Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz goli11 #147 üzenetére

    Nagyjából úgy megy a földelése, már ami lejött nekem, hogy vannak ilyen szép fém keystone moduljaid, amik az árnyékolt fali kábelekhez csatlakoznak. Azokat szépen betűzdeled egy patch panel-be, ami egy rack frame nevű salgó polcon ül. Na ennek a polcnak az aljához kötsz egy jó nagy réztüskét aztán azt bevered a földbe. Fontos még, hogy csak egy helyen legyen földelve, mert különben ilyen grounding loop vagy micsoda lesz. Annyira mégsem bonyolult, bár lehet, hogy hülyeségeket beszélek. :DDD Itt van leírva: [link]

    Ami viszont nekem továbbra sem világos, hogy ezek az árnyékolt keystone-ok azért vannak e fémből, mert a fém testükön megy át az árnyékolásnál esetleg folyó áram, vagy csak úgy hobbiból csinálták ilyenre őket, és valahol a belsejükben megy az esetlegesen indukált áram?

    Nekem ez azért lenne fontos, mert ha indukálódik áram a vezetékben, akkor jó lenne már tudni, hogy merre folyna. A router tápja nem földelt, úgyhogy arra nem nagyon tudna mit csinálni. A fali aljzatnál a keystone modulnak van egy fém kerete, amibe bepattintom. Ha a keystone külsejében megy ez az áram, akkor rámegy a fém keretre, amiből bele tudom vezetni a falba egy sima réz vezetékkel. Ha nem a keystone külsejében megy a vezetékben indukált áram, akkor meg valószínűleg a számítógépet vagy a TV-t fogja csesztetni, ami már nem annyira tetszene.

    Ami még érdekes, hogy a koaxnál, amikor bedugtam az antennát a TV-be, akkor megrázott egy pillanatra. Gondolom annak a szigetelésében is folyhat valamennyi áram. Jó lenne azt is beföldelni a falba, hogy kisebb eséllyel menjenek szét tőle a TV-k mondjuk villám csapásnál vagy ilyesmi.

    Persze továbbra sincs lövésem a témáról. :-)

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák