Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz Elemental #777 üzenetére

    Van valami BIF (bend insensitive fiber) jelzésű optikai, ami egy fokkal jobban tűri a hajlítást, mint a sima. Azt érdemes venni, ha sok a kanyar. Árban nem tudom, hogy mennyi felárral jár, én is csak olvasgatok egyelőre optikáról. Még ami fontos, hogy OM3 vagy OM4 kell, azok a lézeres kábelek, az OM1, OM2 ledesek, nem tudnak jó sebességet. Átlagos hosszra jó az OM3 is, megy a 10g vele simán. [link] Ahogy nézem 850nm-t írnak, ami infravörös, nincs értelme belenézni, mert úgysem látsz semmit, a szemed viszont kiégeti. Egyesek szerint kamerán látszik, hogy melyiken jön fény. Van Tx és Rx oldala ezeknek, a Transmitter a küldő oldal, a Receiver a fogadó oldal, szóval ami az egyiknek Tx az a másikon Rx kell, hogy legyen. Jobb helyeken fel van címkézve mindkét végen, hogy melyik az A és melyik a B szál. Azt hiszem nem számít, hogy melyik szálat mire használod, mert a maiak két irányúak, de valamit olvastam, hogy terveznek egy irányú üvegszálakat is. Gondolom majd 50 év múlva már lesz olyan is.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák