a fém testükön megy át az árnyékolásnál esetleg folyó áram, vagy csak úgy hobbiból csinálták ilyenre őket, és valahol a belsejükben megy az esetlegesen indukált áram?

    Nekem ez azért lenne fontos, mert ha indukálódik áram a vezetékben, akkor jó lenne már tudni, hogy merre folyna. A router tápja nem földelt, úgyhogy arra nem nagyon tudna mit csinálni. A fali aljzatnál a keystone modulnak van egy fém kerete, amibe bepattintom. Ha a keystone külsejében megy ez az áram, akkor rámegy a fém keretre, amiből bele tudom vezetni a falba egy sima réz vezetékkel. Ha nem a keystone külsejében megy a vezetékben indukált áram, akkor meg valószínűleg a számítógépet vagy a TV-t fogja csesztetni, ami már nem annyira tetszene.

    Ami még érdekes, hogy a koaxnál, amikor bedugtam az antennát a TV-be, akkor megrázott egy pillanatra. Gondolom annak a szigetelésében is folyhat valamennyi áram. Jó lenne azt is beföldelni a falba, hogy kisebb eséllyel menjenek szét tőle a TV-k mondjuk villám csapásnál vagy ilyesmi.

    Persze továbbra sincs lövésem a témáról. :-)

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz goli11 #150 üzenetére

    Köszi! Nem tudtam, hogy van ilyen. Azt nem tudom, hogy a modem elé be lehet e tenni, nem e zavarja a netezést, mindenesetre veszek egyet, aztán meglátjuk. Annyira nem drága. :-)

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák