Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz code1005 #799 üzenetére

    Átgondoltam közben más szempontból is, és nincs értelme most 10 Gbps switchet vennem, és amíg ebben a házban vagyunk ezekkel a gépekkel, addig valószínűleg soha nem is lesz. Egy helyi szervert akarunk elérni a kliens gépeinkről 1 Gbps felett, de egyedül csak egy gép van, ami vezetékkel kapcsolódik hozzá, minden máshoz ac wifi kellene ráadásul akkora területen, amit csak két eszközzel lehet lefedni. Nem nagyon akarjuk kiépíteni a vezetékes hálózatot, mert a gépek többsége laptop, és mert sok lenne a vésés, vakolás, stb. Régi a ház, és nem így lett tervezve. Azt az egy gépet vezetékkel akár direktbe is rá tudom kötni a szerverre switch nélkül. A wifi része viszont nem megoldható 1 Gbps felett, én legalábbis nem láttam olyan wifi eszközöket, amiknél a WAN 1 Gbps feletti lenne, és úgy tudom, hogy az kéne hozzá, hogy a vezetékes részét a hálózatnak 1 Gbps felett elérjék a wifis eszközök is. Egyedüli megoldásnak az tűnik wifi terén, ha egyedi access pointokat csinálok, amiknél a WAN részhez a hálózati kártya tud 10 Gbps-t, plusz van benne ac wifi kártya, amivel csatlakozhatnak hozzájuk a wifi eszközök. Ez elég drága lenne, szerintem access pointonként tutira elmenne legalább 100k rá, ami meg már nem éri meg nekem. Azért majd körülnézek, hogy hogyan és mennyiből lehetne esetleg megoldani. Szóval nagy valószínűséggel nekem csak két hálókártya kell, abból meg igazából mindegy, hogy RJ45 vagy SFP+. Az utóbbit is rá tudnám kötni megfelelő transceiverekkel a mostani RJ45-ös aljzatokra, csak árban és munkában is úgy tűnik, hogy a sima RJ45-ös kártyák jobban megérnék, mint az SFP+. Egyedül a villám védelem, ami érdekessé teszi az optikait, és a külön switches rendszert, mert ha koaxon behúzná a villámot a modem, akkor most nagyon durva károm lenne. Ennyi kockázat viszont szerintem belefér a pakliba. Ami miatt még érdekel az optikai, mert kevesebbet fogyaszt, és mert jó lenne egy kis rutint szerezni a szerelésében. Szóval lehet, hogy az újdonság varázsa miatt bevállalom, és szívok vele egy sort. Később esetleg ha másik ház lesz, akkor már tudni fogom, hogy érdemes e eleve optikait betenni mindenhova, vagy maradjon az RJ45.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák