Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jerry311

    nagyúr

    válasz Pug #14133 üzenetére

    Kérdésed továbbra is értelmezhetetlen. A szolgáltatás igénybevétele nem kötött sem időhöz, sem adatforgalomhoz.

    És mára be is fejezem az etetést. :B

  • pd

    tag

    válasz Pug #14133 üzenetére

    Én 2009. március óta vagyok UPC-előfizető, már akkor is biztosan benne volt az ÁSZF-ben a 300 gigás korlát. Az akkori netem 2/1-es volt, amit pont rá egy hónapra emeltek 4/1-re (akkor volt az általános sebességemelés, érdekes módon akkor még automatikusan mindenkinek). Íme a hír. Már akkor is azon mulattam magamban, hogy ha max. sebességgel megy a le- és feltöltés, 10 nap alatt elérem a korlátot a 2. legkisebb csomaggal (!). (És akkor még havi 300 GB volt, nem 3 hónapi átlag 300). És nyilván előtte is élt ez a korlát, aki régebb óta UPC-s biztos emlékszik rá.

    Ma ezt a korlátot a 60/6-os nettel (tök átlagos, középső csomag) 11 óra elteltével lépem át. Egy 240/20-as nettel 3 óra alatt teljesíthető ez a hatalmas adatmennyiség. :DDD

    Na, ez eddig a feketeleves. Ezzel szemben 2010. január óta egyszer volt a havi adatforgalmam 300 GB alatt (171). Amióta 50/5-ös lett, 1,5 tera alatt egyszer volt, akkor is 1,3. A 80 és 100%-os gonosz extrém felhasználó vagyok levelet minden hónap elsején kiküldik, de eddig egyszer sem korlátoztak le, szerintem ők is jól tudják, hogy ez a mennyiség ma már vicc. Lehet, hogy szerencsés környéken lakom, nem tudom, de én elégedett vagyok. Még az ügyfélszolgálattal sem akasztottam össze a bajszom, mindig segítőkészek és udvariasak voltak.

    Egyébként ha tényleg komolyan szeretnék venni a korlátot, meg kellene emelni a csomagokkal együtt. Ha amikor 25/3 volt a legnagyobb csomag (és esélyes, hogy korábban is), 300 GB volt, akkor most a 240/20-hoz a minimum a 3 TB (és még az is csak másfél nap forgalma). De leginkább csomaghoz kötöttet tudnék megérteni. Mondjuk a max. garantált sebességgel egy teljes havi adatforgalom, hiszen azt ugye garantálják.

    [ Szerkesztve ]

  • facan

    tag

    válasz Pug #14133 üzenetére

    Emlékeim szerint a tré és a UPC ebbe a "korlátlan" kifejezésbe már belebukott egyszer annó (olyan bő 2,5 éve vagyok UPC előfizető, mióta szerencsére megvették a Fibernetet :) ). A UPC azóta nem is használja a szolgáltatásai rövid leírásánál (a tré igen, de ott az ADSL valóban ilyen, annyit nyomulsz rajta - már ha megy - amennyire képes vagy), illetve a UPC céges interneténél igen, de ott valóban nincs 300GB "limit" sem.... A tré-nél volt ezután is próbálkozás, mikor pár embernek visszamondták az előfizuját, mivel 500GB-nál többet forgalmaztak, de ennek is vége lett hamar mint a botnak.

    Itt is ott is olvasok riogatásokat a korlátozással, sőt a tavalyi nagy leállás idején (már írtam róla, egy markoló elkaszálta az összes itteni szolgáltató központi üvegjkábeleit) az üfsz arra hivatkozott, hogy lekorlátozták a hozzáférésem (1 bit/s volt le és fel is, percenként szakadozott). Rákérdeztem, hogy
    1. miért nem kaptam erről értesítést
    2. miért 1 bit/s, holott max. 90%-os lehet a korlátozás (azaz annó esetemben 12mbit le, 1 mbit fel)
    3. miért szakadozik a kapcsolat
    4. miért nem lehet telefonálni sem
    Erre már nem tudott semmit sem mondani de kapcsolt egy technikust. A srác hangosan felnevetett mikor meséltem milyen infót kaptam és jelezte hogy látja hogy percenként többször szakad a kapcsolat, gond van...

    Itt találod a már sokszor idézett szösszenetet UPC on-line billentyűzetéről a témában.

    Értem hogy miért kifogásolod az ügy kezelését, mert szerintem sem egyértelmű, de nem tartom olyan jelentőségűnek hogy emiatt bárki megpiszkálhatná ezt az "extrém használat" témát.
    Valószinűnek tartom hogy az a helyzet amit UPC on-line írt, ez csak biztosítéknak kell, ha valami gebasz van a hálózaton annyira vissza tudják fogni mindenféle külön jelzés nélkül, hogy legalább a garantáltat megkapja mindenki.....

    Kiváncsiságból szoktam nézegetni a kisebb-nagyobb szolgáltatók feltételeit, és a legtöbb esetben ugyanezzel a már itt is többször idézett ÁSZF részlettel találkozom, volt olyan hogy szó szerint, azaz a hivatkozások a UPC-s ÁSZF-re vonatkoztak nem az aktuális szolgáltató dokumentumára. :)

    Azon pedig csak mosolygok mikor olvasom hogy bárki a 240-es net megjelenésével okolja a nála tapasztalható lassulásokat.

  • canniball

    nagyúr

    válasz Pug #14133 üzenetére

    "Tisztában vagyok az adott kifejezés jelentésével."
    Ezek szerint neked azt mondta valaki a szolgáltatótól, hogy nincs korlát?

    https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Új hozzászólás Aktív témák